تفاوت درب upvc با سایر درب ها

تفاوت درب upvc با سایر درب ها

در این مطلب به ممکن است شما به تفاوت درب upvc با سایر درب ها می پردازیم،فکر تهیه درب برای ساختمان در حال احداث خود باشید و یا قصد دارید درب های ساختمان قدیمی محل سکونت خود را تعویض نمایید. انتخاب های مختلفی برای این موضوع وجود دارد. به هنگام انتخاب، گزینه های مختلفی می توانند بر روی انتخاب شما تاثیر بگذارند که مهمترین گزینه، قیمت و صرفه اقتصادی است. با وجود تنوع بسیار بالا در بازار، امکان دارد دچار سردرگمی شوید و به انتخاب درستی نرسید. در صورتی که قبل از خرید به جمع آوری اطلاعاتی در این مورد بپردازید، مطمئنا انتخاب درستی خواهید داشت.

برای بررسی تفاوت های موجود بین هر چیزی ابتدا باید به معایب و مزایای هر کدام از گزینه های موجود بپردازیم تا بتوانیم تصمیم درستی بگیریم. دانستن خصوصیات هر کدام از موارد می تواند اطلاعات ما را تکمیل نموده و راهنمای ما باشد. در این رابطه لازم است هم به معایب پرداخته شود و هم مزایا تشریح گردد. این موضوع می تواند ما را در مورد رد یا قبول گزینه مورد بررسی به درک بهتری برساند. در ادامه به بحث در مورد مزایا و معایب درب های     upvc پرداخته و در هر مورد به دلایل ارجحیت این نوع از درها می پردازیم.

مزایا درب های upvc

عمده مزیتی که درب های upvc در مقایسه با دیگر انواع درها دارند، اقتصادی بودن آنها است. هزینه مصرف انرژی، نگهداری و تعمیر درهای چوبی و فلزی بیشتر است و در مواردی حتی توجیه اقتصادی ندارند. درب های upvc به دلیل برخورداری از چارچوب های آماده و اندازه های استاندارد، نسبت به بقیه به راحتی و در زمان کمتری نصب می شوند.

در درهای چوبی امکان شست و شو وجود ندارد و در  مورد درهای فلزی هم با محدودیت هایی مواجه هستیم. اما درب های upvc به راحتی شسته شده و در برابر خش و ضربه هم از استحکام لازم برخوردار هستند. یراق آلات مورد استفاده در درب های upvc بسیار شیک و زیبا هستند و در عین حال از نفوذ حشرات و گرد و خاک جلوگیری می کنند. به عبارت دیگر این مدل از درب ها در مقایسه با بقیه عایق حرارتی و صوتی مناسب تری هستند. وجود تنوع در طرح و رنگ درب های upvc دلیل دیگری است که بتوان آنها را به عنوان بهترین گزینه انتخاب نمود.

درب بالکن دوجداره

معایب درب های upvc

هر متریالی علاوه بر مزایایی که دارد معایبی نیز می تواند داشته باشد که لازم است به دقت مورد بررسی قرار بگیرد. در مورد درها هم نکته مهم و قابل تاملی وجود دارد که باید در انتخاب خود آنها را مورد توجه قرار دهیم. این نکته همان برخورداری از خاصیت ضدآب بودن در است. در مورد درهای چوبی و فلزی این خاصیت وجود ندارد. درهای upvc به دلیل روکشی که برای آنها در نظر گرفته شده است کاملا ضدآب هستند. Upvc به نوعی پلاستیک گفته می شود که از هیچ نوع روان کننده ای در آن استفاده نشده است. به عبارت ساده تر درب های upvc همان ورقه های MDF هستند که با استفاده از روکشی از upvc کاملا وکیوم شده و در برابر شستشو و آب از استحکام لازم برخوردار هستند. البته میزان ضدآب بودن این مدل از درها هم به کیفیت در ساخت درب بستگی دارد.

درب ترمال بریک

درب های upvc و pvc هم با یکدیگر تفاوت هایی دارند و برخلاف تصور عموم شبیه به هم نیستند. مواد اولیه استفاده شده برای این دو نوع از درب ها اصلا یکی نیست. بنابراین از جهت قیمت و کیفیت کاملا متفاوتند. pvc پلیمری مانند پلاستیک است که کاربری های بسیاری دارد. در واقع این پلیمر راحت برش داده شده و درضخامت های متفاوت با مقاومت بالا در بازار موجود است. upvc جنسی شبیه به pvc دارد و تنها فرقشان در جنس غیر پلاستیکی upvc است. مواد تشکیل دهنده upvc کلرید سدیم و نفت خام است. به دلیل مشکلاتی که pvc داشت شرکت های تولیدکننده با کمی دست کاری در فرمول آن به upvc رسیدند که انعطاف بسیار زیادی در مقایسه با pvc دارد.

با توجه به نکات ذکر شده و مقایسه مزایا و معایب متریال های مختلفی که برای ساخت درب ها به کار می رود، می توان نتیجه گرفت دلایل محکمی وجود دارد که گفت درب های upvc بهترین نوع درب های موجود در بازار است. تفاوت درب upvc با سایر درب ها وجود دارد که مهمترین این موارد تفاوت در استحکام و دوام درب ها می تواند باشد.

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید