ابعاد استاندارد پنجره دوجداره upvc مساله مهمی است که می تواند در عایق کاری این پنجره ها موثر باشد. در این مقاله سعی خواهیم نمود هدف از تولید پنجره های دوجداره در ابعاد استاندارد را تشریح نموده و در این مورد اطلاعاتی کوتاه و کارآمد در اختیار شما قرار دهیم و در پایان به ابعاد چند نوع از پنجره های دوجداره اشاره خواهیم کرد.

در انتخاب پنجره دوجداره باید به چه نکاتی توجه نمود؟

فاکتورهای متعددی می توانند در انتخاب پنجره موثر باشند که عبارتند از :

  • جنس که ممکن است چوبی، آهنی، upvc و یا آلومینیومی باشد.
  • شکل و رنگ پنجره که لازم است با نمای ساختمان متناسب باشد.
  • استاندارد در جاگذاری و ساخت پنجره

علاوه بر موارد بالا ابعاد استاندارد پنجره هم در عملکرد مناسب پنجره دوجداره به عنوان عایق صوتی و حرارتی مهمترین عامل خواهد بود.

نمایندگی پنجره دوجداره هافمن در تهران

به چه دلیل نیاز به تولید پنجره دوجداره upvc در ابعاد استاندارد وجود دارد؟

این که پنجره های دوجداره به چه دلیلی در اندازه استاندارد تولید می شوند و اصلا این کار با چه هدفی انجام می شود؟ می تواند سوال خیلی از مصرف کنندگان باشد. متخصصین این صنعت با انجام این کار اهداف مختلفی را عنودنبال می کنند که عبارتند از :

  1. کارایی بهتر پنجره از نظر فنی
  2. رعایت نکات ایمنی در ساختمان
  3. استفاده از بیشترین میزان بازشویی پنجره
  4. ایجاد تقارن و زیبایی ظاهری در نمای بیرونی ساختمان

ابعاد استاندارد در پنجره های دوجداره

ابعاد پنجره در بحث استاندارد بودن پنجره های دوجداره بسیار مهم است و در کیفیت نهایی نقش مهمی دارد. به عنوان مثال در صورتی که هدف از پنجره ای هواگیری فضا باشد مثلا پنجره های سرویس بهداشتی و یا آشپزخانه، غالبا ابعاد کوچکتری در نظر می گیرند. پس باید در تعیین ابعاد پنجره کاربری آن را هم در نظر گرفت.

رعایت ابعاد استاندارد پنجره دوجداره چه تاثیری در نصب پنجره دارد؟

در صورتی که استانداردهای لازم در ابعاد پنجره رعایت شده باشد، مراحل مختلف نصب پنجره هم خیلی راحت انجام خواهد گرفت. به عنوان مثال بر اساس مقررات و ضوابط تعیین شده از سوی شهرداری لازم است پنجره ها از زیر سقف تمام شده ساختمان به اندازه ۲۰ سانتیمتر فاصله داشته باشند. رعایت این نکته علاوه بر طبعیت از مقررات شهرداری، می تواند به فرایند نصب سرعت بیشتری بدهد.

ابعاد استاندارد پنجره های دوجداره upvc چقدر است؟

در ادامه به ارتفاع و عرض استاندارد در مورد چند نوع از پنجره های دوجداره می پردازیم:

  1. ارتفاع و عرض بازشوی استاندارد در نوع لولایی

در پنجره های دوجداره لولایی عرض استاندارد برای بازشو به اندازه ۶۰ تا ۷۵ سانتیمتر در نظر گرفته می شود و ارتفاع متناسب با آن هم مابین ۱۰۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر خواهد بود.

  1. ارتفاع و عرض بازشوی استاندارد در نوع کشویی

در پنجره های دوجداره کشویی برای کارایی بیشتر عرض لنگه باز شو را در مقایسه با ارتفاع آن بیشتر در نظر می گیرند. ارتفاع استاندارد برای این پنجره هم باید بین ۱۰۰ تا ۲۲۰ سانتیمتر باشد و بهترین عرض مناسب برای این اندازه هم ۸۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر خواهد بود. برای اینکه پنجره دوجداره کشویی بتواند عملکرد مناسبی داشته و از تنظیم خارج نشود لازم است تناسب ارتفاع و عرض آن در نظر گرفته شود.

جمع بندی

قبل از ساخت فریم پنجره دوجداره توصیه می کنیم ابعاد استاندارد پنجره upvc را در نظر بگیرید. رعایت ابعاد استاندارد علاوه بر افزایش زیبایی بصری ساختمان می تواند در کاهش هزینه ها موثر بوده و استحکام و عمر پنجره هم به این روش افزایش خواهد یافت. البته همان طور که می دانید پنجره های دوجداره در انواع مختلفی از قبیل کشویی، لولایی و فولکس واگنی و … طراحی و تولید می شوند که بهتر است از ابعاد استاندارد هر کدام از این مدل ها که نسبت به نوع یراق آلاتی که دارد تعیین می گردد مطلع گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید