پارتیشن بندی با پنجره دوجداره یکی از راه حل های کمبود فضای جداسازی شده در اماکن مختلف است
امروزه یکی از دغدغه های مدیران که اهمیت بالایی نیز دارد، مدرن سازی فضای داخلی در محیط های کاری است . اهمیت این موضوع به اندازه ای است که حتی گاها در روابط کاری نیز تاثیرگذار بوده و موجبات رونق و یا کسادی کسب و کار را فراهم می نماید. در راستای عملی نمودن این هدف، استفاده از پارتیشن های مختلف می تواند کمک کننده باشد. پارتیشن بندی اداری به دلیل هزینه کمی که دارد می تواند به سادگی جایگزین دیوارهای گچی سنتی شده و حتی بیشتر از دیوار هم کارآمد باشد. در استفاده از پارتیشن امکان تقسیم بندی بر اساس سلیقه فرد وجود دارد و می تواند بنا به سلیقه و بودجه خود هر نوعی از آنها را انتخاب و نصب نماید.

چگونگی و نحوه چیدمان میز و صندلی ها در ادارات و شرکت ها از عوامل مهمی است که در ایجاد ذهنیت از فضا در ملاقات اول تاثیر به سزایی دارد. امروزه در این محل ها، فضا را تقسیم بندی نکرده اند بلکه به صورت سالن بزرگی در نظر گرفته شده است. بر همین اساس تقسیم بندی و تفکیک فضای داخلی بر عهده پارتیشن ها قرار داده شده است که می توان به این وسیله اتاق هایی به اندازه دلخواه برای خود طراحی نمود. با این توصیفات شما می توانید اتاق ها را بر اساس کاربرد آنها و فضای مورد نیاز تقسیم بندی نمایید. استفاده از پارتیشن می تواند به بهینه سازی فضا کمک بیشتری بنماید.

عوامل موثر در انتخاب متریال پارتیشن

مسلما هر فردی در انتخاب نوع پارتیشن، سعی دارد تا علاوه بر سنجش همه جوانب نوعی را انتخاب نماید که در عین سادگی، قیمت مناسب و حتی کمتری داشته باشد. در این مقاله قصد داریم تا بیشتر به پارتیشن بندی با پنجره دوجداره بپردازیم که هم ظاهری زیبا داشته و هم قیمت کمتری در مقایسه با دیگر انواع آن دارد.

ویژگی های پارتیشن های دوجداره

پارتیشن بندی با پنجره دوجداره به راحتی و سهولت قابل اجرا است و حتی می توانید در صورت جابجایی، قطعات آن را جدا نموده و در محل دیگری دوباره از آن استفاده کنید. این مدل از پارتیشن ها می تواند جلوه مدرنی به دفتر کار داده و ظاهر آن را چشم نواز نماید. جنس استفاده شده برای پارتیشن های دوجداره با جنس پنجره های دوجداره upvc یکسان است.

نصب پارتیشن دوجداره

نصب و اجرای پارتیشن دوجداره با استفاده از پیچ کردن اضلاع انجام می شود تا محار آن ممکن گردد. برای نصب پارتیشن با درب upvc بهره گیری از پروفیل خاصی که باکس نامیده می شود و به حالت ال قابل اجرا است، مفید خواهد بود. نصب این مدل پارتیشن ها به اندازه ای راحت و کم هزینه است که حتی نیازی به جابجایی لوازم موجود در محل نیست. در زمان استفاده از پارتیشن های دوجداره بهتر است تمام سعی خود را بنمایید تا طراحی شما پنجره های دست دوم را برای بیننده تداعی نکند. طوری که به نظر نیاید پارتیشن نصب شده، از محل دیگری به این مکان منتقل شده است. این نکته بسیار مهم و حائز اهمیت است. در هر صورت با کمی دقت و صرف وقت می توان طراحی بسیار زیبایی را به سرانجام رساند، به طوری که چشم هر بیننده را مات و حیرت زده نماید. بهتر است نخست چند طراحی کلی انجام دهید و در نهایت بهترین طرح را گلچین کنید.

خصوصیات بارز پارتیشن های دوجداره

استفاده از پارتیشن بندی با پنجره دوجداره علاوه بر مزایایی که در بالا به آنها اشاره کردیم، ویژگی های دیگری هم دارد. برخورداری از خاصیت عایق صوتی ویژگی دیگری است که استفاده از این متریال می تواند برای شما به ارمغان بیاورد. همچنین به دلیل نصب این پارتیشن ها از کف تا سقف، می تواند از نفوذ عوامل خارجی من جمله گرد و خاک و یا حشرات به فضای داخلی ممانعت نماید. شیشه های این پارتیشن ها خیلی راحت با دستمال مرطوب و شیشه شوی تمیز می شود و زحمت چندانی ندارد. برای اجرای پارتیشن بندی با پنجره دوجداره می توان فریم هایی از قبیل استیل، آلومینیوم، پروفیل چوب و یا پروفیل های نگهدارنده دیگر را به کار بست. ترکیب شیشه با این فریم ها می تواند هارمونی خاصی داشته باشد.

در ادامه لازم است اظهار نماییم که اگر با طراحی و برنامه ریزی مناسب اقدام به اجرا و نصب پارتیشن برای فضای داخلی دفتر کار خود نمایید، می توانید با استفاده از پارتیشن بندی با پنجره دوجداره به مطلوب خود برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید