اهمیت نصب حفاظ پنجره دوجداره

اهمیت نصب حفاظ پنجره دوجداره

مسلما هر فردی در منزل وسایل و لوازم قیمتی و ارزشمندی دارد که نگهداری و حفظ امنیت آنها می تواند از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد. این در حالی است که با شرایط امروز جامعه و بهبود در وضعیت زندگی، بیشتر افراد مجبور هستند ساعات بیشتری از روز را در خارج از منزل مشغول انجام کار و یا فعالیت های روزمره باشند. بنابراین اهمیت نصب حفاظ پنجره دوجداره فوق العاده بالا می باشد.

حفاظ پنجره دوجداره

در صورتی که پای امنیت خانه در میان باشد گام نخست نصب حفاظ برای درها و پنجره های منزل است. حفاظ می تواند احتمال نفوذ به خانه را از تنها راه ممکن آن، از بین ببرد. مضاف بر این قرار دادن حفاظ در طبقه های بالایی ساختمان می تواند خطر سقوط لوازم را از بین برده و مانع از پرت شدن افراد خواهد شد.

نمایندگی پنجره دوجداره هافمن در تهران

آیا در پنجره های دوجداره هم نیازی به نصب حفاظ وجود دارد؟

ممکن است در بین عموم تصور شود که حفاظ پنجره، مختص پنجره های قدیمی است و در پنجره های نسل جدید ضرورتی به نصب حفاظ وجود ندارد. البته ممکن است در بین افرادی که اخیرا پنجره دوجداره نصب نموده اند هم، باشند کسانی که بر این عقیده هستند. لازم است گفته شود که برای پنجره های دوجداره هم برای تامین امنیت بیشتر بهتر است حفاظ نصب کنید، مخصوصا اگر محل موردنظر از رفت و آمد کمتری برخوردار باشد.

مزایا و اهمیت نصب حفاظ پنجره دوجداره

 • امنیت منزل و یا محل کار را بالا می برد.
 • زیبایی ظاهری ساختمان تامین می نماید.
 • مانع از ورود سارقان به داخل ساختمان می گردد.
 • می تواند از شیشه و قاب پنجره در برابر آسیب های احتمالی محافظت نماید.

انواع مختلف حفاظ پنجره دوجداره از نظر مواد تشکیل دهنده

حفاظ پنجره ها در مدل های مختلف و با متریال مختلفی می تواند ساخته شود. بر اساس محل نصب می توان یکی از این انواع را که از میزان مقاومت متفاوتی هم برخوردار هستند، انتخاب نمود. انتخاب نوع حفاظ به دلایل ذکر شده بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

 1. حفاظ شبه چوب و وینیل مختص پنجره دوجداره

این نوع از حفاظ ها در مقابل عواملی از قبیل آتش و رطوبت از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند. مزیت استفاده از حفاظ شبه چوب دوام بالا در مقابل پوسیدگی و آسیب دیدگی است اما در عین حال این حفاظ به نظافت بیشتری نیاز دارد زیرا گرد و غبار محیط را به راحتی به خود جذب می نماید.

 1. حفاظ استیل برای پنجره های دوجداره

پرکاربردترین حفاظ برای پنجره های دوجداره نوع استیل آن است. مزیت این مدل از حفاظ ها رنگ ثابت آنها است که با گذشت زمان دچار تغییر نمی شود. علاوه بر این برخورداری از دوام بالا در برابر تغییرات آب و هوا عمده ترین دلیل استفاده از آن در مناطق مرطوب محسوب می گردد.

 1. حفاظ فرفورژه پنجره دوجداره

حفاظ های فرفورزه که از جنس آهن ساخته می گردند دارای رنگ و طرح های مختلفی هستند که می توان به این وسیله جلوه ویژه ای به نمای ظاهری ساختمان داد.

مدل های مختلف حفاظ پنجره دوجداره

حفاظ پنجره دوجداره علاوه بر تنوع در جنس، در مدل های مختلفی طراحی و تولید می شود که مشتری بنا به سلیقه خود و با در نظر گرفتن محل موردنظر برای نصب و البته قیمت آنها می تواند اقدام به خرید نماید.

 • حفاظ آکاردئونی مختص پنجره های بزرگ

این مدل حفاظ ها از قابلیت باز و بسته شدن شبیه به آکلردئون برخوردار هستند. امنیت این مدل می تواند با استفاده از قفل های کتابی تامین گردد.

 • حفاظ شیک رول شونده و کاربردی

برای باز و بسته نمودن این مدل حفاظ ها، می توان آنها را به شکل فرش لوله نمود. استفاده از این مدل کاربرد بسیاری دارد که حفاظ پارکینگ ها و درب مغازه ها نمونه هایی از این مدل است.

 • حفاظ نرده ای برای پنجره دوجداره

همان طور که از نام این حفاظ ها می توان فهمید می توان آنها را به حالت نرده در برابر پنجره قرار داد که البته قابلیت باز و بسته شدن ندارند.

 • حفاظ ابرویی مختص پنجره های دوجداره با ارتفاع زیاد

در این مدل از حفاظ ها با تراکم کمتری در مقایسه با انواع دیگر مواجه هستیم. به دلیل این که حفاظ ابرویی توان پوشش تمام پنجره را ندارد و تقریبا شبیه ابرو است، به آن حفاظ ابرویی گفته می شود.

خواهشمند است نظرات خود را در خصوص مطلب اهمیت نصب حفاظ پنجره دوجداره با ما در میان بگذارید

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید