اسپانیولت همان یراق آلاتی است که می توان آن را بر روی لنگه پنجره پیج نمود تا بتواند نقش هدایت توپی را در زاماک بر عهده بگیرد. اسپانیولت پنجره می تواند لنگه را در فریم آن قفل و کیپ نماید. برای تهیه و ساخت اسپانیولت از آلیاژ های مقاومی که از استانداردهای لازم برخوردار باشد، استفاده می گردد. در صورتی که در کارایی اسپانیولت خللی ایجاد گردد، کارکرد کل پنجره زیر سوال خواهد رفت.

اسپانیولت در رگلاژ و تنظیم پنجره دوجداره upvc چه نقشی می تواند داشته باشد؟

لازم است توجه شود در هنگام تولید و ساخت پنجره، فاصله معین بین زاماک و توپی متصل با اسپانیولت رعایت گردد تا بتوان عایق بندی پنجره را به صورت کامل انجام داد. علاوه بر این با تنظیم یراق آلات پنجره می توانید کارایی صحیح پنجره های upvc را تضمین نمایید.

اسپانیولت موجود در بازار ساخت چه کشورهایی است؟

هم اکنون اسپانیولیت ساخت کشور ایران و آلمان در بین سایر رقبا از مرغوبیت مناسبی برخوردار است. این محصولات به دلیل استفاده از آلیاژهای محکم و آلومینیوم در ساخت شان از استحکام و دوام مطلوبی برخوردار هستند.

اسپانیولت پنجره و تعویض آن

در مورد پنجره های دوجداره، مکانیزم قفل آنها که همان اسپانیولیت است از مباحث تخصصی در این زمینه است. در حقیقت تعویض اسپانیولیت دارای نکات مهمی است که لازم است متن جداگانه ای برای آن تهیه گردد. این کار پیچیدگی و ظرافت خاص خود را دارد که انجام آن کار هر کسی نیست. توصیه می کنیم در صورتی که دانش انجام این کار را ندارید هرگز خودسرانه مبادرت به انجام آن نکنید. لازم است حداقل اطلاعات کلی در رابطه با علل خرابی و نحوه تشخیص آن داشته باشد.

فروش پنجره دوجداره

آیا در صورت آسیب دیدن اسپانیولت پنجره و یا خارج شدن آن از تنظیم می توان مشکل را حل نمود و یا نیاز به تعمیرکار مجرب وجود دارد؟

هر گونه تغییر ساختاری در اسپانیولیت بایستی توسط افراد متخصصی که دانش آن را داشته باشند انجام بگیرد. در غیر این صورت به دلیل وارد شدن فشار غیرمعمول به یراق آلات ممکن است مشکلات زیر را به وجود بیاورد:

  1. شکستگی در پروفیل : ممکن است در پروفیل شکستگی ایجاد شود که در این صورت کارکرد فریم و لنگه های پنجره مانند سابق نخواهد بود.
  2. ایجاد ترک و یا شکستگی در شیشه : ممکن است شیشه ها ترک برداشته و یا از قسمت لبه ها شکسته شود که امکان دارد خطرات جانی در پی داشته باشد.

اصلی ترین عامل خرابی پنجره های دوجداره upvc چیست؟

لازم است به هنگام خرید اطمینان حاصل کنید که در داخل چارچوب پنجره از فریم آهنی استفاده شده است. اهمیت این مساله به اندازه ای است که دلیل بیشتر خرابی ها، نبود استحکام لازم به دلیل نبود فریم عنوان شده است.
توری پنجره upvc

در صورت خرابی اسپانیولیت چه مشکلاتی ممکن است ایجاد گردد؟

اصلی ترین عامل ایجاد مشکل و خرابی در اسپانیولیت استفاده از آلیاژ نامناسب در تهیه قطعات مربوطه است که این موضوع می تواند چرخ دنده ها را از کار انداخته و موجب شکسته شدن زبانه پنجره گردد. فشاری که بیشتر از حد معمول بر روی دستگیره پنجره وارد گردد نیز می تواند کارایی فنر اسپانیولیت را تحت الشعاع قرار داده و موجب از کار افتادگی پنجره دوجداره گردد. در نهایت هر کدام از این ایرادات می توانند قفل شدن دائمی درهای پنجره را در زمان بسته شدن به دنبال داشته باشد که به نوبه خود عملکرد یراق آلات را زیرسوال خواهد برد.

اسپانیولیت و نحوه بازشویی پنجره دوجداره

اسپانیولیت باید به گونه ای عمل کند که در هنگام بازشویی به راست و یا چپ زبانه پنجره خیلی راحت و با استفاده از یک ضامن آزاد شده و بتواند به سادگی بچرخد. طراحی ضامن تعبیه شده برای پنجره، لازم است طوری باشد که زبانه در زمان فشار نتواند از محل خود جابجا شده و خارج گردد.

چگونه خرابی اسپانیولیت پنجره را تشخیص دهیم؟

در صورتی که در زمان بستن پنجره دوجداره مابین فریم پنجره و لنگه آن درزی وجود نداشته باشد اسپانیولت پنجره سالم است و کارایی مناسبی دارد ولی در غیر این صورت بایستی نسبت به تعویض آن اقدام نمود. علاوه بر این ممکن است در زمان باز و بسته کردن پنجره متوجه گیری در آن شویم و یا با علائم دیگری از قبیل نرفتن توپی ها در داخل زاماک و قفل شدن و باز نشدن پنجره مواجه شویم که همه این ها دلایلی بر خرابی اسپانیولت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید