تبدیل پنجره دوجداره لولایی به کشویی

تبدیل پنجره دوجداره لولایی به کشویی

تبدیل پنجره دوجداره لولایی به کشویی زمانی ممکن است پیش آید که شما منزل نو خریده باشید و پنجره ای را که نصب شده است را به دلایل مختلف مناسب ندانید. آیا به این فکر کرده اید که این کار قابل انجام است یا نه؟ آیا این کار نیاز به تخریب دارد؟ اصلا کدامیک از پنجره های لولایی و کشویی بهتر هستند؟ در ادامه با ما همراه شوید تا به جواب پرسش هایتان برسید.

پنجره دوجداره لولایی

حالت بازشوندگی در پنجره های لولایی به دو صورت می تواند انجام بگیرد. بنا به سلیقه و درخواست مشتری این پنجرها می توانند به سمت راست و یا چپ به راحتی باز شوند. در صورتی که به هنگام تولید این پنجره ها استانداردهای لازم رعایت شده باشد علاوه بر این که عایق رطوبتی و حرارتی خواهند بود، می توانند به عنوان عایق صوتی هم عمل نمایند. در ضمن پنجره دوجداره لولایی در صورت استاندارد بودن از دوام و استحکام بالایی برخوردار بوده و در طولانی مدت تغییر حالت و رنگ نخواهد داد.

پنجره دوجداره کشویی

پنجره کشویی upvc در مقایسه با نوع آهنی و آلومینیومی عایق بهتری است ولی به دلیل فاصله ای که بین ریلها و لنگه بازشو و فریم آن وجود دارد، نمی تواند به عنوایق حرارتی و صوتی مناسبی عمل نماید و امکان ورورد گرد و خاک هم در آن بیشتر است. به دلیل اتلاف انرژی در این مدل از پنجره ها به مرور از کاربری آنها کاسته می شود.

آیا می توان پنجره دوجداره لولایی را به نوع کشویی تبدیل نمود؟

جواب این سوال منفی است. زیرا کار تبدیل پنجره ها در محل امکان پذیر نیست و تنها در کارخانه چنین کاری مقدور خواهد بود. لکن می توان پنجره دوجداره کشویی را با نوع لولایی تعویض نمود و یا حتی برعکس این موضوع هم ممکن است.

پنجره آکپا

چرا تبدیل پنجره دوجداره لولایی به کشویی امکان پذیر نیست؟

علت تبدیل نشدن پنجره ها را می توان به دلیل قطعاتی عنوان نمود که برای هر کدام از آنها به کار رفته است به عنوان مثال:

  • زهوار نگه دارنده شیشه دوجداره
  • یراق آلات پنجره دوجداره
  • گالوانیزه داخلی و پروفیل پنجره یو پی وی سی( فریم ، بازشو و..)
  • شیشه دوجداره
  • براشهای گردگیری و یا لاستیک آب بندی

این قطعات در هر دو پنجره ذکر شده وجود دارند ولی در اشکال مختلف و با کاربری متفاوت استفاده شده اند. پروفیل این دو پنجره یکی هستند ولی شکل متفاوتی دارند به همین دلیل است که نمی توانند با هم ادغام شده و چفت شوند. علت نهایی را می توان اتصال گوشه های پنجره نیز عنوان نمود که در کارخانه با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک انجام می گیرد که این کار در محل ساختمان امکان پذیر نخواهد بود.

آیا تبدیل پنجره دوجداره لولایی به کشویی ربطی به شیشه و یراق آلات مورد استفاده در آنها هم دارد یا نه ؟

لازم است بدانید که ضخامت و ابعاد شیشه در پنجره های دوجداره کشویی و لولایی با وجود این که از عرض و ارتفاع یکسانی هم برخوردار باشند، مساوی و یکسان نیست. به عبارت دیگر استفاده از شیشه پنجره کشویی برای پنجره های لولایی ممکن نیست. در مورد یراق آلات این دو مدل پنجره هم وضع به همین منوال خواهد بود.

پنجره های دوجداره لولایی و کشویی از لحاظ هوابندی و آب بندی چه تفاوتی دارند؟

لاستیک های مخصوصی که برای هوابندی و آب بندی در پنجره دوجداره لولایی مورد استفاده قرار می گیرند با نوع کشویی کاملا متفاوت هستند زیرا در پنجره های کشویی از گردگیرها و براش ها برای ایزوله نمودن تقریبی استفاده می گردد.

علاوه بر موارد ذکر شده در هر یک از پنجره های دوجداره لولایی و کشویی ریز اقلامی وجود دارند که مختص و ویژه بوده و برای هر دو مدل پنجره یکسان نیستند.

کلام آخر

با توجه به مطالبی که در بالا عنوان نمودیم حتما شما هم پاسخ سوالات تان را یافته اید. این که پنجره های دوجداره لولایی و کشویی به هیچ وجه قابلیت تبدیل شدن را ندارند ولی می توانند به راحتی با یکدیگر تعویض شوند. البته نکته مهم در این رابطه قیمت پنجره ها است که بهتر است قبل از هر کاری به آن توجه کنید. قیمت پنجره های دوجداره کشویی درست است که نصف نوع لولایی است ولی در طولانی مدت به لحاظ صرفه جویی در انرژی، نوع لولایی مقرون به صرفه خواهد بود.

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید