نکات خرید درب و پنجره upvc

نقش پنجره uPVC در آلودگی هوا

در این مطلب با نقش پنجره uPVC در آلودگی هوا آشنا خواهید شد.با پنجره های uPVC خانه خود را از آلودگی هوای شهری دور نگه دارید.

براساس آمار سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، هر ساله آلودگی هوا حدود هفت میلیون نفر را در سراسر جهان می کشد. با این حال ، شاخص کیفیت هوا در مراکز شهری هیچ نشانه ای از بهبود نشان نمی دهد. آیا این بهای پیشرفت است؟

با رسیدن بشر به نوآوری و فناوری جدید و انقلابی در بخشهای صنعتی در سراسر جهان، نگرانی های زیست محیطی به اندازه آلاینده های موجود در هوا بصورت نمایی رشد کرد. امروزه آلودگی هوای شهری به یک تهدید عمده برای سلامتی ما و سلامت محیط زیست تبدیل شده است.

چه عواملی باعث آلودگی هوای شهری می شود؟

طبق تعریف ، آلودگی هوا به دلیل وجود مقادیر بیش از حد مواد مضر در هوا ایجاد می شود. موادی مانند مولکول های بیولوژیکی و ذرات آلی و معدنی. همچنین ، گازهای خاصی مانند آمونیاک ، منوکسید کربن ، دی اکسید گوگرد ، متان ، کلروفلوروکربن ها و غیره می توانند باعث آلودگی هوا شوند.

در مناطق شهری ، رایج ترین منبع آلودگی ، ترافیک جاده ای است. حدود یک چهارم از ذرات موجود در هوا در اثر ترافیک ایجاد می شود. منابع مشترک دیگر شامل دود اگزوز ناشی از وسایل نقلیه ، تولید برق و تولید گازهای گلخانه ای از کارخانه ها است.

تأثیر بر سلامتی

در حال حاضر ، بیش از ۸۰٪ از جمعیت جهان در فضاهای شهری با سطح آلودگی هوا مضر زندگی می کنند. به دلیل آلودگی هوا در فضای باز و سرپوشیده ، هر ساله افزایش مرگ و میر زودرس وجود دارد که در اثر عفونت های حاد تنفسی ، بیماری قلبی ، بیماری انسداد مزمن ریوی ، سکته مغزی و… ایجاد می شود.

ذرات موجود در هوا که بسیار ریز هستند می توانند در بافت ها و اندام های انسان نفوذ کنند و این خطر را برای اثرات سلامتی سیستمیک به وجود می آورد. علاوه بر این ، آلودگی هوای داخل خانه نیز عامل اصلی بیماری و مرگ و میر زودرس در مناطق شهری است.

نقش پنجره uPVC در آلودگی هوا

برای بزرگسالان و کودکان به طور یکسان ، قرار گرفتن مکرر در معرض آلودگی هوا در محیط داخلی می تواند منجر به بیماری های تنفسی ، مشکلات چشم و حتی سرطان شود. بنابراین ، احتیاط در برابر آلودگی هوا برای حفظ سلامت قوی بسیار ضروری است. برای جلوگیری از آلاینده های سمی ، پنجره uPVC گزینه ای عالی است.

سیستم قفل چند نقطه ای

در پنجره ، اگر قفل ها به اندازه کافی ایمن نباشند ، شکاف جزئی بین پنجره و قاب ایجاد می شود و اجازه می دهد هوای بیرون وارد شود. به دنبال آن ، هوای داخلی می تواند سمی شود.

به همین دلیل پنجره uPVC مجهز به سیستم های پیشرفته قفل چند نقطه ای است. با داشتن پنجره uPVC ، میخ ها برای جلوگیری از عبور هوا ، محکم نگه داشته می شوند و از کیفیت بالایی هوا اطمینان می کنند.

مهر و موم های سیلیکون

به طور کلی آلاینده ها از طریق شکافهای جزئی که برای چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیستند وارد داخل خانه می شوند. به همین دلیل است که پنجره uPVC با استفاده از درزگیرهای سیلیکونی با کیفیت عالی نصب می شود زیرا دارای انرژی پیوند بسیار خوبی است و می تواند قاب پنجره را به خوبی ببندد.

در فرآیند آب بندی هیچ شکافی ایجاد نمی کند و از نفوذ هوا جلوگیری می کند. علاوه بر این ، درزگیر سیلیکون دارای خواص پیری عالی است. در نتیجه ، در برابر چندین عنصر آب و هوا مقاوم است و ماندگار است.

واحدهای دو جداره یا سه جداره

برای محافظت کامل در برابر نشت هوا ، پنجره uPVC دارای واحدهای دو جداره یا سه جداره است. در شیشه دو جداره ، دو صفحه شیشه ای با یک لایه خلا یا گاز بی اثر در بین آنها از هم جدا می شوند و در لعاب سه گانه ، همین فرآیند بر روی سه صفحه شیشه ای اعمال می شود.

پنجره های uPVC ضد شکاف هستند و از ورود گرد و غبار و آلاینده ها جلوگیری می کنند. علاوه بر این ، با پنجره uPVC ، شما از مزایای محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش و راندمان انرژی استفاده می کنید که به کیفیت فضای داخل خانه می افزاید.

حال که با نقش پنجره uPVC در آلودگی هوا آشنا شدید با خیال راحت می توانید برای خرید آن اقدام کنید.

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید