پنجره دوجداره

نمونه اي از پنجره يو پي وي سي در آشپزخانه


قبل از اینکه بخوایم با پروفیل پنجره یو پی وی سی آشنا بشیم باید اول درمورد پروفیل پی وی سی (PVC) صحبت کنیم.

پروفیل پی وی سی (PVC) چیست؟

کلمه پروفیل، یک کلمه با ریشه انگلیسی به معنای مقطع ثابت و طول زیاد است. این کلمه در ساخت و سازهای عمرانی و ساختمان سازی و حتی ماشین سازی برای قطعات فولادی مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. ولی منظور از پروفیل یو پی وی سی، پروفیل‌هایی است، که در مقاطع مختلف و برای تولید و ساخت افراد درب‌ها و پنجره‌های دوجداره یو پی وی سی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پروفیل پی وی سی هم، به پروفیلی می گویند که از ماده پلی‌وینیل‌کلرید ساخته شده و از پلاستیک کننده ها برای نرم و منعطف کردن آن استفاده میشود. حال اگر از پلاستیک کننده استفاده نشود، به آن پروفیل یو پی وی سی میگویند.

پنجره

پروفیل UPVC به انواع مختلفی تقسیم می‌شود که به ان ها در ادامه اشاره خواهیم کرد:

1.پروفیل فریم

پروفیل فریم یکی از رایج ترین پروفیل UPVC می‌باشد. چرا که در چارچوب تمامی درب‌ها و پنجره‌ها به عنوان فریم مورد استفاده است.

2.پروفیل میانی

از این پروفیل‌ها در ساخت و تولید انواع درب و پنجره دو جداره یو پی وی سی استفاده می‌شود

3.پروفیل بازشو

این پروفیل‌ها به شکل اس (S) انگلیسی تولید می‌شوند. این نوع از پروفیل‌ها به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند. از جمله این پروفیل‌ها می‌توان به پروفیل بازشو پنجره، پروفیل بازشو درب، پروفیل بازشوی کشویی اشاره کرد.

4.پروفیل پنل

این نوع از پروفیل‌های یو پی وی سی معمولا دارای ارتفاع دیواره داخلی و خارجی ۱۰۰ میلی متری می‌باشند.

5.پروفیل زهواره

از پروفیل یو پی وی سی زهواره برای ثابت نگه داشتن شیشه‌های تک جداره ۴ میلی متری در انواع پنجره‌ها و درب‌ها استفاده می‌شود.

6.پروفیل لوله

 به طور کلی باید گفت که پروفیل‌های لوله و اتصالات لوله برای پنجره‌هایی که قاب آن‌ها هلالی افقی است، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در مورد مزیت این محصول استحکام و دوام بالا در طولانی مدت، عایق بودن صوت و حرارت، مقاوم در برابر نفوذ رطوبت و اثر شرایط محیطی، پایداری در برابر خراشیدگی یا زنگ زدگی، مهمترین ویژگی های پروفیلهای یو پی وی سی هستند.

ممنون که تا انتهای این مطلب با ما همراه بودید. شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش پنجره دوجداره با کیفیت از طریق سایت سارای وین با ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *