پنجره چند ضلعی دوجداره

پنجره چند ضلعی دوجداره 

پنجره چند ضلعی دوجداره به چه صورتی ساخته می شود؟ پنجره دوجداره خم چیست؟پنجره های دوجداره قوس دار یا هلالی چطور ایجاد می شوند؟ جهت شناخت انواع پنجره دو جداره و عملکرد پنجره چند ضلعی دوجداره با ما همراه باشید.

 آشنایی با پنجره های دوجداره upvc

ساخت پنجره چند ضلعی دوجداره اولین بار در اروپا اختراع شدن و سپس با پیشرفت تکنولوژی در آلمان به صورت پیشرفته ایجاد گردیدند.

ویژگی های بسیار عالی که در این پنجره ها به کار می رود بسیار سریع جای پنجره های چوبی، آهنی و  آلومینیومی را گرفتند و تبدیل به پرکاربردترین پنجره ها در دنیای امروز شدند. upvc مخفف Unplasticised Poly Vinyl Chloride  می‌باشد و از مشتقات نفت خام به دست آمده است به همین دلیل در برابر تغییرات دما ایمن می باشد و سبب حفاظت در برابر گرما و سرما می شود.

این پنجره ها دارای طراحی های متفاوت،  در مدل های مختلف نیازمند به نگهداری کمتری می باشد و از لحاظ ظاهر نیز بسیار شیک و زیبا هستند و سبب مدرن شدن خانه ها می گردند.

 آشنایی با پنجره های دوجداره upvc

آشنایی با پنجره های دوجداره upvc

انواع پنجره های دوجداره

انواع پنجره های دوجداره عبارتند از موارد زیر »

 • پنجره دوجداره ثابت : این پنجره فقط قاب و یک فریم است به همراه شیشه دوجداره که به هیچ وجه باز نمی شود.
 • پنجره دوجداره کشویی یک لنگه بازشو
 • پنجره دوجداره کشویی دو لنگه بازشو : این مدل بسیار مورد استفاده است و هم از سمت راست و سمت چپ به صورت ریلی قابل حرکت بوده و باز و بسته به صورت کشویی می‌شوند در این مدل فضای بیشتر قابل رویت می باشد و به لحاظ قیمت نیز در گرانتر اما عایق کمتری دارد.
 • پنجره دوجداره تک حالته
 • پنجره دو جداره دو حالته : این مدل نیز مانند مدل کشویی عمل می‌کند اما به لحاظ اشغال فضای بیشتری دارد به صورت افقی و عمودی قابلیت باز و بسته شدن دارد.
 • پنجره دوجداره آکاردئونی
 • پنجره دوجداره فولکس واگنی
 • پنجره دوجداره قوسی
 • پنجره دوجداره چند ضلعی

انواع درب و پنجره های یو پی وی سی در مدل های عبارت می باشد از »

 • قوس منظم قوس با شعاع
 • قوس نامنظم با شابلون
 • قوس سینوسی
 • قوس مسجدی

 پنجره های دوجداره یو پی وی سی قوس دار و چند ضلعی چه ویژگی هایی دارند؟

پنجره چند ضلعی دوجداره علاوه بر کارایی در حفظ و تهویه هوا و انرژی در نمای ساختمان بسیار موثر است.

این پنجره ها از مدل های بسیار زیبایی برخوردار می باشند که جلوه بسیار خاصی را به نمای ساختمان می دهند.

انعطاف پذیری در طراحی پنجره های دوجداره یو پی وی سی سبب ایجاد آنها با اشکال بسیار متفاوت می گردد که فقط شامل اشکال هندسی مربع و مستطیل نیست و به صورت چند ضلعی و یا قوس دار دایره‌ای، نیم دایره و یا کمانی نیز می شود.

در واقع پروفیلهای upvc با توجه به معماری مخصوص و ارائه نقشه به دلیل خم پذیری مناسبی که دارند ایجاد می شوند،  پنجره های چند ضلعی با شکل های مخصوص بعد از خم شدگی در قسمت‌های مختلف جوش خورده و استحکام بیشتری را در آنها ایجاد می نمایند.

  پنجره upvc قوسدار و چند ضلعی چه مزیت هایی دارد؟

در این پنجره ها با ثابت بودن بخش فوقانی، نور بیشتری به منزل وارد می شود و در قسمت ثابت از شیشه‌های شبکه بندی شده استفاده می شود.

به همین دلیل در ساخت درب های بالکنی نیز کاربرد دارد. البته در صورت همراه شدن با سایر مدل ها می تواند در کنار تهویه هوای مطبوع در پنجره های لولایی با ابعاد بلند و همچنین پنجره‌های سایبانی پهن نیست از این مدل ها استفاده نمود.

تعویض پنجره های دوجداره قوس دار با دو روش انجام شود :

 •   خم کردن پنجره به همان شکل که دستگاه‌های اتوماتیک انجام می‌دهند که این روش پرهزینه بوده البته درزگیری و عایق آن نیز پایین است.
 • پرشدگی جداگانه حالت قوس و هلال پنجره ها و یا  عایق شدن شیشه دوجداره طبق نقشه قبلی در همان قسمت؛  در این صورت در زیر آن و پنجره عادی ساخته می‌شود و به نسبت قیمت مناسب تری دارد و البته درزگیری و عایق مطمئن تری را نیز شامل می شود.

قیمت پنجره های upvc چند ضلعی و قوس به چه صورت است ؟

تعیین قیمت پنجره چند ضلعی دوجداره با توجه به ابعاد محاسبه می‌شود و معمولاً رنگ نیز در تعیین مورد موثر است.

دو حالت رنگهای سفید و لمینت طرح چوب قابل ساخت می باشد.

قیمت پنجره های یو پی وی سی قوس برای منزل های با طراحی داخلی مدرن و یا سنتی مقرون به صرفه می باشد.

 

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید