پنجره قوس دار

پنجره قوس دار

پنجره قوس دار تمام عملکردهای کلاسیک یک پنجره را دارا می باشد: نورپردازی ، پخش هوا و منظره ای از جهان خارج. اما مهمتر از همه، این که آنها یک جذابیت زیباشناختی قوی را بازتاب می کند. آنها به هر خانه شخصیت منحصر به فرد خود و از یک طرف جذابیت عاشقانه می دهند.

از جذابیت های ویژه پنجره های قوس دار به خوبی توسط معماران در دوره های رومی ، باروک ، روکوکو و آرت نوو استقبال می شد. از آنجا که پنجره های قوس دار چالش های بزرگی را در تولید و نصب دارند ، شهروندان بخصوصی به ندرت می توانند چنین پنجره هایی را تهیه کنند ،به طوری که برای مدت طولانی آنها برای ساختمان های مذهبی و خانه های افراد بسیار ثروتمند استفاده می شدند.

فرم و شکل پنجره قوس دار

شکل خاص پنجره قوس دار نتیجه روش تاریخی ساخت آن است. در زمان های قبلی ، استاد سازنده یک قوس واقعی از سنگ را به اندازه کافی قوی می ساخت تا از وزن کامل قسمتهای ساختمان بالای آن پشتیبانی کند.

طراحی قاب پنجره و شیشه ها مطابق با این شرایط ساختاری مشخص شده است. پنجره های معمولاً قوسی امروزه مواردی هستند که قسمت پایین آن یک پنجره مستطیل شکل است که یک پنجره قوس نیمه مدور در بالای آن قرار دارد.

اغلب این دو عنصر پنجره توسط میله های پنجره از یکدیگر جدا می شوند.

بازشوی پنجره قوس دار

البته پنجره های قوس‌دار قابل باز شدن است! با این وجود، به دلیل ساخت و ساز خاص، فقط عملکرد شیب و چرخش برای باز کردن پنجره ها امکان پذیر است.

برخی از پنجره های داخل پنجره قوسی به طور جداگانه می توانند باز شوند. افرادی که مایل به ایجاد تزئین پنجره های گرد خود با پرده ها برای ایجاد سایه هستند ، روش های زیادی در اختیار دارند. بسیار مناسب است که یک ریل پرده یا غلتک پرده را در قسمت مستطیلی پایین پنجره قرار دهید و قسمت قوس فوقانی را رها کنید تا نور را در اتاق فراهم کند.

استفاده از پرده، پرده پلیسه دار و یا حتی پرده عمودی برای جلوگیری از تابش نور از طریق این فرم های ویژه پنجره، بسیار مناسب است.

مواد پنجره قوس دار

با توجه به موادی که قابل استفاده هستند، پنجره های قوسی هیچ تفاوتی با انواع دیگر پنجره ها ندارد. آنها از انواع مختلف چوب ساخته می شوند ، اما می توانند از جنس آلومینیوم و UPVC نیز باشند.

پنجره UPVC تعمیر و نگهداری متوسط را با مهمترین مزیت قیمت بسیار اقتصادی دارد. پنجره های چوبی ممکن است برای خرید گران تر باشند اما به دلیل مقادیر عالی در هنگام عایق بندی حرارتی و صوتی ، تحت تأثیر قرار می گیرند ، اما آنها نیاز به تمیز کردن منظم دارند. پنجره های آلومینیومی از نظر خصوصیات عایق بندی حرارتی و صوتی آنها تا حدودی بعد از پنجره های چوبی هستند

اتصالات پنجره قوس دار

هرگونه اتصالات پنجره های قوسی باید در اختیار متخصص قرار گیرد ، زیرا اتصالات آن بدون مشکلات نیست. به عنوان مثال، قوس پنجره و شکل قوس موجود در سنگ تراشی باید دقیقا مطابقت داشته باشد.

آب بندی دقیق اتصالات در اینجا بسیار حیاتی است. اگر پنجره قوسی به درستی و عایق بندی کامل نصب نشده باشد در نهایت صورت حساب گرمایشی گرانتری را روی دست شما می گذارد.

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید