بهترین پنجره برای کاهش نویز چیست

بهترین پنجره برای کاهش نویز چیست؟

بهترین پنجره برای کاهش نویز چیست؟ پنجره عایق صوتی – برای کسانی که در شهرهای شلوغ، در نزدیکی خطوط ریلی یا ترافیک هوایی زندگی می کنند، آلودگی صوتی می تواند آزار دهنده باشد. این می تواند تأثیر قابل توجهی در کیفیت زندگی آن ها داشته باشد.

چگونه پنجره ها می توانند آلودگی صوتی را کاهش دهند؟

از آنجا که صفحات شیشه ای ساختارهای سفت و سختی هستند، آنها برای انجام امواج صوتی ایده آل هستند. به همین دلیل، یک صفحه شیشه ای واحد در پنجره شما برای جلوگیری از ورود صداهای ناخواسته به خانه شما، کارهای بسیار کمی انجام می دهد. در حقیقت ، حتی شیشه دو برابر نیز تأثیر قابل توجهی نخواهد داشت. می توانید با نصب پنجره هایی با “خصوصیات ضد صدا” بهبود واقعی ایجاد کنید.

برای داشتن یک تأثیر واقعی در کاهش نویز، یک پنجره نیاز به ترکیبی از ۲ یا چند عامل زیر دارد:

  • ضخامت: به طور کلی، هرچه شیشه ضخیم تر باشد، صدای کمتری خواهید شنید.
  • لایه های چند لایه: یک لایه به عنوان مثال PVB (پلی وینیل بوتال) بین ورق های شیشه می تواند آلودگی صوتی را کاهش دهد بدون اینکه روی وضوح شیشه تأثیر بگذارد.
  • فضای بین صفحات: هرچه فاصله بین ورق های شیشه بیشتر باشد، محافظت بهتر می شود. همچنین می توان گازهای سنگین مانند آرگون را در این شکاف اضافه کرد که باعث کاهش صدا حتی بیشتر می شود.

بنابراین، به سادگی با جایگزینی پنجره با نسخه های جدید ترفند انجام نمی شود. اگر به دنبال پنجره های کاهش نویز در بازار هستید، به احتمال زیاد با سه گزینه اصلی روبرو خواهید شد:

  • لعاب ثانویه: یعنی اضافه کردن یک ورق شیشه ای ثانویه. این گزینه کمترین هزینه است اما برای مشکلات قابل توجه سر و صدا موثر نیست.
  • شیشه های کاهش نویز با کیفیتی برای جلوگیری از آلودگی صوتی تولید شده است.
  • پنجره کاهش نویز شامل شیشه کاهش نویز است اما قاب ها و مهر و موم ها و ساختار کلی پنجره با کاهش نویز در ذهن طراحی شده اند.

کاهش سر و صدا

برای اینکه بتوانید یک پنجره در کاهش نویز موثر باشد، باید به رتبه بندی انتقال کلاس صدا (STC) که به آن داده شده است نگاه کنید. این رتبه بندی به شما می گوید چقدر صدا می تواند از پنجره عبور کند. امتیازات مربوط به دسی بل است و به میانگین سطح سر و صدای متوقف شده در ۱۸ فرکانس مختلف مربوط می شود.

راهنمای رتبه بندی STC

به طور متوسط، یک پنجره می تواند از ۱۸ تا ۳۸ دارای امتیاز STC باشد.

برای اینکه بتوانید این موضوع را از نظر زندگی واقعی به شما نشان دهیم ، لازم است رتبه بندی STC 40 یا بالاتر باشد تا یک پیشرفت چشمگیر در یک مسئله نویز ایجاد شود. به همین دلیل، در حالی که تعویض پنجره های یک صفحه ای با دو جداره ممکن است یک مشکل صوتی خفیف را بهبود بخشد ، اما برای خانه هایی که آلودگی شدید صوتی دارند ، تأثیر نخواهد گذاشت.

پنجره عایق صوتی چقدر تفاوت خواهد داشت؟

تعویض پنجره های موجود با شیشه صفحه تک یا دوتایی با کیفیت بالاتر می تواند به کاهش برخی از انتقال نویز کمک کند ، اما این معمولاً از کاهش ۲۰-۵۰٪ تجاوز نمی کند. برای خانه هایی که از مشکل سر و صدای قابل توجهی رنج می برند ، این کافی نخواهد بود تا تفاوت قابل توجهی ایجاد کند.

به گفته کارشناسان آکوستیک ، در واقع توجه به پیشرفت قابل توجه ، حداقل کاهش حداقل باید حداقل ۷۵٪ باشد. برخی از پنجره های تخصصی مانند پنجره هایی که در استودیوهای ضبط شده استفاده می شوند می توانند کاهش نویز را تا ۹۵٪ تحویل دهند اما اینها همیشه برای کاربرد مسکونی مناسب نیستند.

علاوه بر این ، به دلیل تکنولوژی اضافی که پنجره های عایق صوتی در آن وجود دارد، عموماً در ساخت آنها سخت تر هستند و آنها را ایمن تر می کند.

هزینه پنجره عایق صوتی چقدر است؟

مانند بسیاری از پروژه های بهسازی خانه، بدون ارزیابی حرفه ای از خانه شما، برآورد هزینه ها دشوار است. هزینه تعویض بعضی از پنجره های خانه شما با شیشه عایق صوت به چندین متغیر بستگی دارد:

  • سبک پنجره
  • تعداد پنجره ها
  • نوع شیشه مورد استفاده
  • اندازه پنجره و فریم
فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید