همانطور که می دانید درب و پنجره ها باعث حفاظت از ساختمان می شوند و همچنین از مهمترین خاصیت این پنجره ها نگه داشتن حرارت ساختمان می باشد و در مصرف انرژی صرفه جویی می شود که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی استفاده از پنجره دوجداره چگونه از هدر رفتن گرما جلوگیری می کند می پردازیم.

استفاده از پنجره دوجداره و جلوگیری از اتلاف گرما

در مورد اینکه چگونه پنجره دوجداره از هدر رفتن گرما جلوگیری می کند می توان به این موضوع اشاره کرد که چون شیشه ها یک رسانای خوب برای انتقال سرما و گرما هستند و حتی اگر ضخامت شیشه ها هم زیاد باشد باز به تنهایی نمی توانند از ورود و خروج هوا به داخل ساختمان جلوگیری کنند پس بهترین روش و راهکار این است که از پنجره دوجداره استفاده شود که هم میزان گرما از طریق خروج از پنجره جلوگیری شود و همچنین میزان نور تنظیم می شود و مقدار خروج نشت هوا را از طریق درزهای اطراف پنجره کنترل می کند.

مزایای استفاده از پنجره دوجداره برای کاهش اتلاف گرما

مزایای استفاده از این پنجره ها این است که این پنجره ها یک شیشه اضافی دارند که هوا در  بین فضای دو شیشه قرار می گیرد و به عنوان یک عایق حرارتی عمل می کند و اتلاف گرما را کاهش می دهد . همچنین علاوه بر جلوگیری از اتلاف انرژی گرمایی مانند یک عایق صوتی عمل می کند و باعث متوقف شدن نور مادون قرمز می شود و پنجره ها عایق تر می شوند. بهترین راه حل برای خرید این نوع پنجره ها این است که با کارشناسان سارای وین به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید و راهنمایی و مشاوره بگیرید.

عملکرد گرمایی پنجره دوجداره

می توان گفت که مقدار عایق بندی گرمایی پنجره دوجداره به فاصله بین دو شیشه بستگی دارد که اگر فاصله دو شیشه کم باشد نفوذ گرما زیاد می شود و رسانایی گرمای دو پنجره بالا می رود ولی در صورتی که فاصله بین دو شیشه زیاد باشد یک پدیده همرفت ویسکوزیته ایجاد می شود . بهترین فاصله بین دو شیشه را ۱۶ تا ۱۹ میلیمتر نسبت به قاب درنظر می گیرند .

برای کاهش انتقال حرارت پنجره دوجداره پر کردن فضای بین دو شیشه بسیار مهم است که با استفاده از گاز آرگون یا کریپتون یا زنون انجام می شود و این گاز غیر سمی و بی رنگ و بدون بو است  و این عملکرد عایق بندی صدایی پنجره را افزایش می دهد و در برابر پوسیدگی مقاوم و غیر قابل اشتعال است.

ساختار پنجره دوجداره

این پنجره ها از شیشه های دوجداره با فریمUPVC   ساخته می شوند و به علت سبک بودن وزن مقاومت بسیار بالا در برابر شرایط آب و هوایی دارند . این شیشه ها به کمک نوار اسپیسر که دور تا دور آن قرار دارد و فضای بین دو شیشه با گاز آرگون پر می شود . اسپیسر از جنس آلومینیوم است و درون آن ماده ای سیلیکا ژل وجود دارد که به نوعی رطوبت گیر می باشد و گرد و غبار به راحتی وارد ساختمان نمی شود و امنیت پنجره دوجداره بسیار بالا است و نیاز به رنگ آمیزی ندارد و در برابر اشعه ماورالبنفش مقاوم و عمر طولانی دارد . همچنین این پنجره ها علاوه بر عایق حرارتی عایق صوتی هم هستند و شکستن این پنجره ها بسیار سخت می باشد و مقرون به صرفه هستند که به همین منظور شما می توانید برای اطلاع از قیمت این محصولات به سایت شرکت سارای وین مراجعه کنید.

هزینه نصب

هزینه نصب آن تا حدودی بستگی به اندازه پنجره ها دارد . نصب درست این پنجره دوجداره یکی از ویژگی های مهم در صرفه جویی انرژی می باشد که باید توسط نصاب حرفه ای نصب شود . همچنین قاب پنجره و استفاده از یراق آلات استاندارد  در قیمت پنجره دوجداره تاثیرگذار است که به همین منظور شما می توانید به سایت شرکت سارای وین مراجعه و نحوه خرید و قیمت این پنجره ها را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

به موضوع چگونه پنجره دوجداره از هدر رفتن گرما جلوگیری می کند اشاره کردیم و این نوع پنجره بسیار طرفدار دارد و به علت مقرون به صرفه بودن  از پر فروش ترین نوع پنجره ها می باشد که به همین منظور شما می توانید با شرکت سارای وین ارتباط و از نحوه خرید  این پنجره های با کیفیت اطلاع حاصل کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید