پنجره دوجداره سقفی امروزه در طراحی های مدرن بسیار پر کاربرد است. امروزه درب و پنجره دوجداره یکی از نیازهای اصلی در ساختمان است. از زمانی که بشر به فکر درست کردن محلی برای پناه گرفتن در آن بود، پنجره هم وجود داشته است. نمی توان خانه ای را بدون پنجره تصور نمود. تهویه هوا، تامین نور و ارتباط فضای داخلی با فضای بیرونی می توانند مواردی باشند که ضرورت وجود پنجره را یادآوری نمایند.

مسیر تحول در پنجره ها

در گذشته پنجره ها را از جنس چوب تهیه می کردند که به مرور زمان پنجره های آهنی و آلومینیومی جای آنها را گرفتند و الان نسل جدید پنجره ها یعنی پنجره های دوجداره و upvc وارد بازار شده اند. امروزه با استفاده از ایده ها و طرح های نوین در این رابطه می توان به زیبایی بصری ساختمان دست یافت. یکی از این پنجره ها می تواند پنجره دوجداره سقفی باشد که می تواند نورگیری فضای داخلی را در روز تامین نماید. مشاهده زیبایی ستارگان در شب نیز لطف خاصی خواهد داشت.

پنجره سقفی و ویژگی های بارز آنها

پنجره های سقفی نوعی از پنجره ها هستند که بر خلاف نوع معمول و متداول آنها که در دیوار ساختمان جای داده می شوند، در سقف بنا تعبیه می گردند. برای استفاده از نور خورشید پنجره های سقفی فوق العاده مناسب هستند. بهتر است بدانید پنجره های سقفی در دو نوع اتوماتیک و دستی می تواند به کار رود که برای هر کدام هم می توانید از انواع مختلف پرده استفاده نمایید.

چه مکان هایی برای نصب پنجره دوجداره سقفی مناسب هستند؟

کارگاه ها، خانه های ویلایی، سوله ها، کارخانه ها و ساختمان هایی از این دست می توانند برای نصب پنجره های دوجداره گزینه مناسبی به نظر برسند.

پنجره های سقفی می توانند در طرح ها و جنس های مختلفی تهیه و نصب گردند ولی به دلیل قرار گرفتن طولانی مدت این پنجره ها در برابر نور مستقیم خورشید، توصیه می نمایید از باکیفیت ترین نوع پنجره استفاده کنید.

پنجره دوجداره سقفی مناسب اتاق زیر شیروانی

در سال های گذشته قسمت زیر شیروانی را با استفاده از سقف کاذب پوشش می دادند و به عبارتی از این فضا استفاده بهینه نمی شد. در حالی که امروزه در معماری مدرن استفاده از این فضا متداول تر شده است به عنوان مثال در بیشتر ساختمان های ویلایی که در شمال کشور ساخته می شوند، پنجره دوجداره سقفی رایج شده است.

پنجره سقفی شیروانی بالکنی

این مدل از پنجره های سقفی درست شبیه به انواع فرانسوی پنجره های دوجداره باز می شوند. برای این کار سعی کنید تا لنگه بالایی را به حالت سایه بانی به سمت بیرونی بنا باز کنید. حالا لنگه پایینی هم از امکان بازشویی به میزان ۹۰ درجه برخوردار خواهد بود.

استفاده از پنجره های سقفی چه مزایایی دارد؟

  1. ورود نور به فضای داخلی : استفاده از پنجره های دوجداره سقفی می تواند نور مستقیم و طبیعی خورشید را به فضای داخلی هدایت نماید و روشنایی محیط را افزایش دهد.
  2. خروج هوای گرم : در تابستان وجود پنجره دوجداره سقفی می توان هوای گرم را از محیط داخلی خارج نماید.
  3. گرم نمودن محیط داخلی در زمستان : در فصل زمستان که هوای محیط بیرونی سرد خواهد بود به دلیل تابش اشعه خورشید می توان به گرم شدن محیط داخلی کمک نمود.
  4. صرفه جویی در هزینه و سازگار با محیط : استفاده از پنجره دوجداره سقفی در هزینه ها صرفه جویی نموده و علاوه بر آن سازگاری بیشتری با محیط زیست از خود نشان می دهد.
  5. کاهش مصرف در انرژی : با استفاده از پنجره دوجداره در سقف ساختمان به دلیل نور کافی در روز، دیگر نیازی به روش نمودن چراغ احساس نمی گردد. به این وسیله می توان در مصرف برق صرفه جویی نمود.
  6. مناسب گل و گیاه : نور کافی که از پنجره های دوجداره سقفی به داخل تابیده می شود، می تواند محیط مناسبی را برای رشد و پرورش گیاهان را فراهم نماید.

انواع مختلف پنجره های دوجداره سقفی

پنجره های سقفی هم بنا به شکل هندسی که دارند، نوع بازشویی آنها و رنگ و طرحی که تولید می شوند از انواع مختلفی برخوردار هستند. این پنجره ها در ابعاد مختلف و با پروفیل های مختلفی طراحی و تولید گردند. لازم است این مدل از پنجره ها را از مواد باکیفیتی تهیه نمایید تا به دلیل قرار گرفتن در برابر اشعه مستقیم خورشید به مرور کارایی خود را از دست ندهند.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید