پنجره آلوود چیست ؟ سطح داخلی با چوب و سطح خارجی با آلومینیوم پوشانده شده. در گذشته چوب به دلیل برخورداری از خواص فیزیکی منحصر به فردی که دارد و البته مقاومت بالا، به عنوان اصلی ترین ماده برای ساخت در و پنجره ها استفاده می شد. چوب عایق حرارتی است و چون می توان در طرح های زیبا و شکیل آن را طراحی نمود، توجه معماران را به خود جلب نموده است. در ایران باستان هم در طراحی و ساخت پنجره های اورسی و درب های مختلف از چوب استفاده می گردید. بعدها با ورود پنجره های فلزی و به دلیل مقاومت و استحکام بالای این پنجره ها، کم کم استفاده از چوب کم رنگ تر شد.

امروزه دوباره استفاده از چوب رایج شده و سعی می شود تا حس خوب طبیعت را به فضای داخلی ساختمان بیاوریم. با پیشرفت تکنولوژی پنجره های آلوود شکل گرفتند که در ساخت آنها از چوب استفاده شده است. در واقع علت نام گذاری این پنجره ها به دلیل ترکیبات خاص به کار رفته در ساخت آنها است. آلو نماد حروف اولیه آلومینیوم و ود نماد کلمه چوب در لاتین است. پنجره های آلوود در دو نوع کشویی و لولایی می تواند طراحی و ساخته شود.

پنجره های آلوود به صورت ترکیبی از آلومینیوم و چوب تهیه می شوند. به عبارت دیگر ترکیب ترمال بریک و یا نرمال آلومینیوم که روکشی از چوب فرآوری شده آن را پوشش می دهد، ساختار پنجره های آلوود را تشکیل می دهد. این پنجره ها به دو حالت آلومینیومی ساده و ترمال بریک می توانند طراحی و تولید شوند. استحکام این پنجره ها در برابر عوامل جوی از قبیل نور آفتاب، باران و برف و رطوبت بسیار بالا ابوده و می توانند جایگزین پنجره های فلزی شوند.

ویژگی های پنجره های آلوود

پنجره آلوود به دلیل استفاده از چوب در سطح داخلی و آلومینیوم در سطح خارجی در عین زیبایی، کیفیت مناسبی هم دارد. این پنجره ها به دلیل تنوع بالا در رنگ، همواره رضایت مشتری را از این نظر تامین می نمایند. از نظر طرح و اندازه نیز این قابلیت را دارند که طبق نظر و خواست مشتری تهیه شوند. به دلیل ویژگی عایق حرارتی بودن چوب، مشتری حتی می تواند پنجره خود را اختصاصا با روکشی از چوب سفارش دهد. یراق آلات اتوماتیک و نیمه اتوماتیک از دیگر ویژگی های بارز پنجره های آلوود است که به پنجره امکان بازشو تا ارتفاع ۳ متر را فراهم می کند. پنجر‌ه آلوود از قابلیت تحمل وزنی به میزان ۱۰۰۰ کیلوگرم بر متر را دارد که مقدار بسیار مناسبی است. نصب آسان و بی دردسر انواع شیشه های ضدگلوله و خاص از عواملی هستند که می توانند به ارزش و زیبایی این پنجره ها بیافزایند. البته شیشه های پنجر‌ه آلوود به حالت دوجداره ساخته می شود و تمام خصوصیات پنجره های دوجداره را نیز شامل می شود.

قیمت پنجره آلوود

برای نصب اولیه پنجر‌ه آلوود یا همان پنجره آلومینیومی-چوبی هزینه بیشتری نسبت به سایر پنجره ها موردنیاز است. البته این ظاهر قضیه است و اگر قدری بیشتر تامل نمایید به این نتیجه می رسید که چنین نیست. سعی نمایید تا هزینه های جانبی و جزئیاتی را که بعد از نصب پنجره ها نیاز است را هم محاسبه نمایید تا به ارزان بودن پنجره های آلوود برسید. این نوع از پنجره ها جدیدترین نوع پنجره های دوجداره هستند که به دلیل قیمت بالا در ساختمان های لوکس از آنها استفاده می شود.

البته لازم است اشاره کنیم که مقایسه دو جنس از نظر قیمت فقط زمانی می تواند صحیح باشد که جنس یکسانی داشته باشند. بنابراین به صورت دقیق نمی توان مقایسه درستی از پنجره های آلوود را با دیگر انواع پنجره انجام داد.

آیا پنجره آلوو‌د عایق حرارتی است یا نه؟

همان طور که ذکر شد سطح داخلی این پنجره ها از چوب و سطح خارجی آنها از آلومینیوم تهیه می گردد. کلیپس های ویژه ای به عنوان رابط این دو متریال در پنجر‌ه آ‌لوود در نظر گرفته شده است. این کلیپس ها می توانند هوا را در سطح میانی به گردش دربیاورند تا مشکل خوردگی در آینده پیش نیاید. در مورد میزان عایق حرارتی پنجره های آلوود همین بس که علاوه بر استفاده از چوب و آلومینیوم، پلی آمید نیز به کار رفته است. ترکیب این سه ماده که هر کدام به تنهایی هم عایق خوبی هستند، می تواند محصول متفاوتی را ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید