هندریل

هندریل

هندریل یا گارد میله ای افقی است که دست انداز و یا دستگرد هم نامیده می شود. در طراحی و ساخت هندریل ممکن است آن را به حالت شیبدار نیز تهیه نمود که می تواند به عنوان راهنما و تکیه گاه مورد استفاده قرار بگیرد. در حالت کلی هندریل به عنوان حفاظی مطمئن و از جنس مصالح ساختمانی است که برای جلوگیری از سقوط در قسمت لبه های آزاد می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

انواع هندریل

هندریل ها که معمولا برای پله ها استفاده می شوند، انواع مختلفی دارند که می توانید با توجه به محل نصب و سلیقه شخصی یکی از آنها را انتخاب نمایید.

 1. هندریل استیل

امروزه نرده های استیل کاربرد زیادی دارند که علت آن را می توان کارآمدی و زیبایی آن عنوان نمود. در آلیاژهای هندریل استیل از کروم استفاده شده است که در مقابل زنگ زدگی و خوردگی می تواند مقاومت بیشتری از خود نشان بدهد. این جنس از گاردها مزایایی از قبیل مقاومت حرارتی بالا، مقاومت در برابر محیط های قلیایی و اسیدی، مقاوم در برابر خراشیدگی، دکوراتیو به علت برخورداری از براقیت بالا و عدم تغییر رنگ دارند. با توجه به موارد بالا می توان گفت هندریل استیل به دلیل دوام بالا، طول عمر بیشتری هم دارد و استفاده از آن می تواند مقرون به صرفه باشد.

تنها نکته قابل تامل در مورد نرده های استیل شل شدن و ایجاد لقی در پایه های آن است که ممکن است بعد از مدتی پیش آید. این موضوع می تواند عوامل مختلفی داشته باشد که نصب نادرست و استفاده از افراد کم تجربه می تواند یکی از این دلایل باشد.

 1. هندریل شیشه ای

نرده با حفاظ شیشه ای می تواند کاملا بر اساس خواست مشتری به طور کامل از شیشه تهیه گردد. در این صورت دو لایه شیشه سکوریت به کار می رود که هر کدام از آنها می تواند در ضخامت های ۵، ۶، ۸ و ۱۰ میلیمتر باشد. استقامت بالای هندریل شیشه ای به ضخامت و تعداد شیشه ها بستگی دارد.

هندریل های شیشه ای در انواع متعدد و مختلفی ساخته می شوند که مشتری می تواند یکی از آنها را با توجه به سازگاری با فضا و قیمت آن انتخاب نماید:

 • هندریل شیشه ای دفنی یا توکار:

  در این مدل پایه ها در درون زمین گذاشته می شوند و به عبارتی به صورت توکار بوده و پایه ها دیده نمی شوند. در این مدل تنها شیشه ها دیده می شوند که لبه های آنها هم دیاموند خورده است تا آسیبی به هنگام گرفتن شیشه وارد نشود. این مدل حفاظ شیشه ای غالبا در بالکن استفاده می گردد و هیچ نیازی به لوازم جانبی و یا حتی هندریل فوقانی نیست. هندریل توکار شیشه ای می تواند بالکن شما را یک دست نموده و نمای ظاهر آن را چشم نواز نماید.

 • هندریل شیشه ای اکسپوز یا روکار

  : تعویض راحت شیشه ها در این مدل از حفاظ های شیشه ای که به حالت یکپارچه هستند، بارزترین مزیت آنها به شمار می رود. شیشه های استفاده شده غالبا در ضخامت های ۱۰ تا ۱۲ میلیمتر تهیه می شوند.

 • هندریل شیشه ای فیکس پوینت

  : این نرده های شیشه ای متشکل از دو قسمت بست پوینت گلس و شیشه سکوریت هستند. به دلیل این که هندریل شیشه ای فیکس پوینت می تواند فضای دید بالایی را در اختیار کاربران قرار دهد، کاربران رغبت بیشتری برای استفاده از آن دارند. جنس شیشه استفاده شده از سکوریت ۱۰میلیمتری است که می توان با توجه به نظر کاربر و فضای مورد استفاده از سکوریت های رنگی برای آن استفاده نمود. تنها نکته مهم در مورد این نوع حفاظ دقت در محل اتصال سکوریت با پله و یا دیوار است زیرا با جزئی ترین خطا در کل کار ناهم ترازی ایجاد خواهد شد.

 • هندریل شیشه ای اسپیگوت یا اسپیگت

  : این مدل غالبا در مواقعی که زمان کمی برای نصب وجود دارد استفاده می گردد. علت این موضوع را می توان نصب آسان و سریع این مدل از حفاظ ها اعلام نمود که نیازی به آهن کاری و یا حتی تخریب ندارد. پایه های هندریل شیشه ای اسپیگوت از جنس استیل ضدزنگ است و در برابر آب مقاوم است.

 1. هندریل شیشه ای-استیل

این مدل از حفاظ ها به صورت ترکیبی از استیل و شیشه ساخته می شوند. به این صورت که در کف از پروفیل استیل به عنوان پایه نگهدارنده استفاده شده و سپس شیشه لمینت شده در وسط کار به کار می رود. می توان برای این مدل از دستک استیل هم در قسمت فوقانی استفاده نمود.

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید