نمای کرتن وال

آیا میدانید نمای کرتن وال یا (نمای شیشه ای) چیست؟

نمای کرتن وال

آیا با مزیت استفاده از نمای کرتن وال آشنایی دارید؟ آیا میدانید این نما در چه جایی بیشتر استفاده می شود و یا برای چه ساختمان هایی مورد استفاده قرار می گیرد؟

ساختمان های مدرن امروزی با نمای بسیار شیک و منحصر به فردی اجرا می‌شوند. در صنعت معماری با اصطلاحات بسیار زیادی روبه‌رو هستیم.

نمای کرتن وال یکی از همین اصطلاحاتی است که در ادامه شرکت وین تک در رابطه با این نماها توضیحات کامل تری را در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد. پس با ما همراه باشید.

نمای کرتن وال چیست؟

با توجه به اهمیت زیبایی بصری و به تبعیت از مد روز طراحی داخلی و خارجی ساختمان یکی از مهمترین عنصرهایی است که در صنعت معماری بسیار به چشم می خورد.

نمای ساختمان و یا هر محصول دیگری امروزه به شدت مورد توجه قرار دارد. در صنعت ساختمان و معماری با واژه های بسیاری به نام نمای کرتن وال مواجه هستیم.

در طراحی نمای ساختمان و در نظر قرار دادن شرایط آب و هوایی، موقعیت جغرافیایی، مدل ساختمان و حتی سلیقه خود ما نمای ساختمان را با یک طرح شیک و خاص طراحی میکنیم.

نمای بیرونی ساختمان به دلیل اینکه در معرض شرایط آب و هوایی قرار دارد بایستی به خوبی در برابر چنین پارامترهایی محافظت شود.

نمای ساختمان از نظر نحوه و شکل طراحی به انواع مختلفی تقسیم می شود. نمای کرتن وال یا لامن از نماهای بسیار شیک و مدرنی است که یک ساختار خود ایستا می باشد.

قابلیت های نمای کرتن وال چیست؟

این نماها چنین قابلیتی دارند که سنگینی شیشه های مورد استفاده در نما را به سازه کرتن وال و شاسی کشی منتقل کنند. توسط این نما هیچگونه بار مرده ای را ساختمان متحمل نمی شود.

قابلیت های نمای کرتن وال چیست؟

نمای کرتن وال همان نمای شیشه ای مدرن و جدیدی است که امروزه در تمامی ساختمان های مدرن و شیک از آن استفاده می کنند. نما به گونه‌ای اجرا می‌شود.

که نیروی باد، بارندگی و طوفان هرگز باعث نمی‌شود تا باری به ساختمان وارد گردد. این نما را با نام نماهای خشک یا تهویه شونده نیز می شناسند.

انواع نمای کرتن وال را بشناسید

همانگونه که اشاره شد، نمای کرتن وال یک نمای بسیار مدرن و پیشرفته شیشه ای است که امروزه با استقبال زیادی مواجه می شود.

این نما دارای زیبایی منحصر به فردی است و همچنین مزیت های بسیار فراوانی دارد. در صنعت معماری امروزه این نما بیشتر به چشم می‌خورد.

نمای شیشه‌ای به گونه ای طراحی شده که بارهای مرده حاصل از شرایط آب و هوایی را به نمای خارجی منتقل می کند.

در واقع سازه ساختمان هرگز متحمل شونده چنین بارهایی نیست. این نمای مدرن شامل همان پوسته بیرونی ساختمان است که در صنعت معماری از نظر زیبایی تاثیر بسیار زیادی دارد. این نما خود انواع مختلفی دارد که شامل:

  • از نماهای بسیار پرطرفدار شامل نمای کرتن وال فریم لس است. در این نما از درپوش خاصی در قسمت خارجی نمای ساختمان استفاده می کنند. برچسب های مخصوصی وجود دارند که برای تثبیت شیشه در فضای لامل استفاده خواهند شد.
  • این نما وال فیس کپ مد دیگری از نمای کرتن وال است که با نام نمای درپوش دار نیز شناخته می‌شود. زمانی که لامل به صورت افقی و عمودی نصب گردد، شیشه ها بین آنها قرار می گیرند و با اتصال در پشت به دماغه لامن متصل خواهند شد. این نما بهترین و کاربردی ترین نمای ذکر شده به شمار می رود.
نتیجه گیری

استفاده از شیشه های مخصوص با طراحی زیبا در ساختمان های مدرن امروزی جزو رایج ترین فرآیندهایی است که در صنعت مدرن معماری امروزه به چشم میخورد.

به تبعیت از معماری مدرن روز ساختمان ها نیز با طرح های شیک و فانتزی طراحی می شود. این نما بسیار نمای مدرن و خاصی است که امروزه در ساختمان های مدرن اجرا می گردد.

این نما با نام نمای شیشه‌ای نیز شناخته می‌شود که برای اجرای این نما باید استانداردها و اصول بسیاری رعایت گردد.

حال اینکه برای اجرای این نما آشنا شدید، باید از یک گروه متخصص مشاوره بگیرید. همچنین خرید شیشه های این نما با سطح کیفیت بالا اهمیت زیادی دارد.

با استفاده از پنجره وین تک که تولید کنند انواع شیشه برای پنجره های دوجداره و شیشه های مخصوص نمای کرتن وال می باشد می توانید شیشه هایی با کیفیت و قیمت مناسب را تهیه و مورد استفاده قرار دهید.

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید