نشت پنجره

نشت پنجره

آیا با نشت پنجره مواجه شده اید؟می توان گفت وقتی باران می بارد ، مستقیماً از طریق آستانه های آن پنجره های بزرگ و زیبا ریخته می شود.

آب برای یک خانه به طرز باورنکردنی فاسد است ، و حتی نشت در خانه می تواند منجر به آسیب ساختاری ، توسعه قالب یا هر دو شود.

چندین دلیل وجود دارد که یک پنجره باعث بروز نشتی می شود:

خانه های قدیمی تر: ساختمان ها با گذشت زمان فرسوده می شوند و سال ها نوسان دما و شرایط آب و هوایی باعث کوچک شدن و گسترش چوب می شوند و گاهی اوقات یک پنجره را در قاب آن تغییر داده و شکاف ایجاد می کنند.

نصب نادرست: چشمک زن پنجره ای که به طور نادرست نصب شده است می تواند نفوذ آب را باعث شود. نصب خانه یا کاغذ ساختمانی به جای چشمک زن خاص ضد آب طراحی شده همچنین باعث ایجاد یک مانع ناکارآمد می شود.

درزگیر سازگار: قلاب زدن شکسته در درزهای پنجره ، بتونه های شیشه ای ترک خورده بین صفحه ها ، و یک مهر و موم رنگ ناکافی در امتداد لبه های شیشه ، همگی می توانند منجر به نفوذ آب شوند.

شناسایی منبع نشت پنجره

نشت پشت بام و  یا دیوار

نشت پنجره می تواند ناشی از خرابی ساختاری در جای دیگر خانه باشد ، مانند باز شدن سقف ، طبقات فوقانی.

اگر متوجه لکه های آب روی دیوار در بالای پنجره یا در امتداد بالای یا پایین قاب هستید ، این به طور معمول به معنای نشتی در داخل دیوارها است. از نقطه ورود ، آب به سمت پایین جاری می شود ، وارد قاب می شوید و در امتداد سطوح مسطح بالا و پایین جمع می شوید.

منبع نشتی مانند این می تواند دشوار باشد. اگر نمی توانید مشخص کنید آب در کجا وارد شده است ، برای کمک به تشخیص مشکل با یک متخصص پنجره تماس بگیرید.

درزگیر شکسته

نشت پنجره در گوشه پایین قاب یا جایی که شیشه در آن حفر می کند به طور معمول نشانگر ترک خوردگی یا لعاب است. زودهنگام ، این مسئله معمولاً با برداشته شدن درزگیر قدیمی و تعویض آن قابل تعمیر است.

تعمیر نشت پنجره در مقابل جایگزینی

در حالی که درزگیر بدون تعویض پنجره قابل حل است ، بسته به شدت نفوذ آب ، ممکن است مشکل پیچیده تر باشد. این اغلب در مورد پنجره های چوبی ، که معمول ساخت و سازهای قدیمی دارند ، اتفاق می افتد.

چوب مرطوب یا نرم را بررسی کنید. شروع به کاوش در قاب با یک پیچ گوشتی کنید ، سپس پنجره را باز کنید تا قسمت داخلی قاب و چک کردن آن بررسی شود. اگر چوب تحت فشار سبک قرار بگیرد ، شروع به پوسیدگی کرده و نیاز به تعویض دارد.

اگر نشتی بر ساختار اطراف پنجره تأثیر گذاشته است ، بهترین راه پیش رو فراخوانی یک شرکت معتبر جایگزینی پنجره است. یک متخصص پنجره ارزیابی کامل را انجام می دهد تا تشخیص دهد که جایگزینی به چه ترتیب است.

از آنجا که حتی نصب کنندگان پنجره نیز غالباً در کارهای مورد نیاز برای پیدا کردن و اصلاح نشتی پنهان در جای دیگر خانه تخصص ندارند ، مرحله بعدی ممکن است تماس با یک لوله کش یا یک متخصص ضد آب باشد. به خاطر داشته باشید که تعویض پنجره بدون رفع نشت فقط منجر به مشکلات مشابه خواهد شد.

نصب پنجره جدید

در بسیاری موارد ، وقتی یک قاب پنجره چوبی شروع به نشت می کند ، به این معنی است که زمان  نصب یک پنجره جدید است. از آنجا که چوب بسیار در معرض پیچ خوردگی و آسیب رساندن به آب است ، هنگام انتخاب پنجره های جایگزین ، مواد مقاوم در برابر هوا را در نظر بگیرید ، مانند:

  • وینیل
  • فایبرگلاس
  • کامپوزیت (ترکیبی از چوب و فایبرگلاس)
  • آلومینیوم یا فولاد
  • در حالی که ممکن است هزینه بیشتر این مواد از جلو بالاتر باشد ، اما به طور کلی از چوب بادوام تر هستند ، به نگهداری کمتری نیاز دارند و تمایل به ماندگاری بیشتر دارند.

 

در پایان ، نصب مناسب و مواد مقاوم در برابر رطوبت بهترین محافظت در برابر نشت پنجره است. همه متخصصان پنجره و درب بهترین انتخاب از طرف همسایگان خود دارای مجوز ، تأیید صحت هستند و به شدت توصیه می شوند ، بنابراین هنگامی که به پنجره جدید احتیاج دارید ، می توانید با اطمینان از استخدام یک متخصص پنجره بهترین انتخاب مطمئن شوید.

بیشتر بخوانید:

پنجره دوجداره آلومنیومی

 

 

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید