پنجره های upvc به دلیل داشتن تنوع زیاد در نحوه باز و بسته کردن پنجره، توانسته اند محبوبیت زیادی را در بین مصرف کنندگان به خود اختصاص دهند. با وجود تنوع، مصرف کننده حق انتخاب بیشتری دارد و با هر سلیقه ای می تواند باب میل خود را پیدا نموده و انتخاب نمایند.

لازم است اشاره نماییم که در تمام انواع باید از نحوه صحیح باز نمودن پنجره های upvc استفاده نمایید. این کار علاوه بر تامین عایق بندی کامل پنجره ها، از آسیب به یراق آلات پنجره هم جلوگیری می کند. در ادامه سعی داریم به نحوه باز و بسته نمودن انواع مختلف بازشو در پنجره های دو جداره که با پنجره های سنتی و معمولی متفاوتند، بپردازیم.

نحوه باز و بستن کردن پنجره ها در انواع مختلف پنجره های upvc

باز و بسته کردن پنجره ها در انواع مختلف، متفاوت است، و رعایت این نکات قبل از خرید پنجره های دو جداره بسیار مهم میباشد.

۱ نحوه باز و بسته کردن پنجره تک حالته و فرانسوی

پنجره های تک حالته از نوع لولایی هستند و تنها به یک حالت امکان بازشویی دارند.

در این مدل برای باز کردن پنجره بایستی دستگیره آن را از پایین به جهت راست و یا چپ تقریبا ۴۵ درجه بچرخانید. جهت چرخش بستگی به این دارد که لنگه بازشو در چه جهتی باشد. در این موقع دستگیره در قسمت وسط قرار خواهد گرفت و پنجره باز می گردد.

به منظور بستن پنجره هم فقط باید دستگیره پنجره را به جهت پایین حرکت دهید تا قفل گردد، نحوه باز و بسته کردن پنجره در این مدل ها زیاد دشوار نیستند.

۲ نحوه باز و بسته کردن پنجره دو حالته

به دلیل این که در این مدل از پنجره ها دو حالت بازشوندگی وجود دارد، دستگیره می تواند در سه جهت متفاوت قرار بگیرد. که به هر یک اشاره می کنیم:

  • در صورتی که دستگیره را در جهت پایین قرار دهید، پنجره قفل خواهد شد.
  • زمانی که دستگیره در وسط قرار داشته باشد، پنجره در حالت اول خود یعنی شبیه پنجره های تک حالته و از راست به سمت چپ باز خواهد شد.
  • حالت دوم زمانی است که دستگیره در جهت بالا قرار داشته باشد که در این حالت می توان پنجره را از سمت بالا و به اندازه ۳۰ سانتیمتر باز نمود. البته این اندازه را می توان بین ۱۰ تا ۳۰ سانتیمتر تنظیم نمود.

۳ پنجره کلنگی

در پنجره کلنگی حالت بازشو به حالت زبانه و چفت است و دستگیره ای برای آن تعبیه نشده است که تنها می توان از یک جهت بالا و یا پایین آن را باز نمود.

به منظور باز و بسته کردن پنجره کلنگی نخست باید چفت آن را به پایین هدایت کنید تا از زبانه بیرون بیاید و پنجره به اندازه ۴۰ سانتیمتر باز گردد. اگر لنگه باز شو پنجره را در خلاف جهت آن فشار دهید، به سمت داخل هدایت شده و در نتیجه در درون زبانه قرار می گیرد و پنجره بسته می گردد.

۴ پنجره کشویی

نحوه باز و بسته کردن پنجره کشویی کمی متفاوت است، دقت نمایید در صورتی که دستگیره بازشو پنجره کشویی به سمت پایین قرار داشته باشد، پنجره قفل است.

سعی نمایید دستگیره بازشو را به سمت راست و یا چپ بچرخانید تا دستگیره در وسط قرار گرفته و یراق آن عمل نماید. در این زمان پنجره را در امتداد محور خود بکشید تا پنجره باز گردد. البته چرخش راست و یا چپ در این حالت بنا به جهت لنگه بازشو بستگی دارد که می تواند توسط خریدار تعیین گردد.

به منظور بستن پنجره کشویی upvc سعی کنید تا لنگه باز شده پنجره را در امتداد ریل آن و به سمت خود بکشید و پس از آن دستگیره را گرفته و به پایین بیاورید تا پنجره قفل شود.

۵ پنجره فولکس واگنی

نحوه باز و بسته کردن پنجره فولکس واگنی شباهت زیادی به پنجره های کشویی دارد. بنابراین مانند نوع کشویی در صورتی که بازشو به سمت پایین قرار داشته باشد، پنجره قفل خواهد بود.

نحوه باز و بسته کردن پنجره فولکس واگنی نیز کار چندان دشواری نیست. نخست دستگیره آن را به جهت چپ و یا راست بچرخانید تا زمانی که دستگیره پنجره در قسمت میانی قرار بگیرد. حالا ابتدا لنگه بازشونده را به اندازه ۱۰ سانتیمتر به طرف جلو هل دهید و بعد از آن به وسیله فشاری که با دست به لنگه بازشو و به سمت لنگه ثابت آن وارد می کنید، پنجره را باز کنید.

اگر لنگه باز شونده را در خلاف جهت لنگه ثابت فشار دهید، این لنگه به طرف داخل خواهد رفت و به حالت اولیه برمی گردد. با چرخاندن دستگیره به طرف پایین می توانید پنجره را قفل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید