امروزه به بحث مقایسه انواع پنجره ترمال بریک با upvc که هردو به نوعی عایق های حرارتی محسوب میشوند خیلی پرداخته می شود. اهمیت این موضوع با کمبود انرژی ها و منابع موجود و همچنین افزایش قیمت این انرژی ها بیشتر نمایان می گردد. در این راستا استفاده از پنجره هایی که عایق حرارتی هستند، رواج بیشتری یافته است. این پنجره ها علاوه بر جلوگیری از اتلاف انرژی، از ورود گرد و غبار و آلودگی های محیطی هم جلوگیری می کنند.

پنجره ترمال بریک یا upvc

از جمله پنجره های عایقی که کاربرد زیادی نیز دارند، می توان به نوع ترمال بریک و upvc در بین آنها اشاره نمود. ممکن است شما هم جز افرادی باشید که در انتخاب یکی از این دو تردید دارید. قصد داریم در ادامه به تفاوت در ویژگی ها و خصوصیات هر کدام از این مدل ها بپردازیم تا بتوانید انتخاب درستی را داشته باشید.

مقایسه  انواع پنجره ترمال بریک با upvc

برای اینکه بین دو شیء بتوانیم انتخاب درستی داشته باشیم لازم است مزایا، ویژگی ها و معایب هر دو را بدانیم و با آگاهی کامل در مقام انتخاب بهترین نوع اقدام نماییم. در مورد این دو مدل پنجره ها بهتر است به نقاط ضعف و قوت هر کدام اشاره نماییم:

۱٫ از لحاظ وزن و تاثیر آن بر سازه کلی:

پنجره های upvc در مقایسه با پنجره های ترمال بریک که از جنس آلومینیومی تهیه می شوند، سبک تر هستند. بنابراین نوع upvc پنجره ها می توانند وزن کمتری بر روی سازه اصلی تحمیل نمایند.

۲٫ ارزش کلی به مرور زمان :

پنجره های آلومینیومی ترمال بریک که از جنس آلومینیوم تهیه می شوند، به مرور زمان و با خراب و یا مستهلک شدن ساختمان می توانید آنها را بر اساس وزنشان به عنوان ضایعات بفروشید. این در حالی است که در مورد پنجره های upvc چنین نیستند و پس از مدتی که کارایی خود را از دست دادند، دیگر هیچ ارزش مالی نخواهند داشت.

۳٫ تاثیر آب و هوا بر پنجره ها :

هر کدام از انواع پنجره ترمال بریک و یا upvc در مقابل تغییرات آب و هوایی عملکرد متفاوتی از خود نشان خواهند داد که در ادامه به تفکیک اشاره می کنیم:

  • تاثیر آب و هوا بر پنجره های upvc : پنجره های upvc در حالت عادی به رنگ سفید هستند که در مقابل تغییرات آب و هوایی از مقاومت مناسبی برخوردار می باشند. البته ممکن است این پنجره ها را در طرح ها و رنگ های مختلفی هم تهیه نمود. در این شرایط به دلیل این که از یک روکش برای پروفیل استفاده می گردد، لازم است برای ایجاد مقاومت لازم از پروفیل های باکیفیت استفاده گردد.
  • تاثیر شرایط آب و هوایی بر پنجره های ترمال بریک : برای رنگ آمیزی انواع پنجره ترمال بریک از رنگ های الکترواستاتیکی و آنادایز استفاده می شود که هر یک مزایای منحصر به فردی خواهند داشت. در حالت کلی پنجره های ترمال بریکی که به روش آنادایز رنگ شده باشند، می توانند برای شرایط آب و هوایی بد انتخاب مناسبی باشند.

۴٫ مقاومت پنجره در برابر فشارهای فیزیکی :

بسته به ابعاد پنجره لازم است از پروفیل های مقاوم تر استفاده نمود. البته به دلیل گرانی نوع باکیفیت، حداقل می توان برای طبقات بالایی ساختمان از نوع باکیفیت استفاده نمود تا در مقابل فشار باد، پنجره تحمل داشته باشد. پنجره های upvc از این لحاظ به دلیل ارتباط مستقیم با گالوانیزه آن، می تواند بیشترین مقاومت را از خود نشان دهد.

۵٫ کیفیت و میزان عایق بودن پنجره :

گفته شده است که انواع پنجره ترمال بریک و پنجره های upvc از این نظر عملکرد یکسانی دارند و کیفیت آنها به نوع شیشه مورد استفاده برمی گردد. البته عده ای از کارشناسان این حیطه پنجره های upvc را به دلیل جنس غیرفلزی ای که دارند، ترجیح می دهند.

۶٫ قیمت پنجره upvc و ترمال بریک :

قیمت نکته بسیار مهمی در انتخاب است که بایستی به آن توجه شود. پنجره های upvc قیمت پایین تری در مقایسه با انوع پنجره ترمال بریک دارند که می تواند به هنگام خرید برای خریدار نکته قابل اهمیتی باشد.

سخن پایانی :

انواع پنجره ترمال بریک و upvc هر کدام مزایا و معایبی دارند که در حالت کلی نمی توان یکی را بر دیگری ارجح دانست. برای تصمیم گیری نهایی لازم است به محلی که قرار است، پنجره را در آن نصب نمایید نیز توجه کنید و در گام آخر با مقایسه قیمت ها اقدام به خرید نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید