امروزه کمتر ساختمانی پیدا می شود که از پنجره دوجداره در آن به کار نرفته باشد. حتی در بعضی از ساختمان های قدیمی نیز در حین بازسازی و تعمیر از این پنجره ها استفاده می شود. این پنجره ها علاوه بر زیبایی و فایده هایی که در مقاله های دیگر از آن صحبت کردیم، باید از موادی ساخته شوند که در مواقع ضروری مفید باشند. یکی از این فایده ها مقاومت در و پنجره دوجداره است‌. در این مجال در این باره صحبت می نماییم‌. اما به شما پیشنهاد می کنیم که اگر پس از خواندن این مطلب که در مورد مقاومت در و پنجره دوجداره در هنگام آتش سوزی اگر سوالی ذهن شما را درگیر کرد، از سایت سارای وین استفاده نمایید.

توضیح اجمالی درباره یو‌ پی وی سی

یو پی وی سی نوعی پلاستیک است که برای ساخت درب و پنجره های دوجداره از آن استفاده می شود. این نوع پلاستیک کاملا سخت و انعطاف ناپذیر است. این نوع پنجره بسیار محبوب شده و در اکثر ساختمان ها به کار گرفته می شوند‌. دلیل محبوبیت این ماده، مقاومت آن در برابر رطوبت، ساییدگی و آلودگی می باشد. همچنین در دکوراسیون مدرن و مینیمالست از اعضای اصلی است. مقاومت در و پنجره دوجداره در هنگام آتش سوزی نیز از مزیت های آن است.

در مورد تمیز کردن درب و پنجره upvc نیز بیشتر بخوانید.

مقاومت در و پنجره دوجداره در هنگام آتش سوزی شامل چه مواردی میشود؟

شاید این سوال ذهن شما را درگیر کرده باشد که آیا این نوع ماده در برابر  آتش مقاوم‌ است؟ در این مجال درباره این موضوع صحبت می کنیم.‌ هر زمانی که تصمیم به خرید پنجره دوجداره می گیرید از نوع ماده آن مطمئن شوید. کیفیت این ماده در ایمنی و امنیت بسیار اهمیت دارد. یکی از مهمترین موضوعات مقاومت در و پنجره دوجداره در هنگام آتش سوزی است. در این مورد باید کاملا هوشمندانه عمل کنید. چرا که با یک تصمیم درست می توانید باعث نجات جان چندین نفر بشوید. یو پی وی سی یکی از این مواد مناسب برای ساختمان شما می باشد. در واقع این ماده بازدارنده شعله های آتش است و باعث تسریع آتش سوزی نمی شود. محتوای کلر این ماده به عنوان بازدارنده عمل می کند. بنابراین انتخاب این ماده بادوام و غیر قابل اشتعال کاملا سنجیده، مناسب و کاربردی است. یکی از خاصیت های یو پی وی سی در هنگام آتش سوزی این است که ذوب نمی شود‌. در واقع خودشان خاموش می شوند و به همین دلیل کاملا ایمن هستند. به دلیل مقاومت در و پنجره دوجداره در هنگام آتش سوزی، این ماده پرمصرف ترین پلیمر در ساختمان است. دمای مورد نیاز برای احتراق یو‌ پی وی سی ۳۹۱ درجه سانتیگراد است. این مقاومت دلیل خوبی برای استفاده از این ماده در تولید درب و پنجره دوجداره است.

ضد حریق بودن یو پی وی سی

یو‌ پی وی سی کلا ضد حریق است. دلیل این نیز همین مورد است. در یو‌ پی وی سی کلر به میزان زیاد وجود دارد. این ماده به عنوان بازدارنده طبیعی آتش عمل می کند و قابلیت اشتعال و احتراق آن را به میزان زیادی کاهش می دهد.

بیشتر بخوانید:بهترین روش برای درزگیری درب و پنجره دوجداره

اشتعال کند یو‌ پی وی سی و مقاومت در و پنجره دوجداره

این ماده به دلیل مقاومت در برابر اشتعال، کمتر می سوزد. پس می تواند کاملا ایمن باشد. همان گونه که گفته شد دمای لازم‌ برای اشتعال این ماده ۳۹۱ درجه است. پس مقاومت بالایی دارد.

خاصیت خود خاموش شوندگی یو‌ پی وی سی

یکی از دلایل مقاومت در هنگام آتش، وجود کلر است. همین امر باعث می شود که هم در مقابل آتش مقاوم‌ باشد و‌ هم این که خودش خاموش شود‌. این خاصیت نیز بر ایمن بودن این ماده کمک می کند. همچنین باعث انتشار شعله های آتش نمی شود. با این اوصاف یو‌ پی وی سی یکی از مصالح ساختمانی قوی، قابل بازیافت، ایمن، همه کاره و ضد حریق است و بهترین انتخاب در صنعت ساختمان سازی به شمار می رود. همچنین از نظر دکوراسیون و طراحی مدرن نیز حرف برای گفتن دارد و باعث زیبایی چشمگیر ساختمان ها می شود. تاثیر این ماده بر محیط زیست نیز از نکات مثبتی است که باید در نظر بگیریم.

سخن پایانی

مباحث گفته شده در این مقاله، دریچه تازه ای به روی شما باز می کند. سوالات شما با مطالعه این مطالب پاسخ داده می شود‌. اما اگر باز هم نیاز به مشاوره داشتید، سایت سارای وین را از دست ندهید. تمام نکات مورد بررسی قرار دادیم و امیدواریم که بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید