قیمت پنجره دوجداره – قیمت پنجره دوجداره چقدر است؟

پنجره های دو جداره به عنوان یکی از راه های کاهش هزینه های انرژی خانگی خود به شمار می آید. آنها گرما و سرمای شدید را در خارج از خانه نگه می دارند و دمای راحت داخل را حفظ می کنند. آنها حتی از رشد کپک خطرناک جلوگیری می کنند. پنجره های دو جداره واحدهای شیشه ای عایق هستند. پنجره های دو جداره دارای چندین شیشه در سیستم یک پنجره است. اینها به طور کلی دو جداره هستند یعنی با دو صفحه شیشه ای. یک لایه ثابت گاز یا هوا و یک فاصله دهنده شیشه ها را در این سیستم ها جدا می کند. اسپیسر از یک نوار فلزی یا پلیمری ساخته شده است که معمولا با یک ماده خشک کننده باعث خشک شدن هرگونه رطوبت در فضا می شود. سپس همه را در یک قاب پنجره قرار می دهیم و برای متناسب شدن با پنجره اضافی پهن تر می شویم. در این مقاله می خواهیم در مورد قیمت پنجره دوجداره خواهیم گفت.

قیمت پنجره دوجداره

قیمت پنجره دو جداره

در زیر انواع قیمت پنجره دو جداره را آورده ایم. البته نمی توان گقت که این نرخ قیمت ها ثابت است. زیرا با توجه به نوسان اقتصادی در جامعه، این نرخ قیمت پنجره دو جداره بالا و پایین می رود.

قیمت پنجره دو جداره به تومان

قیمت برند وین تک ۱,۰۵۰,۰۰۰
قیمت برند هافمن ۹۹۰,۰۰۰
قیمت برند ایده آل ۹۳۰,۰۰۰
قیمت برند تویسر ۸۷۰,۰۰۰
قیمت برند هوم لند ۸۰۰,۰۰۰

 

نکات لازم در مورد پنجره دو جداره

راه ساده برای تشخیص اینکه آیا پنجره های یک یا دو جداره دارید این است که یک وسیله (مانند قلم یا مداد) را روی شیشه نگه دارید تا بازتابی را مشاهده کنید. اگر یک بازتاب از مورد را مشاهده می کنید، یک پنجره تک جداره دارید. دو بازتاب از مورد نشان دهنده یک پنجره دو جداره است. البته قیمت پنجره دو جداره با پنجره یک جداره متفاوت می باشد.

درک ارزش R

مقادیر R به محصولات مختلف داده می شود تا به مصرف کنندگان در درک مقاومت حرارتی مورد انتظار مواد کمک کند. اگرچه مقدار عایق یک پنجره را می توان به روش های مختلف اندازه گیری کرد، اما رایج ترین آن سیستم ارزش R است. مقدار R مقاومت مواد را در برابر انتقال انرژی اندازه گیری می کند. هرچه عدد R بیشتر باش، مقاومت بیشتر و مقدار عایق پنجره بیشتر است. برخی از پنجره ها دارای یک لایه عایق با میزان انتشار کم روی شیشه هستند که مقدار R را بالا می برد. روکش های نازک شفاف روی پنجره از یک اکسید فلز یا نقره تشکیل شده است که روی یک یا چند سطح شیشه اعمال می شود تا انتقال انرژی را بیشتر کاهش دهد. پوشش لعاب کم روی پنجره، اشعه ماوراء بنفش (UV) را منعکس می کند تا از مبلمان و آثار هنری در برابر محو شدن بهتر محافظت کند.

نکته: مقادیر R را با مقادیر U اشتباه نگیرید. مقادیر R به میزان اثربخشی مقاومت پنجره در برابر حرارت امتیاز می دهند. ارزش U میزان از دست دادن یا افزایش انتقال حرارت را اندازه گیری می کند، اما این یک رتبه نیست. مقادیر R رایج تر هستند. برای بهترین بهره وری انرژی به دنبال پنجره های با ارزش R بالا و مقدار U پایین باشید.

نکاتی برای بهبود کارایی پنجره ها

مهم نیست که قیمت پنجره دوجداره چقدر است و چگونه طراحی شده اند. پنجره های دو جداره و سه جداره همیشه می توانند در کنار هم قرار گیرند تا اتلاف انرژی را از بین ببرند. در اینجا نکاتی برای کمک به بهبود کارایی پنجره های شما آمده است:

از پرده های حرارتی استفاده کنید

پرده های ضخیم حرارتی که شب ها روی پنجره ها کشیده می شوند ارزش کلی پنجره را به میزان قابل توجهی افزایش می دهند.

عایق پنجره را اضافه کنید

می توانید لایه پلاستیکی نازک و شفاف خود را با چسب روی تزیین پنجره بمالید. استفاده از حرارت سشوار باعث سفت شدن می شود. شما باید هنگام خرید پنجره، به قیمت پنجره دوجداره دقت نمایید هرچند قیمت پنجره دوجداره برای برخی افراد مهم نیست و فقط به کیفیت کار توجه دارند.

ضد آب

پنجره های قدیمی تر ممکن است ترک های مویی داشته باشند یا در اطراف قاب شروع به باز شدن می کنند. این مشکلات باعث می شود هوای سرد وارد خانه شود. استفاده از چسب سیلیکونی درجه خارجی می تواند این نشت ها را ببندد. امروزه به جای استفاده از پنجره های قدیمی می توانید با پرداخت قیمت مناسب برای پنجره دوجداره از مزایای آن استفاده کنید.

شیشه های مه آلود را عوض کنید

پنجره هایی که بین دو شیشه مه آلود هستند مهر و موم خود را از دست داده و گاز به بیرون نشت کرده است. معمولا بهتر است کل پنجره را تعویض کنید تا بازده انرژی را در اتاق خود به دست آورید.

 

بیشتر بخوانید : راهنمای خرید پنجره دوجداره

مزایای پنجره دو جداره

بهره وری انرژی

جلوگیری از تشکیل قالب در محیط داخلی

کاهش نویز

ایمنی و امنیت

دو جداره پنجره ها هم ایمنی و هم امنیت را افزایش می دهد. شکستن آنها سخت تر از پنجره های معمولی است. این بدان معناست که در صورت داشتن فرزندان کوچک، آنها ایمن تر هستند و همچنین ورود و خروج را بسیار سخت تر می کند. پنجره دو جداره به خاطر مزایای خوبی که دارد و یک محیط آرامش بخشی را برای اعضای خانواده ایجاد می کند به همین خاطر افرادی هستند که به قیمت پنجره دوجداره که از نظر برخی گران است اهمیت نمی دهند و اقدام به خرید آن می کنند. زیرا آنها طالب آرامش در محیط خانه هستند. اما برخی قیمت پنجره دوجداره را همانطور که در ادامه در بحث معایب پنجره های دو جداره خواهیم گفت جزء معایب می دانند چون گران است و توان خرید آن را در خود نمی بییند.

معایب پنجره دو جداره

معایب پنجره های دو جداره اغلب به اولویت ها خلاصه می شود. اما استفاده از پنجره دو جداره معایبی را به همراه دارد که عبارتند از:

انتخاب بین توابع

اگر می خواهید بالاترین عایق را داشته باشید، فاصله ۱۵۰ میلی متری بین شیشه ها بهترین است. با این کار صداهای هواپیماها و صدای انسان ها مسدود می شود. اما می تواند عایق حرارتی پنجره ها را کاهش دهد. با تامین کننده پنجره خود در مورد نیازها و اولویت های خود صحبت کنید. آنها به شما کمک می کنند تا بهترین پنجره را برای موقعیت خود پیدا کنید.

هزینه

ضرر اصلی پنجره دوجداره هزینه است. نمی توان انکار کرد که هزینه آنها بیشتر از شیشه های تک است. هزینه کنترل آب و هوای داخلی خانه شما باید در ارقامی باشد که برای مقایسه پنجره های دو جداره و یک جداره استفاده می کنید. قیمت پنجره دوجداره بالا است و ممکن است برخی از افراد به خاطر قیمت بالای آن از خرید آن صرف نظر کنند. هنگامی که هزینه اضافی کنترل آب و هوا را به لعاب تک اضافه می کنید، در نهایت انتخاب گرانتری هستند. همچنین می توانید با انتخاب یک تامین کننده با کیفیت و قیمت مناسب هزینه ها را جبران کنید.

چوسی پنجره های دوجداره

بهترین بهره وری انرژی از شیشه دوجداره با فاصله ۱۰ تا ۲۰ میلی متر بین شیشه ها حاصل می شود. فاصله بین شیشه ها می تواند بین ۶ تا ۲۰ میلی متر باشد، که ۱۲ میلی متر حداقل حداقل برای بهترین عملکرد حرارتی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید