در مقاله پیش رو از وب سایت سارای وین در مورد استفاده از پنجره های دوجداره و این که قابلیت استفاده از پنجره دوجداره دست دوم وجود دارد یا نه صحبت می کنیم.در صنعت ساختمان سازی هر روز متوجه استفاده از یک سیستم جدید در ساخت هستیم. استفاده از روش های نوین و جدیدی که ضمن استحکام بیشتر سبکی وزن کمتری نیز دارند مانند استفاده از سقف سبک و دیوارهای پیش ساخته یا استفاده از دیوارپوش های رابیس که هرکدام جهت کبفیت بهتر و راحتی بیشتر می باشد.

پنجره دو جداره چگونه پنجره ای است؟

پنجره دوجداره یک پنجره با دو لایه شیشه ای است. پنجره های معمولی و یک جداره یک شیشه دارند. اما پنجره های دوجداره از دو(لت) شیشه جدا از هم درست می شوند. صنعت پنجره سازی دو جداره را IGU می نامند به معنی شیشه عایق بندی شده واحد(insulated gazing unit). اما این روزها استفاده از این پنجره ها هم دیده می شود که به دلیل مزایای آن است. در ادامه این مزیت ها را بیان می کنیم.

مزیت پنجره های دوجداره (پنجره دوجداره دست دوم)

پنجره با شیشه دوجداره زمانی مورد توجه قرار می گیرد که بحث بهره وری انرژی به میان می آید. بدین نحوه که هوای مابین دو شیشه خود عایقی در برابر صدا و هدررفت گرما و سرما می باشد. بهتر است بگوییم شیشه ها به خودی خود عایق محسوب نمی شوند. اما فضای ایجاد شده بین دو(لت) شیشه حالت عایق بودن را به وجود می آورد. البته این نکته را یادآوری کنیم که امروزه فضای بین در شیشه را با گاز آرگون یا زنون پر می کنند که مقاومت پنجره های دوجداره را در برابر هدر رفت انرژی به مقدار زیادی افزایش می دهد. این مزایا باعث شده تا استفاده از پنجره دوجداره دست دوم هم بیش از قبل شود.‌

در ابتدای راه ما پنجره های دوجداره را می دیدیم که در ساخت چهارچوب آن ها از آلومینیوم استفاده شده است. اما با توسعه تکنولوژی امروزه  پنجره های دو جداره از جنس پروفیل یو پی وی سی می باشد. البته قیمت این پنجره ها با توجه به نوع پروفیل استفاده شده و قیمت خود پروفیل و یراق آلات متفاوت می باشد.

قابلیت استفاده از پنجره دوجداره دست دوم وجود دارد؟

قابلیت استفاده از پنجره دوجداره دست دوم در ساختمان وجود دارد؟

این سوالی است که ممکن است برای شما نیز پیش بیاید که ایا این امکان وجود دارد که از پنجره های دو جداره دست دوم در ساختمان سازی استفاده کنیم؟ این امکان وجود دارد! درصورتی که پنجرهای قبلی و استفاده شده کیفیت خود را از دست نداده باشند و در موقع جابجایی و یا جدا شدن آسیبی یه چهارچوب آنها وارد نشده باشد. البته نوع دیگر از پنجره های دوجداره نیز تولید می گردد. پنجره های دوجداره با مواد اولیه دست دوم همانند پروفیل و یراق آلات را تولید کنند. استفاده از پنجره دوجداره  دست دوم از نظر قیمت به دلایل زیر ارزانتر و مقرون به صرفه تر می باشد:

  • نوع پنجره دوجداره
  • نوع فریم مصرفی
  • عرض و ارتفاع پنجره
  • شیوه تولید پنجره دوجداره
  • جنس و ضخامت شیشه استفاده شده
  • جنس پروفیل استفاده شده
  • جنس و نوع یراق آلات
  • مدت زمان استفاده شده در مکان قبلی
  • خط های موجود در بدنه پنجره بر اثر ضربه در مکان قبلی

البته باید توجه داشته باشید که قابلیت استفاده از پنجره دوجداره دست دوم در ساختمان به عوامل مختلف دیگری هم بستگی دارد. در حقیقت شما باید تمامی جزئیات مربوط به پنجره انتخابی را بررسی کنید. در صورتی که با مشکلی در این زمینه مواجه نشدید می توانید این پنجره دوجداره دست دوم را انتخاب نمایید. گرچه در این راه متخصصان سارای وین نیز در خدمت شما خواهند بود.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت سارای وین ما به بررسی استفاده از پنجره دوجداره دست دوم پرداختیم. در این مسیر مزایا و شرایط استفاده از این پنجره ها را نیز بیان نمودیم. اما نکته آخر این که با توجه به حساسیت پنجره ها و کیفیت ساخت مواد اولیه آن توصیه می شود از پنجره های دوجداره دست دوم استفاده نکنید. اگر هم مجبور به استفاده از این نوع پنجره ها شدید قبل از خرید ضمن مشورت با خبرگان این امر حتما در مورد کیفیت و عدم تاب داشتن پنجره و دیگر موارد دقت لازم را بنمائید. در این مسیر می توانید با کارشناسان و متخصصان خبره ما در سارای وین در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید