علت بخار زدن پنجره دوجداره چیست؟پبا شروع فصل پاییز و زمستان، میزان رطوبت هوا بیشتر می شود و این مسئله باعث ایجاد تراکم و بخار بر روی شیشه های دوجداره می شود. این مشکل در شهرهای مرطوب بیشتر خودش را نشان می دهد. بخار بین شیشه های دوجداره باعث ایجاد کپک سیاه می شود. وجود این کپک ها برای سلامتی ما بسیار مضر هستند و باید از بین بروند. در این مقاله راه های از بین بردن این تراکم را مورد بررسی قرار می دهیم. مشاورین شرکت سارای وین آماده پاسخگویی به سوالات شما در ارتباط با بخار زدن پنجره دوجداره در بین دو صفحه شیشه هستند.

همینطور میتوانید در مورد درب ونجره UPVC نیز بدانید.

دلیل به وجود آمدن تراکم چیست؟

علت بخار زدن پنجره دوجداره شامل چه مواردی است؟بخار زدن پنجره دوجداره در بین دو صفحه شیشه به مرور زمان مشکلاتی به وجود می آورد. دلیل این بخار تراکم است. تراکم زمانی صورت می گیرد که بخار یا گاز به مایع تبدیل شود. در مورد شیشه های دوجداره تفاوت دمای بیرون و داخل منزل این مشکل را به وجوذمی آورد. هوای سرد بیرون به شیشه برخورد می کند. شیشه ها بخاطر هوای گرم داخل هوای سرد رت تبدیل به مایع می کنند. در هوای سرد حتی با رطوبت کم هم تراکم به وجود می آید.

نکات منفی بخار بین شیشه های دوجداره

ایجاد تراکم و بخار بر روی شیشه های معمولی و تک جداره بیشتر صورت می گیرد. زیرا فقط یک لایه هوای سرد و گرم را از هم جدا می کند. اما بخار در شیشه های دوجداره نیز به وجود می آیند. مخصوصا اگر قدیمی باشند و آسیب دیده باشند. وجود این تراکم ها عمر شیشه ها را کم می کند. مخصوصا اگر میزان این بخارها زیاد باشد. در این صورت کپک به وجود می آید. این کپک ها هم به قاب آسیب می زنند و هم برای سلامتی ما مضر هستند. تراکم یا در قسمت داخلی پنجره، یا روی پنجره بیرونی یا بین دو صفحه شیشه ای به وجود می آید.

تمیز کردن درب و پنجره upvc

دلیل تراکم در قسمت داخلی پنجره

رطوبت زیاد در در منزل و عدم تحرک هوا باعث ایجاد تراکم داخلی می شود. اگر دمای اتاق پایین باشد این مشکل بیشتر به وجود می آید.

اگر تراکم زیادی در پنجره های شما وجود دارد، مرتب از یک پارچه یا حوله استفاده نمایید و سطح را خشک کنید. زیرا وجود تراکم و بخار در نهایت باعث پوسیدگی پنجره ها و ایجاد کپک می شود. بهبود گردش هوا بهترین راه حل برای از بین بردن تراکم است. سعی کنید دمای منزل را ثابت نگه دارید. هنگام استفاده از حمام نیز از تهویه استفاده کنید. هنگام پخت و پز نیز درب قابلمه را ببندید و از فن استفاده نمایید. بخار زدن پنجره دوجداره در بین دو صفحه شیشه با این تکنیک کم تر می شود.

تراکم در شیشه بیرونی

وجود تراکم بر روی شیشه خارجی نشان دهنده عملکرد خوب آن است. بخار بین شیشه های دوجداره به دلیل تفاوت دما ایجاد می شود. وجود تراکم بیرونی کارآمد بودن شیشه را نشان می دهد. ایجاد جریان هوا کمک بزرگی به از بین رفتن تراکم می کند.

بیشتر بخوانید:از بین بردن بخار شیشه های دوجداره

تراکم و بخار بین شیشه های دوجداره

دلیل بخار زدن پنجره دوجداره در بین دو صفحه شیشه شاید خراب شدن درزها باشد. اگر قسمت های مهر و موم شده آسیب دیده باشد، باعث ایجاد شکاف می شود و هوا وارد فضای بین دو شیشه می شود. حتی امکان دارد قاب upvc ترک خورده باشد و آب و رطوبت وارد فضای بین دو شیشه شده باشد.

وجود بخار بین شیشه های دوجداره خیلی آزاردهنده است. این امر نشان می دهد که انرژی به هدر می رود. آب بندی در این شیشه از بین رفته و باید تعمیر شوند. اگر مشکل حاد باشد باید گران ترین روش را انتخاب کنید و آن را تعویض نمایید. اما می توانید در صورت تمام نشدن ضمانت، از این شانس استفاده کنید.

ای هزینه شاید برای شما سخت باشد، اما ارزش دارد که پنجره دو جداره خود را مثل روز اول کنید. بخار بین شیشه های دوجداره، ظاهر پنجره را خراب می کند. مسیر نور را مسدود می کند و میزان دید را پایین می آورد. کدر بودن شیشه اصلا موضوع خوشایندی نیست و خبر از مشکل می دهد.

سخن پایانی

سعی کردیم در این مجال درباره دلایل بخار زدن پنجره دوجداره در بین دو صفحه شیشه صحبت کنیم. راه حل هایی به شما ارائه دادیم. همچنین شرکت سارای وین با سابقه طولانی در این زمینه آماده ارائه خدمات به شما است. مطالعه این مقاله کمک زیادی به شما می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید