کاربرد پنجره سه جداره

عقاید غیر علمی درباره پنجره سه جداره

عقاید غیر علمی درباره پنجره سه جداره وجود دارد که در حال گسترش است. این راهنما چنین عقایدی را از بین می برد و چشم شما را به زیبایی پنجره های سه جداره باز خواهد کرد.

پنجره سه جداره چیست؟

پنجره های سه جداره از سه صفحه شیشه ای در یک قاب بسته مانند پنجره های دو جداره ساخته شده است که دارای دو صفحه شیشه ای است. این لایه های شیشه ای دارای یک جیب هوا یا گاز بی اثر مانند آرگون در وسط می باشند. آرگون از هوا سنگین تر است و به عنوان عایق کار می کند و از عایق حرارتی و تا حدی حتی عایق صوتی اطمینان می دهد.

عقاید غیر علمی درباره پنجره سه جداره

۱ – پنجره های سه جداره از نظر زیبایی شناسی خوشایند نیستند

بسیاری از مالکان این تصور را دارند که نصب پنجره های سه جداره می تواند ظاهر فضای آنها را خراب کند، زیرا چندین لایه شیشه می تواند پنجره را ضخیم و حجیم جلوه دهد.

این یک تصور غلط است زیرا این ماده قاب است که وظیفه ساخت یک پنجره سنگین را به عهده دارد و نه شیشه.

خوشبختانه، پیشرفت های فناوری باعث شده است که دارای مواد قاب بندی محکم و در عین حال باریک مانند UPVC و آلومینیوم، ایده آل برای راه حل های پنجره ای با لایه سه لایه باشد. آنها جذابیت زیبایی شناسی دارند.

۲ – پنجره های سه جداره آسیب پذیر است و توسط سارقان مورد حمله قرار می گیرد

پیش از این، پنجره های دو جداره دارای تیرهای بیرونی بودند تا بتوانند دو صفحه شیشه را در محل خود نگه دارند. در نتیجه، آنها ورود مهاجمان را بدون هیچ زحمتی و سر و صدایی بسیار آسان کردند.

با این حال، نسل جدید بهترین پنجره دو جداره و سه جداره با مهره های داخلی عرضه می شود. این امر باعث می شود تا برای سارقین ورود به سیستم بسیار چالش برانگیز باشند.

آنها مجبور به آسیب رساندن به لایه بیرونی شیشه می شوند و از این رو برای خودشان مشکل ایجاد می کنند. علاوه بر این، پنجره های سه جداره و مدرن دارای مکانیزم قفل چند نقطه ای برای از بین بردن بیشتر احتمال حمله هستند.

۳ – پنجره سه جداره ترک می خورد و صدا می دهد

هنگام نصب پنجره های جدید، طبیعی است که نگران پیچ و خم شدن و ترک خوردگی پنجره خود باشید. بسیاری از مردم بر این باورند که چنین پدیده هایی در پنجره های سه جداره یک اتفاق معمول است اما این اطلاعات غلط است.

پنجره های سه جداره مدرن با استفاده از آرماتورهای فولادی گالوانیزه تقویت می شوند که به آنها امکان می دهد شکل، اندازه و ساختار خود را حتی در مناطقی که اغلب با شرایط سخت آب و هوایی روبرو هستند حفظ کنند.

کاربرد پنجره سه جداره

روش های مختلفی وجود دارد که می توان از پنجره های سه جداره استفاده کرد

اتاق های نشیمن

در خانه، به خصوص در اتاق نشیمن، فواید زیادی برای اضافه کردن پنجره های کف تا سقف وجود دارد. آنها سبکی را به فضای شما اضافه می کنند و همچنین به شما این امکان را می دهند که در حالی که بر روی مبل خود قرار گرفته اید از منظره ای زیبا لذت ببرید.

اما بسیاری از مالکان خانه از نصب پنجره های بزرگتر خودداری می کنند زیرا بیشتر مستعد شکستن هستند. اما، با انتخاب پنجره های سه جداره، می توانید به راحتی به سراغ پنجره های بزرگتر بروید زیرا آنها امنیت بیشتری را برای شما فراهم می کنند و خطر نفوذ را کاهش می دهند و در عین حال ضریب عایق فضای را نیز افزایش می دهید.

اتاق کنفرانس

پنجره های سه جداره به دلیل چند لایه خاموش شیشه ای وتوده هوا در بین هر صفحه، در کاهش نویز خارجی در مقایسه با پنجره های معمولی بسیار بهتر هستند.

به همین دلیل است که آنها برای عایق بندی صوتی اتاق های کنفرانس که در مورد موضوعات مهم بحث می شود، سودمند می شوند.

اتاق های خواب

چه اتاق خواب شما باشد یا یک اتاق هتل ، سروصدا بیرون شهر شلوغ می تواند کاملاً نگران کننده باشد. برای عایق کاری اتاق هتل یا اتاق خواب، نصب پنجره های سه جداره می تواند صدای خارجی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد تا آکوستیک بهتری برای راحتی شما ارائه دهد.

برای مناطقی که آب و هوای خنک تری دارند، نصب پنجره های سه جداره همچنین می تواند به حفظ دمای ایده آل در داخل اتاق کمک کند. علاوه بر این، پنجره های سه جداره اجازه می دهد تا نور طبیعی وارد محیط شود، در حالی که اشعه ماوراء بنفش مضر را مسدود می کند تا بتوانید از نور روز و مدیریت تابش مطلوب بهره مند شوید.

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید