عایق بندی پنجره قدیمی

عایق بندی پنجره قدیمی

نحوه عایق بندی پنجره قدیمی برای اینکه بودجه کمتری را به آن اختصاص دهیم اهمیت دارد. هنگامی که صحبت از عایق بندی پنجره های قدیمی در برابر هوای سرد زمستان یا سوزاندن گرمای تابستان است، گزینه های کمی وجود دارد.

اگر پنجره های جایگزین با بودجه شما همخوانی ندارند، در اینجا جند روش وجود دارد که می توانید پنجره را بهتر عایق بندی کنید. بسیاری از همین روش ها برای عایق بندی درهای شیشه ای نیز کاربرد دارند.

حتی برخی از پنجره های دوجداره به شدت نیاز به به روزرسانی دارند. این تخمین ها تا حدی مبتنی بر رتبه بندی U ضریب پنجره ها و شیشه های عایق است، که اندازه گیری می کند که چقدر آن ها مانع از انتقال گرما می شوند. رتبه بندی های مناسب U با توجه به شرایط آب و هوایی و منطقه متفاوت است.

 نشانه گذاری مشکلات با پنجره عایق بندی شده

برای فرار گرما از درها و پنجره ها راه هایی وجود دارد. اولین و مضرترین آن، نشت هوا است. کارشناسان معتقدند که باز شدن حتی به اندازه یک کارت اعتباری هم زیاد است و اجازه می دهد تا هوای گرم نشت و یا هوای سرد به بیرون درز کند و دمای هوا و راحتی خانه شما را  دچار مشکل کند.

روش های دیگر شامل انتقال مستقیم از طریق اجزای درب و پنجره و شیشه، از طریق هدایت و انتقال می باشد.

هدایت هنگامی اتفاق می افتد که انرژی گرما در هوای خانه شما با سطح اجزای شیشه یا پنجره برخورد کند و دمای آن ها را افزایش دهد. سپس این گرما از محیط فرار می کند.

فرآیند هدایت را می توان با استفاده از عایق ها، مانند شیشه عایق یا گسترش کف ها و همچنین محفظه های هوا (شکاف ها) که به عنوان شکست های حرارتی عمل می کنند، مهار کرد.

در مواردی که محفظه های هوا به اندازه کافی بزرگ هستند، همرفت نیز اتفاق می افتد، هنگامی که انرژی گرما قبل از چرخه از هوا به سطح دیگر خاموش می شود. به این ترتیب، فرایند انتقال انرژی از یک طرف درب یا پنجره به طرف دیگر به منظور فرار از طریق هدایت گرما می کند.

بیشتر واحدهای عایق دو جداره یا سه تایی دارای یک یا چند فضای هوا بین لایه های شیشه ای هستند و آن ها را با گازهای تخصصی مانند کریپتون یا آرگون پر می کنند.

در اواسط دهه ۲۰۰۰ میلادی ، تولیدکنندگان همچنین به منظور کاهش سرعت جابجایی، شروع به وارد کردن طرح های مجزا در پنجره خود کردند، که فضای هوایی را در قاب های پنجره توخالی شکسته می کنند. نتیجه نهایی شامل فاکتورهای U است که سال های نوری از پنجره های قدیمی تر جلوتر است.

دانستن دقیقاً کمبود پنجره های قدیمی شما و چگونگی فرار از بین رفتن گرما، به شما این امکان را می دهد تا در مورد بهترین اقدامات برای عملکرد آنها تصمیم بگیرید.

پنجره هایی که دارای چندین اتاق هوا و پر کننده های کف هستند ، به کاهش انتقال حرارت از طریق هدایت و انتقال هم کمک می کنند.

آب بندی نشت پنجره

یکی از ساده ترین و موثرترین راه برای متوقف کردن این نشت ها، استفاده از قلاب است. اگر احساس کردید نشت هوا در قاب های شیشه  وجود دارد، می توانید از واشرهای کف استفاده کنید.

در این موارد، شما می خواهید با یک خرده فروش لوازم خانگی مشورت کنید تا کالای مناسبی پیدا کنید تا اندازه آن برش داده شود. ا

گر هوا در جایی که فریم های پنجره شما با هم هماهنگ هستند، یا در آن دیوارها ملاقات می کند، در حال گردش است، آنگاه یک لوله برای رفع آن مشکلات مسیری طولانی را طی می کند.

فیلم پنجره پلاستیک

فیلم های کوچک کننده گرما پنجره را به همان روشی که مهره های پلاستیکی از باقی مانده های شما محافظت می کنند با کشش بر روی پنجره و چسباندن به اجزای اطراف برای تشکیل مهر و موم می کنند.

تفاوت این است که اکثر فیلم های پلاستیکی برای پنجره ها برای شکل دادن و چسبندگی به حرارت کمی نیاز دارند. نکته مهم در اینجا اطمینان از عدم توقف پوشش کامل سیستم پنجره و در نتیجه تمام اجزای نشتی شما است.

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید