طراحی و نصب پنجره ها در ساختمان های نوساز

طراحی و نصب پنجره ها در ساختمان های نوساز

طراحی و نصب پنجره ها در ساختمان های نوساز می توانند تاثیر زیادی در نمای ظاهری و زیبا جلوه دادن آن داشته باشند. علاوه بر زیبایی لازم است پنجره ها خصوصیات و ویژگی های دیگری هم داشته باشند. تمام این عوامل دست به دست هم داده و با درنظر گرفتن بودجه اختصاص یافته و سلیقه فردی می توان نوع پنجره را انتخاب نمود.

استفاده از پنجره های دوجداره شیشه ای این روزها خیلی باب شده است. دلایل بسیاری وجود دارد تا بتوان شما را متقاعد نمود از این پنجره ها برای ساختمان در دست احداث خود استفاده نمایید. عمده ترین مزیت این پنجره ها عایق صوتی و حرارتی بودن آنها است. زندگی در شهرهای بزرگ مشکلات خاص خود را دارد و بایستی به هر وسیله ممکن شرایط را آسان و قابل تحمل تر نمود. استفاده از این پنجره ها می تواند شما را از هیاهو و همهمه های شهری برهاند و با جلوگیری از ورود و خروج هوا از اتلاف انرژی در فصول مختلف سال جلوگیری کند. علاوه بر این استفاده از پنجره های دوجداره به کاهش تولید کربن کمک نموده و جنس آن نیز ضداشتعال است.

نصب پنجره قاعده و قانون خاص خود را دارد. در گام نخست بایستی طرح مناسبی برای آن تهیه نموده و سپس نسبت به نصب و اجرای آن اقدام نمود. در ادامه با ما همراه باشید.

طراحی پنجره های ساختمان های نوساز

همانطور که ذکر کردیم گام نخست در ساختمان های نوساز طراحی پنجره است. این مرحله را با دقت و وسواس انجام دهید زیرا بعدا ممکن است نتوان آن را تغییر داد و اگر هم امکان پذیر بود هزینه اضافی در بردارد. شکل و اندازه پنجره ها بایستی با نمای کلی ساختمان همخوانی داشته باشد و در عین حال باب میل مالک نیز بوده و بر اساس استانداردهای ساختمانی طراحی شود. طرح ارائه شده بایستی مجوزهای لازم را از شهرداری و اداره آتش نشانی کسب نماید.

نصب پنجره های ساختمان های نوساز

برای نصب پنجره لازم است ابتدا نسبت به نصب فریم آن اقدام نمایید. امروزه غالب فریم های استفاده شده در مناطق شهری آهنی هستند و بایستی در مرحله آجر چینی آن را نصب نمود. استفاده از فریم آهنی می تواند مقاومت پنجره ها را بالا برده و در صورت استفاده از پنجره های دوجداره نیز بتوان با پیچ و مهره پنجره را به آن وصل و محکم نمود. در این مرحله لازم است به فریم آهنی ضدزنگ نیز زده شود و با استفاده از ابزار فریم را کاملا تراز نمود تا در آینده مشکلی پیش نیاید.

خرید پنجره وین تک

بعد از قرار دادن فریم در ساختمان های نوساز نوبت به اندازه گیری دقیق پنجره می رسد تا بر اساس آن نسبت به سفارش پنجره ها اقدام نمود. بهتر است این کار را به نصاب بسپارید تا اندازه ها کاملا دقیق گرفته شوند. نصب صحیح و اصولی پنجره های دوجداره با کارایی و دوام آنها رابطه مستقیمی دارد. به عبارت دیگر هر قدر هم که طراحی دقیق و ظریفی را برای پنجره ها انجام داده باشید، در صورت نصب نامناسب پنجره می توان گفت تمام زحمات شما از بین خواهد رفت. این موضوع می تواند اهمیت استفاده از افراد باتجربه و کارآمد را پررنگ تر نماید.

در نصب پنجره ها در ساختمان های نوساز چه نکاتی باید رعایت گردد؟

  • پنجره باید بتواند توان تحمل بار و نیروی باد را داشته و در زمان باز و بسته شدن هم نیروی ناشی از آین کار را داراباشد.
  • فرایند باز و بستن پنجره به راحتی انجام بگیرد و حتی الامکان در مورد شیوه صحیح و درست آن به مصرف کننده اطلاعات کافی داده شود.
  • برای شیشه ها فضای کافی به منظور انقباض و انبساط که می تواند بر اثر تغییرات دمایی رخ دهد، داده شود.
  • به طور کامل آب بندی و هوابندی گردد تا بتواند به عنوان عایق صوتی و حرارتی کارایی موردنظر را داشته باشد.

سخن پایانی این که در صورت استفاده از پنجره های دوجداره برای ساختمان های نوساز لازم است دقت بیشتری نمایید. درب و پنجره های دوجداره که از پروفیل upvc در آنها استفاده شده است از خاصیت تحمل دمایی مختص به خود برخوردار هستند که لازم است به این مساله حتما دقت نمایید. این پنجره ها را بایستی قبل از نصب در شرایط دمایی بین ۵ تا ۳۵ درجه نگهداری نمایید و سپس اقدام به نصب آنها بنمایید. ممکن است در سال های آتی باز هم قیمت انرژی های سوختی افزایش یابد که به این ترتیب استفاده از پنجره های دوجداره می تواند نوعی آینده نگری نیز تلقی گردد.

خواهشمند است نظرات خود را در خصوص طراحی و نصب پنجره ها در ساختمان های نوساز با ما در میان بگذارید

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید