شیشه خمیده

شیشه خمیده چیست؟ کاربردها + موارد استفاده

مقدمه

آیا می دانید شیشه خمیده چیست؟ در رابطه با این شیشه مزایا مشخصات و حتی کاربرد آن چه اطلاعاتی دارید؟

شیشه ها مهمترین محصولاتی هستند که در اکثر صنایع به ویژه ساختمان ها از آنها استفاده می کنند. آشنایی با شیشه و انواع آن به شما کمک می کند تا انتخاب درستی داشته باشید.

وین تک به عنوان بزرگترین شرکت توزیع انواع شیشه و پنجره وین تک در کشور بیزینس بزرگی دارد، در ادامه در رابطه با اینکه شیشه خمیده چیست؟ توضیحات بیشتری را در اختیار شما عزیزان قرار خواهد داد.

شیشه خمیده چیست و چه کاربردی دارد؟

از محصولات بسیار رایجی که در ساختمان سازی، طراحی داخلی و خارجی، دکوراسیون و غیره استفاده می‌شود می‌توان به شیشه اشاره نمود.

شیشه‌ها امروزه بخش وسیعی از صنایع مختلف را به خود اختصاص داده‌اند. شیشه با در نظر قراردادن پارامترهای مختلفی تقسیم بندی می شود.

یکی از انواع شیشه های بسیار کاربردی شیشه خمیده است.

قرار گرفتن در شرایط خاصی و حرارت مناسب یکی از مهمترین پارامترهایی است که باعث نامگذاری این شیشه ها می شود. در بسیاری از طراحی‌ها یا نما و حتی دکوری ها برای زیباتر شدن جلوه نما شیشه ها را با طراحی خاصی تولید می کنند.

خمیده کردن شیشه ها برای اجرای طرح خاص یکی از مهمترین مراحل تولید آنها است؛ درست در زمانی که شیشه حرارت داده می شود می‌توان آن را تغییر شکل داد.

البته برای تولید شیشه و تغییر شکل آن نیز استانداردهایی وجود دارد. چرا که شیشه ها تنها تا یک هدف خاص و مشخصی می توانند شکل پذیر باشند‌.

شیشه های خمیده در مدلهای شیشه سکوریت خم و شیشه لمینت خم در بازار وجود دارند. از این مدل شیشه ها بیشتر در ساختمان های دوار برای زیبایی بیشتر استفاده می شود.

این شیشه ها خود توسط نوعی پروفیل خاص در مناطق قوس دار نصب می گردند. شیشه های خمیده به روش های مختلفی حالت می گیرند و معمولاً از روش های لمینت روش سرد، روش داغ و روش سکوریت و حرارت دهی برای خم کردن شیشه یا حالت دهی به آن استفاده خواهند کرد.

کاربرد شیشه های خمیده چیست؟

همانگونه که اشاره شد، شیشه خمیده نوع خاصی از انواع شیشه هایی است که با روشهای خاصی حالت گرفته اند. در واقع این شیشه ها دارای قوس هستند؛ حال این که شیشه خمیده از نظر میزان قوسی که در آنها ایجاد شده دارای تنوع بسیار زیادی خواهد بود.

البته برای این کار شرایط و قوانین نیز وجود دارد و این استاندارد تولید باید به گونه ای باشد که شیشه حیین تولید کردن آسیبی نبیند.

چرا که فشار زیاد برای خمیده کردن شیشه ها در حرارت استاندارد باعث شکسته شدن آن خواهد شد. اما نکته مهم پس از اینکه فهمیدیم شیشه خمیده چیست آشنایی با انواع کاربردهای این شیشه ها خواهد بود. برخی از مصارف انواع شیشه خمیده عبارتند از:

  • از کاربردهای بسیار رایج انواع شیشه خمیده می توان به پنجره های منحنی اشاره نمود. زیبایی دکوراسیون و طراحی اهمیت بسیار زیادی در ساخت و ساز دارد. قطعاً که پس از کیفیت این زیبایی است که باعث جلب توجه مخاطب می‌شود. استفاده از طرح های منحنی امروزه در طراحی دکوراسیون به چشم می‌خورد؛ حال این که پنجره های منحنی نیز برای زیباتر شدن بیشتر استفاده شده اند. شیشه های منحنی نیز در این پنجره ها زیبایی قابل چشمگیری را ایجاد می کنند.
  • شیشه رومیزی مدل دیگر کاربرد شیشه های خمیده است. معمولا برای میز ادارات، منازل مسکونی و دیگر ساختمان ها از میزهایی با طراحی زیبا استفاده می‌کنند. برای زیباتر شدن نیز از شیشه های خمیده در قسمت های منحنی استفاده خواهند کرد.
نتیجه گیری

زیبایی مهمترین عنصری است که امروزه در تمامی صنایع و ارگان ها به چشم می خورد. به تبعیت از رشد تکنولوژی شاهد پیشرفت طراحی و دکوراسیون نیز هستیم.

برای زیباتر شدن نمای بسیاری از قسمت ها از طرح های بسیار مختلفی استفاده می کنند تا باعث جلب توجه مخاطب شود. شیشه ها مهمترین محصولاتی هستند که امروزه در صنعت دکوراسیون و دکوراتیو بیشترین کاربرد را دارند.

مدل های طرح دار ابن شیشه ها زیبایی منحصر به فردی را به وجود می آورند، شیشه خمیده یکی از کاربردی ترین شیشه هایی است که با حالت پذیری بالا هم اکنون توسط نمایندگی وین تک معتبر (سارای وین) توزیع می شود.

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید