ساخت پنجره های upvc

در این مطلب به بررسی نحوه ساخت پنجره های upvc میپردازیم از انجایی که با اهمیت ترین بخش تولید پنجره های upvc دقت در اندازه گیری ابعاد پنجره مورد نظر هستش سارای وین باستفاده از ماشین الات و دستگاه های روز دنیا با دقت بسیار بالا وضریب خطای نزدیک به صفر انجام میشود.

روش ساخت پنجره های upvc

مرحله اول ساخت پنجره upvc

ابتدا با دستگاه برش پروفیل برش های لازم را میدهیم برای راحتی در انجام این کار و افزایش سرعت و دور ریز کمتر پروفیل ها از دستگاه ها و نرم افزار های تولید درب و پنجره upvc استفاده میکنیم. سپس با دستگاه راه آب زن قسمت پایین چارچوب را با مقداری آب خیس میکنیم. و در انتها چهارتکه ی پروفیلو گالوانیزه قرار میدهیم و ان را محکم پیچ میکینم.

مرحله دوم ساخت پنجره upvc

در این مرحله میتوانیم بر حسب طراحی پنجره و سلیقه مشتری ها برای چهار چوب در نظر بگیریم.

در هنگام برش پروفیل ستون دستگاه برش را ۹۰ درجه با همان صاف قرار میدهیم و برش را انجام میدهیم و در اخر پروفیل با استفاده از دستگاه مولین برش میدهیم.

مرحله سوم ساخت پنجره upvc

در این مرحله ابتدا برای راحتی کار با دستگاه کپی فرز جای یراق و دستگیره را در یکی از چهار قسمت برش خورده که قرار است به عنوان باز شونده پنجره upvc در میاوریم.

باز هم برای راحتی در کار دستگاه کپی فرز شابلون های مخصوص یراق زن قرار داده شده و کار را برای ما راحت میکند. معمولا داخل پروفیلی که مقابلش دستگیره و یراق زدیم فلز مخصوص را داخل پروفیل در جای مخصوص خود قرار میدهیم اینکار باعث میشود که لولا ها با کیفیت و قوام بیشتری به پروفیل پیچ شود و لولا ها داخل پروفیل ازاد نباشد. سپس در انتها داخل هر تکه گالوانیره قرار میدهیم و جوشکاری را انجام میدهیم وگوشه های تمامی چهارچوب های فریم و لنگه را با استفاده ار دستگاه تمیز کن پاک میکنیم.

مرحله چهارم ساخت پنجره upvc

در مرحله آخر برای هر قسمت پروفیل ها را با استفاده از دستگاه برش هوار برش می دهیم. برای اینکار به داخل طول و ارز چهارچوب ها را اندازه میزنیم و حدود یک یا دو میلیمتر کم میکنیم و پروفیل  را برش میدهیم . در هنگام نصب بعد از جای گذاری شیشه هر قسمت را برای نگهداری شیشه قرار میدهیم.

اندازه گیری با متر لیزری

کلیه اطلاعات از قبیل ابعاد و اندازه دقیق پنجره بدون کوچیکترین خطا توسط افراد مجرب فنی و مسلط به این کار و با متر لیزری که این امر باعث میشود بدون کوچیکترین ایرادی پنجره upvc در محل مورد نظر نصب شود و با دیدن تمیزی کار حس خوشایندی را به مشتریان بدهد.

طراحی و استایل در ساخت پنجره های upvc

بعد از به دست امدن اطلاعات و ابعاد دقیق پنجره  های upvc وارد مرحله دوم که وارد کردن اطلاعات کامپیوتر مرکزی یا cnc و همچنین محاسبه قیمت تمام شده پنجره upvc میباشد که این کار توسط نرم افزار حرفه ای logikal انجام میگیرد ولازم به ذکر است بخاطر حساسیت بالا و دقت در بخش طراحی افراد مشغول در این کار از تخصص و دانش فنی بالایی برخوردار هستند.

کامپیوتر مرکزی یا همان cnc

دستگاه فوق پیشرفته که به کامپوتر مرکزی وصل میشود و اطلاعات ابعادی و سایزی را گرفته و به طور اتوماتیک محاسبه میکند.

کنترل کیفیت محصول نهایی در اتاق کنترل

بعد از اتمام ساخت پنجره upvc وارد اتاق کنترل کیفیت شده و بعد از رگلاژ پنجره upvc انواع آزمایشات از قبیل میزان مقاوت در برابر ضربه در دمای بالای ۱۵۰ درجه سانتی گراد و همچنین میزان مقاومت در برابر ضربه در دمای صفر و منفی صفر درجه سانتی گراد تا دمای منفی ۴۰ درجه سانتی گراد تست میشود. بعد از این کار ها نوبت به تست مقاومت رنگ در برابر اشعه فرا بنفش است.که اکثر پنجره های upvc در رنگ های سفید هستند وشفافیت بالای دارند. بعد از انجام آزمایشات و تست های مورد نظر پنجره upvc  برای نصب به مکان مورد نظر میرود.

پنجره upvc با اشکال هندسی مختلف در ساخت پنجره های upvc

انواع مختلف اشکال هندسی پنجره upvc مپنج

انند شکسته و هلالی

یکی از جالب ترین خصوصیات پنجره های upvc قابلیت شکل پذیری وامکان ساخت اشکال هندسی بصورت (هلالی) (مثلثی) (ذوزنقه) (دایره) (بیضی) و غیره… با انواع مختلف و تنوع نامحدود.

مکانیزم عمل نیز به صورت کلی به صورت است که پروفیل های دو جداره پنجره upvc با دستگاه های مخصوص برای تغییر شکل مانند کوره بخار در دمایی حدود ۱۵۰ درجه سانتی گراد در مدت زمان های مختلف حدودا بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه بسته به نوع پروفیل نگهداری میشه.

برای اطلاع از قیمت آنلاین پنجره دوجداره به سایت سارای وین مراجعه فرمایید

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید