روش ساخت شیشه مات

روش ساخت شیشه مات، مزایا + فرآیند تولید

آیا می دانید شیشه مات چگونه ساخته می شود؟ در رابطه با شیشه مات چه اطلاعاتی دارید؟ آیا می دانید مزایای استفاده از این شیشه ها چیست و برای چه مصارفی کاربرد دارند؟

شیشه ها به عنوان یکی از محصولات مهم هستند که در بسیاری از صنایع می توان از آنها استفاده کرد. برای اینکه بدانید شیشه مات چگونه ساخته می شود و در رابطه با سایر مشخصات آن وین تک اطلاعات کامل تری را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

روش ساخت شیشه مات چگونه است؟

شیشه ها یکی از مهمترین محصولات یا متریال هایی هستند که در اکثر کاربردها و صنایع با آن سر و کار داریم. حال این که شیشه از دیرباز تاکنون متناسب با کاربردهای مختلف و به تبعیت از علم روز در انواع مختلفی طراحی شده است.

از کاربردهای مهم و اصلی شیشه در صنعت ساختمان و برای درب و پنجره ها خواهد بود. شیشه های مناسب درب و پنجره و حتی نمای ساختمان با طراحی و تنوع فوق العاده بالایی به تولید می‌رسند.

یکی از شیشه هایی که قدمت بیشتری در مقایسه با مدل های دیگر دارد، شیشه های مات هستند؛ با این تفاوت که مدل های نسل جدید امروزه با طرح های شیک تر و کیفیت بالاتری روانه بازار می شود.

شاید شما هم بخواهید بدانید که شیشه ماد چگونه ساخته می شود؟ برای ساخت شیشه مات از دستگاههای مخصوصی استفاده می کنند.

فرآیند تولید شیشه مات

در مرحله تولید این شیشه فرآیندی تحت عنوان پاشیدن ماسه روی شیشه وجود دارد که با فشار بسیار بالایی انجام می شود.

در اثر برخورد ماسه با فشار بالا روی شیشه ها لایه نازکی از آن برداشته خواهد شد؛ در این صورت سطح شیشه طی این فرآیند به شکل مات خواهد بود.

فرآیند تولید شیشه مات

برای پاشش ماسه روی شیشه ها از دستگاه های مخصوصی به نام سندبلاست استفاده می کنند‌ این دستگاه ها از جنس سیلیس هستند.

مرحله پاشش ماسه روی شیشه های بسیار بزرگ در سالن های مخصوص و بزرگی انجام می شود که استانداردها شرایط و قوانین خاص خود را دارد.

مزایای مهمی که استفاده از شیشه مات به همراه دارد

همانگونه اشاره شد، شیشه مات یکی از پرکاربردترین انواع شیشه هایی است که برای درب و پنجره کاربرد زیادی دارد.

شیشه مات به گونه‌ای طراحی شده که در آن هیچگونه دیدی وجود ندارد یا اینکه فضای بیرون یا داخلی از پشت این شیشه ها بسیار ناواضح خواهد بود.

این شیشه خود مدلی از انواع شیشه های دوجداره است که در انواع مدل های شیشه برفی، شیشه مشجر، شیشه ساتینا، شیشه هوشمند، شیشه سندبلاست و غیره می باشد.

هر یک از انواع شیشه ها با مشخصات و کیفیت خاصی طراحی می شوند و قطعاً که هر یک از انواع مدل های مختلف شیشه مات کاربردهای خاصی نیز دارد.

به عنوان مثال، این شیشه ها را برای دکوراتیو، نرده های شیشه ای، سرویس بهداشتی یا مکان هایی که نیاز به حریم خصوصی دارد، استفاده می شود.

اکنون که می دانید شیشه ما چگونه ساخته می شود بهتر نیست در رابطه با مزیت های این نوع شیشه پرفروش نیز آشنایی پیدا کنید؟

۲ مزیت مهم شیشه مات

• حفظ حریم خصوصی اولین و مهمترین پارامتر محبوبیت شیشه های مات است؛ با این حساب میتوان از این شیشه برای تمامی مکان هایی که حفظ حریم خصوصی اهمیت دارد استفاده نمود.
• سبک بودن و دوام بالا پارامترهای مهم دیگر بالا بودن سطح فروش شیشه های مات هستند. این شیشه ها دارای مقاومت بسیار بالایی می باشند. همچنین این مدل شیشه ها وزن بسیار سبکی در مقایسه با دیگر انواع شیشه ها خواهند داشت؛ در نتیجه وزن زیادی را به قاب یا پنجره وارد نمی کنند.

نتیجه گیری 

شیشه ها مهمترین محصولات هستند که بیشترین کاربرد را در ساختمان دارند. برای درب و پنجره دوجداره در ساختمان های مختلف از شیشه به علت های مختلفی استفاده می کنند.

شیشه ها خود دارای انواع مختلفی هستند که شیشه مات یکی از پر کاربرد ترین آنها به شمار می رود. آشنایی درباره اینکه شیشه مات چگونه ساخته می شود و چه مزیت هایی دارد مهم است.

این شناخت به شما کمک می کند تا بتوانید با اطلاعات بیشتر به هنگام خرید بهترین شیشه را با قیمت مناسب بخرید. نمایندگی وین تک به عنوان معتبرترین و قدرتمندترین سایت و شرکت توزیع انواع شیشه مات میزبان شما عزیزان است.

این مجموعه بهترین محصولات خود را که ساخت شرکت های معتبر و قدرتمند دنیا هستند، به قیمت باورنکردنی توزیع می کند.

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید