رگلاژ پنجره دوجداره

رگلاژ پنجره دوجداره

پنجره های دوجداره به دلیل شکیل بودن می تواند بهترین انتخاب برای پنجره های بناها به کار رود. این پنجره ها علاوه بر ظاهری زیبا، می تواند به عنوان عایق صوتی و حرارتی نیز عمل نموده و فضای داخلی از سر و صدا و هیاهو، گرد و غبار و نفوذ حشرات مصون نگهدارد. امروزه تقاضا برای نصب این مدل پنجره ها افزایش یافته است. پنجره های دوجداره هر قدر هم که از کیفیت تولیدی مطلوبی برخوردار باشد و به دست فرد خبره ای نیز نصب و اجرا گردد، باز هم با گذشت زمان نیاز به تعمیر و رگلاژ خواهد داشت. رگلاژ پنجره دوجداره به این معنا است که از سالم بودن و کارایی مطلوب هر قطعه مطمئن شوید. این موضوع خود یکی از عوامل تاثیرگذار در بحث عایق بندی پنجره محسوب می گردد.

آیا تمام پنجره های دوجداره نیاز به تعمیر و رگلاژ دارند؟

این سوالی است که برای بیشتر مصرف کنندگان پنجره های دوجداره پیش می آید. در این مورد به جرات می توان گفت که رگلاژ و تعمیر این پنجره ها امری گریزناپذیر است ولی با رعایت برخی نکات می توانید زمان این کار را به تعویق بیاندازید. به تدریج با ایجاد پوسیدگی در قطعات و خشک شدن لولاها و یراق آلات بایستی برای رگلاژ پنجره اقدام نمایید تا کارایی پنجره شما همانند روزهای اولیه نصب، گردد.

خرید پنجره دوجداره

علت اصلی خارج شدن پنجره های دوجداره از رگلاژ

از عمده دلایلی که برای این موضوع می توان برشمرد، انبساط و انقباض پنجره و قطعات آن است. لازم به ذکر است که در فصول مختلف سال پنجره دچار انبساط و انقباض می گردد که می تواند آن را از حالت اصلی خود خارج نماید. البته در صورت استفاده از نسل جدید پنجره های دوجداره upvc جای هیچ گونه نگرانی نیست زیرا در نسل جدید این پنجره ها این مشکل حل شده است.

رگلاژ پنجره های دوجداره چه مزیت هایی می تواند به دنبال داشته باشد؟

رگلاژ پنجره های دوجداره به راحتی قابل انجام است و با یک تعمیر ساده پنجره شما کیفیت اولیه خود را بازخواهد یافت. این موضوع مزایای بسیاری می تواند داشته باشد که در زیر به برخی از آنها اشاره خواهیم نمود:

  • با انجام به موقع رگلاژ پنجره، یراق آلات آن به درستی کار خواهد نمود.
  • با این کار پنجره شما می تواند مانند قبل به عنوان یک عایق صوتی در فضاهای صنعتی و شهری عمل کند.
  • به دلیل جلوگیری از رفت و آمد هوا می توان در هزینه صرفه جویی نمود.
  • از ورود گرد و غبار موجود در هوای بیرون به فضای داخلی جلوگیری می گردد.
  • بعد از انجام تعمیرات و رگلاژ بر روی پنجره های دوجداره صد در صد مطمئن باشید که کیفیت اولیه را تجربه خواهید نمود.

نکات کاربردی در نگهداری صحیح پنجره های دوجداره که مصرف کنندگان لازم است بدانند:

مواردی در بحث نگهداری صحیح از پنجره های دوجداره وجود دارد که رعایت آنها از سوی مصرف کننده می تواند تعمیر و رگلاژ پنجره ها را به تاخیر بیاندازد. توصیه های زیادی در این زمینه وجود دارد که در ادامه سعی می کنیم به برخی از موارد اصلی و کاربردی اشاره نماییم.

  • سعی کنید روغن کاری قطعات مکانیکی پنجره های دوجداره را در فاصله های زمانی معینی انجام دهید.
  • پنجره های بازشو فریم لس را نبایستی بیش از حد معمول باز نمایید. با بسته نگهداشتن پنجره ها در زمانی که بادهای تندی در حال وزیدن هست، می توانید از وارد شدن آسیب به آنها جلوگیری نمایید.
  • دستگیره پنجره ها ممکن است با گذشت زمان شل شوند که بهتر است با سرکشی به موقع آنها را در جای خود محکم و سفت نمایید. البته لازم است این کار با دقت کافی انجام بگیرد.
  • ممکن است در داخل بنا نیاز به تعمیرات باشد که حتما قبل از شروع تعمیرات سطح پنجره های دوجداره را برای جلوگیری از صدمات احتمالی پوشش دهید.
  • به منظور افزایش دوام قسمت های لاستیکی این پنجره ها می توانید این قسمت ها را با استفاده از یک دستمال نرم آغشته به صابون مایع به طور منظم شستشو دهید.

در ادامه باید تاکید نماییم که رگلاژ و تعمیر پنجره های دوجداره خود را به محض بروز مشکل انجام دهید. انجام این کار با وجود این که کار ساده ای است و نیازی به صرف زمان زیادی ندارد ولی با این حال لازم است به دست افراد خبره انجام بگیرد.

Summary
فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید