تمیز کردن درب و پنجره upvc

تمیز کردن درب و پنجره upvc

راه و روش تمیز کردن درب و پنجره های upvc را به شما آموزش خواهیم گفت و شما را با روش ها و موادی که قابلیت استفاده و مصرف کاربردی در نگهداری و تمیز کردن پروفیل های upvc دارند و باعث می شود از آسیب های جدی به دور باشند آشنا خواهیم کرد.

هنگامی که پروفیل های upvc وارد عرصه ی تقاضا و مصرف شدند در مدت زمانی کوتاه جایگاه ویژه ای را در ردیف محبوب ترین گزینه ها برای درب و پنجره ها از آن خود کردند.یکی از مواردی که باعث شد upvc مرکز توجه باشد شرایط نگهداری و تمیز کردن آنها بود که برخلاف محصولات چوبی که نیازمند توجه و مراقبت های خاصی برای داشتن دوام و ماندگاری بود، upvcها این گونه نبودند و می توانستند حتی سالها بدون توجه و نگهداری باشند.

 

با این حال ، upvc برای تمیز نگه داشتن و ظاهری تازه و روشن ، به دلیل ایجاد گرد و غبار و خاک به خصوص در قاب های سفید ، به یک شستشوی منظم نیاز دارد. اگر از upvc در شهرهای بارانی و یا در ساختمان هایی که در نزدیکی ساحل هستند، استفاده می کنید توصیه می شود که هر سه ماه یکبار اقدام به تمیز کردن و غبار آلودی کنید و اگر هم در مناطق روستایی از درب و پنجره های یو پی وی سی استفاده کرده اید که باز به مراقبت دو بار در سال کفایت می کند چون در روستاها آب و هوای نامساعد و خاکی کمتر تجربه می شود.

در ادامه ما بهترین راه تمیز کردن درب و پنجره‌های upvc را بیان می‌کنیم و به سؤالات احتمالی و متداولی که اکثریت با آن مواجه می‌شوند و به‌صورت کاربردی پاسخ خواهیم داد.

 

مراحل آماده سازی اولیه برای تمیز کردن قاب های پنجره upvc

با تمیز کردن از قسمت های لولا و بخش داخلی قاب ها شروع کنید. پنجره یا درب مود نظر را تا حد ممکن باز کنید، و از یک وسیله ی مکش مانند جاروبرقی هرگونه گرد و غباری که در محل مورد نظر نشسته است را پاک کنید. دلیل اینکه ما هنوز از مواد شوینده استفاده نمی کنیم این است که حتماً هر چیزی را که بعداً دچار لک می شود ، حذف کنیم.

لولاها را با چند قطره روغن چند منظوره روغن کاری کنید، از برس یا پارچه ای نرم استفاده کنید تا گرد و غبار را از بین ببرید. اگر شیلنگ آب دارید ، و شرایط استفاده از شستشوی مستقیم برای شما محیا می باشد حتما پنجره ها را با آب تمیز بشویید تا خاک برطرف شود.

بعد از اینکه خاک و کرک ها ی فرش و آلودگی را برطرف کردید نوبت به مرحله ی استفاده از شوینده می رسد.

 

انتخاب چه نوع شوینده ای برای پروفیل های upvc مناسب می باشد؟

شما مجاز به استفاده از شوینده هایی که قلیایی و اسیدی نباشند، می باشید. شوینده هایی مانند صابون که می بایست حتما از ترکیب با آب گرم حاصل می شود استفاده کرد، همچنین از سرکه ی سفید که قدرت بسیار بالایی در پاک کنندگی دارد می توانید به نسبت یک به چهار با آب استفاده ببرید.

همچنین می توانید از محلول های آماده ای که برای تمیز کردن درب و پنجره های دوجداره طراحی شده اند و سازگار با پروفیل های مربوطه می باشد بهره ببرید.

روش کار تمیز کردن:

برای تمیز کردن شما با استفاده از یک پارچه ی نرم و محلول تمیز کننده که یا آب و صابون، ویا سرکه و آب و یا محلول های تمیز کننده می باشد از یک طرف شروع به تمیز کاری می کنید و از چپ به راست یا از بالا به پایین و بصورت دورانی می توانید بکار گیرید. پس از اینکه این مرحله به پایان رسد می توانید با آب بصورت مستقیم شستشو دهید و یا باز با یک پارچه ی نرم به همراه آب نیز این مرحله را انجام دهید.

برای اینکه براق بودن و شفافیت بیشتری به درب و پنجر ها داده باشید می توانید از دستمال مرطوب بچه که تاثیر شگفت انگیزی در تمیز کردن دارد استفاده کنید.

برای جلوگیری از هرگونه تغییر رنگ و صدمه ناشی از تمیز کردن بیش از حد ، سعی در تغییر لکه های محکم و شستشوی منظم با آب گرم و صابون ، قاب های پنجره upvc شما سفیدی را در بهترین حالت حفظ می کند.

چه چیزی را در تمیز کردن پنجره upvc خود استفاده نکنید:

از شیشه پاک کن روی قاب ها استفاده نکنید.

از سفید کننده ها استفاده نکنید. چون امکان تغییر رنگ به قهوه ای لکه دار وجود دارد.

از مواد پاک کننده کرم ، پودر تمیز کننده یا سایر مواد پاک کننده ساینده استفاده نکنید.

از مواد تمیز کننده سوز آور یا آمونیاک استفاده نکنید.

از پشم های فلزی یا لنت های تمیز کاری استفاده نکنید.

و به یاد داشته باشید که رقیق کننده های سلولز پلاستیک را ذوب می کنند.

از پد تمیز کننده پشمی، سیمی یا اسفنج با سطح زبر استفاده نکنید.

ممکن است لازم باشد که محل مورد نظر را خیس کنید و پنج دقیقه قبل از مالش مجدداً آن را رها کنید تا گرد و خاکی سفت و سخت تغییر کند.

از محصولات ساینده که می توانند درب و پنجره upvc را خراش دهند جلوگیری کنید.

نحوه ی استفاده از سرکه برای تمیزی:

۱ فنجان سرکه را به ۴ فنجان آب داغ مخلوط کنید و برای پاشیدن از یطری آبپاش استفاده کنید، اجازه دهید که ۱۰ دقیقه سرکه روی محل بماند و در نهایت برای پاک کردن از پارچه خشک تمیز استفاده کنید.

پاسخ به سوالات متداول

سوال :آیا سیمان خشک شده روی درب و پنجره های دوجداره نیز به همین روش می توان از بین برد؟

جواب: حقیقتا این کار مشکل و سختی می باشد چون باید مواظب باشید صدمه و خراشی روی سطح ایجاد نکنید و با شوینده ها و روش گفته شده نمی شود برای از بین بردن لکه های سیمانی استفاده کرد و نیاز به تمیز کننده های محلولی کارخانه ای upvc دارد، و حتی می توانید این کار را به متخصصان بسپارید.

اگر تصمیم دارید که این کار را خودتان انجام دهید کاری که می بایست شما اجرا کنید به این صورت است که، محلول پاک کننده سیمانی را روی سطح اسپری کنید و اجازه بدهید تا چند دقیقه بماند و بعد آن را با فشار و یا با استفاده از یک پارچه نرم به آرامی بردارید.

 

سعی کنید درب ها و پنجره های upvc را مرتبا تمیز کنید چون هر بار کار شما ساده تر و راحتتر خواهد بود و همچنین باعث می شود که ظاهر تمیزتر و عالی تری ایجاد کنند.

نحوه تمیز کردن در درب دوجداره upvc و پنجره دوجداره upvc نیز به همین روش بصورت مشابه خواهد بود.

 

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید