پنجره دوجداره لولایی تک حالته

تفاوت پنجره دوجداره و تک جداره

اگر در خانه ای بزرگ با پنجره های تک جداره زندگی می کنید، ممکن است که سوالاتی برای شما پیش بایید که آیا این پنجره های امکان آسیب رساندن به شما را دارد؟ و این مضرات چه چیزهایی می توانند باشند؟ درک تفاوت بین پنجره های دوجداره و تک جداره می تواند به شما کمک کند که تعویض پنجره های تک جداره فعلی با پنجره های دوجداره جدید مزایا و ویژگی های کافی را به جهت ارزشمند بودن خانه های شما را خواهد داشت یا خیر؟ برای تعیین نیازهای جایگزینی خود ، ابتدا مهم است که تفاوت های بین پنجره های تک و دوجداره را درک کنید.

تفاوت بین پنجره های تک جداره و دجداره چیست؟

پنجره تک جداره چیست؟

به عبارت ساده تر ، پنجره های یک جداره آنهایی هستند که از یک صفحه شیشه تشکیل شده اند. در این قاب ، یک صفحه قرار دارد. در حالی که پنجره های یک جداره نیز چند مزیت بارز دارند اما به اندازه پنجره های دو جداره کارآمد نیستند.

 

مزایای پنجره تک جداره

برخی از مزایای استفاده از پنجره تک جداره شامل موارد زیر است:

  • از نظر هزینه پنجره تک جداره گزینه ای ارزان تر و بهتر است البته برای زمانی که بودجه ی شما کم باشد.

 

  • مناسب برای آب و هوای گرم و گرمسیری. اگر در منطقه ای زندگی می کنید که به دلیل آب و هوای گرم و گرمسیری آن مشهور است ، دیگر نیازی به حفظ گرما در خانه ندارید. در پنجره های تک جداره ، گرما نمی تواند حفظ شود زیرا آنها در تماس مستقیم با عناصر هوا در بیرون قرار دارند. یعنی اگر در یک آب و هوای گرم و گرمسیری اقامت دارید ، پنجره های تک جداره ای همان هایی خواهند بود که می باید بخرید زیرا آنها گرما را حفظ نمی کنند. این جایی است که پنجره های یک جداره از پنجره های دو جداره ارجحیت خواهند داشت.

 

  • همیشه به قاب های جدیدتر احتیاج ندارند. با توجه به اینکه فقط یک صفحه شیشه در پنجره های تک وجود دارد ، باعث می شود که شما نیازی به قاب ها نداشته باشید و از همان قاب های قدیمی استفاده کنید.

 

اشکالات پنجره های تک جداره

عدم عایق بودن: سطح عایقی در پنجره های یک جداره تقریباً وجود ندارد.محیط بیرون بر دمای داخل دیرتر تأثیر خواهد گذاشت. مگر در مواردی که شما یک سیستم کنترل آب و هوای قوی داشته باشید ، آنموقع دمای هوا و همچنین شرایط آب و هوایی در داخل خانه منعکس می شود. به همین دلیل سطح عایق ارائه شده بسیار محدود است.

 

بدون حفاظت از سر و صدا: از آنجا که فقط از یک صفحه شیشه ای تشکیل شده است ، هر گونه سر و صدای ایجاد شده در خارج یا در مجاورت راحت تر از درون آن عبور می کند.

 

محکم نیستند: آنها به راحتی قابل شکستن هستند. آنها می توانند بر اثر ضربه خرد شوند. به همین دلیل سطح امنیتی آنها دربرابر پنجره دوجداره کمتر است.

به طور خلاصه ، در حالی که پنجره های یک جداره ممکن است برخی از مزایا را به شما ارائه دهند اما در کل ، آنها چندان کارآمد نخواهند بود.

 

پنجره دوجداره چیست؟

پنجره های دوجداره بر خلاف پنجره های تک جداره از دو لایه شیشه ی درونی و بیرونی تشکیل شده اند، که بین این دو لایه شیشه فاصله ای را ایجاد نموده اند تا این فضای خالی را با گاز آرگون یا پریپتون یا گازهای بی اثر پر کنند و این ساختار عایق بسیار خوبی را تشکیل می دهد.

مزایای استفاده از پنجره های دوجداره؟

  • بزرگترین مزیت پنجره  دوجداره ظرفیت آن برای عایق کاری و احتراق گرما است. لایه ای از هوای عایق که در بین این دو محفظه به دام افتاده است به کاهش تلفات گرما کمک می کند و به عنوان مانعی که در هوای گرم نگه داشته می شود عمل می کند.
  • دو جداره به دلیل افزایش راندمان حرارتی خانه شما می تواند در صورتحساب انرژی شما پس انداز شود. برای گرم کردن خانه شما به تولید انرژی کمتری نیاز است  و در نتیجه صورتحساب های کمتری نیز در قبوض خود دریافت خواهید کرد.

 

  • تراکم در خانه هایی با دو جداره محدود است. لایه عایق بندی گاز یا هوا بین صفحات با جلوگیری از ایجاد رطوبت ناشی از آب و هوای سرد مانع از تراکم می شود. این اثر با مهرهای مؤثر موجود در پنجره ای  دو جداره افزایش یافته است.

 

  • اگر در خیابان پر سر و صدا زندگی می کنید و یا محل زندگی شما در مسیر اتوبان های شلوغ  و پر سر و صدا قرار دارد بروزرسانی پنجره ها به پنجره  دو جداره می می تواند اثر شگفتی را برای شما ایجاد کند. ضخامت اضافه باعث می شود که در کاهش نویز موثر واقع شود و به جلوگیری از صدای ترافیک و کارهای جاده از خارج کمک می کند.

 

  • ایمنی با پنجره های دو جداره بهبود می یابد ، زیرا آنها سخت تر از هم نوع عان و همتایان خود با جداره تک هستند. این امر باعث می شود که مجرمان و دزدان نتوانند وارد خانه های شما شوند.

 

معایب پنجره های دوجداره

  • پنجره های دوجداره گرانتر از پنجره های تک هستند ، اما مزایایی که از این پنجره ها به سمت شما خواهد بود موجب می شود که به خوبی با وجود هزینه ای بالا داشتن انجام سرمایه گذاری موثر واقع شود.

 

  • با توجه به ویژگی اضافه شده فضای عایق بندی شده در بین تابلوها ، تعمیر برای پنجره های دو جداره ساده نیست. در نتیجه ، اگر پنجره آسیب دیده یا غیر کاربردی شود ، ممکن است نیاز به تعویض کامل آنها باشد. اطمینان حاصل کنید که با یک حرفه ای شیشه ای با تجربه و معتبر کار می کنید که می تواند در صورت بروز آسیب ، کیفیت نصب ، تعمیر و تعویض را ارائه دهد.

 

امیدواریم که در این مقاله توانسته باشیم شما را با تفاوت پنجره های تک جداره و دوجداره با ذکر معرفی هر کدام بصورت جداگانه و عنوان کردن مزایای بین آنها آشنا کرده باشیم، و توانسته باشیم سهمی در آگاه سازی و بالابردن اطلاعات شما در زمان خرید پنجره با توجه به شرایط  کنونی شما از نظر اقلیم آب و هوایی و همچنیین موقعیت و محل زندگی شما عرضه کنیم.

 

هم اکنون پنجره های دوجداره را بخرید

ما به شما پنجره ها و درب های دوجداره وین تک و هافمن از پروفیل های مرغوب upvc را توصیه می کنیم که از انتخابات اولیه و تصمیم نهایی شما باشد.

برای دریافت راهنمایی های لازم و بیشتر در مورد پنجره های دوجداره و دریافت گارانتی و ضمانت با تیم ما تماس بگیرید.

 

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید