در شهرهای شلوغ و پر رفت و آمد،  یکی از دغدغه های مردم داشتن آرامش و بهره وری از سکوت در محیط خانه است. به همین دلیل اکثرا در و پنجره های دو جداره و سه جداره را انتخاب می کنند. شرکت سارای وین با سابقه زیاد در زمینه تولید بهترین خدمات را به شما ارائه می دهد. در این مقاله درباره تفاوت در و پنجره دو جداره و سه جداره تحقیقاتی انجام می دهیم. شما با مطالعه این محتویات سودمند می توانید با آگاهی کامل و به راحتی تصمیم بگیرید و بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

همینطور میتوانید از قیمت پنجره دوجداره نیز مطلع شوید.

شیشه دو جداره یا سه جداره؟

زمان خرید، شاید این سوال ذهن شما را درگیر کند که تفاوت در و پنجره دو جداره و سه جداره چیست؟ شاید در انتخاب سردرگم شوید. بعضی از مشتریان از سر و صدا شکایت دارند. مخصوصا خانه های اطراف بزرگراه ها و خیابان اصلی با معضل سر و صدا و دود دست و پنجه نرم می کنند. در شهرهای سردسیر نیز اولویت مشتریان با کاهش هدررفت انرژی گرمایش است. همچنین در شهرهای گرم و شرجی نیز این مسئله بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل باید تصمیم درست گرفته شود.

تفاوت در و پنجره دو جداره و سه جداره چیست؟

از نظر ظاهری و فیزیکی این تفاوت واضح و مشخص است. یعنی تعداد شیشه های به کار رفته متفاوت است. اما تفاوت به همین راحتی نیست. در واقع تفاوت زیادی بین این دو وجود دارد و هرکدام فایده های متفاوتی برای خانه دارند. در این مقاله سعی می کنیم تفاوت در و پنجره دو جداره و سه جداره را مورد بررسی قرار دهیم و کار را برای شما آسان تر نماییم.

بهره وری انرژی

اصلی ترین فایده در و پنجره های چند جداره نسبت به معمولی حفظ انرژی و استفاده بهینه از آن است. به همین دلیل افراد تصمیم می گیرند که شیشه های تک جداره را تغییر دهند. شیشه دو جداره به میزان زیادی در بهره وری انرژی تاثیر دارد. حال در نظر بگیرید که یک لایه دیگر به شیشه اضافه ‌شود. مسلما بازده انرژی به میزان زیادی افزایش می یابد. می توان گفت که حدود یک چهارم از گرمای خانه از طریق پنجره ها هدر می رود. پس اگر بتوانیم عایق را به حداکثر برسانیم، جلوی اتلاف انرژی را تا حد امکان می گیریم. پس تا این جا تا حدودی تفاوت در و پنجره دو جداره و سه جداره را در زمینه حفظ انرژی متوجه ‌شدیم.

نمایندگی پنجره دوجداره هافمن در تهران

تاثیر تعداد شیشه ها در حفظ انرژی

فاصله بین شیشه ها در پنجره های چند جداره با گازهای بی اثر مانند آرگون یا کریپتون پر می شوند. این گازها گرما و انرژی موجود در خانه را حفظ می کنند. اگر یک شیشه اضافی نیز در پنجره ها به کار گرفته شود، این تاثیر چندین برابر می شود. همین یک لایه شیشه نقش خوبی دارد.

کاهش سر و صدا

اصولا خانه هایی که در جوار بزرگراه ها یا خیابان های اصلی قرار دارند، مشکل سر و صدا دارند. آرامش در زندگی حرف اول را می زند. برای ایجاد آرامش و سکوت در منزل باید پنجره های چند جداره را جایگزین انواع معمولی کنید. شیشه های دو جداره سر و صدا را کاهش می دهند و به همین میزان سه جداره تاثیر بیشتری دارد. نکته مهم دیگر اندازه شکاف بین شیشه ها است. هرچه این شکاف بزرگتر باشد، کاهش سر و صدا بهتر صورت می گیرد. به این صورت متوجه می شوید. در زمان خرید سعی کنید درباره وضعیت منزل خود و میزان سر و صدا و بودجه با مشاورین شرکت صحبت کنید که بهترین گزینه را در اختیار شما قرار دهند. چون در بعضی موارد با پنجره دو جداره مشکل رفع می شود و نیاز نیست برای سه جداره هزینه کرد. شاید بتوان با محلول شیشه و تغییر ضخامت آن به نتیجه مطلوب رسید.

تفاوت در و پنجره دو جداره و سه جداره از نظر هزینه

هزینه یک مسئله مهم در خرید به حساب می آید. با توجه به بودجه خود می توانید تصمیم بگیرید که کدام گزینه را انتخاب نمایید. تفاوت  از لحاظ قیمت انتخاب را برای شما آسان تر می کند. البته هر کدام را که خریداری نمایید در طولانی مدت درباره هزینه های گرمایشی به شما کمک خواهد شد.

سخن پایانی

با توجه به مزایا و معایب هر کدام از این دو نوع پنجره می توانید انتخاب درستی داشته باشید. در این مقاله تفاوت را از جنبه های مختلف بررسی کردیم. اما می توانید با شرکت سارای وب ارتباط برقرار کنید و با مشاوران ما صحبت نمایید. شرکت ما با توجه به نیاز شما و میزان بودجه بهترین گزینه را به شما معرفی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید