تعویض لاستیک پنجره دوجداره

تعویض لاستیک پنجره دوجداره

از دلایل مهم و اساسی استفاده از پنجره های دوجداره عواملی از قبیل عایق صوتی، عایق حرارتی، جلوگیری از ورود گرد و خاک از فضای بیرونی به داخل ساختمان و در نتیجه کاهش هزینه هایی که صرف نظافت ساختمان می گردد را می توان نام برد.

برای تحقق این اهداف لازم است در پنجره های دوجداره از لاستیک های آب بندی و هوابندی استفاده گردد. این لاستیک ها ممکن است به تدریج و با گذشت زمان کیفیت اولیه خود را از دست بدهند که لازم است با تعویض لاستیک پنجره دوجداره آنها  را با لاستیک های جدید جایگزین نمایید.

لاستیک پنجره دوجداره

لاستیک های پنجره دوجداره از فاکتورهای تاثیرگذار بر حفظ ویژگی عایق بودن پنجره محسوب می گردد. در بیشتر کارخانه ها روند تولیدی پنجره های دوجداره به حالت مکانیزه و توسط ماشین انجام می گیرد که میزان خطا را کاهش داده و می توانید به کیفیت کار نهایی اطمینان بیشتری داشته باشید. اما جدای از کیفیت تولیدی این لاستیک ها، می توان گفت عوامل محیطی در گذر زمان می توانند کیفیت لاستیک ها را تحت الشعاع قرار داده و نیاز به تعویض آنها احساس گردد.

جنس لاستیک های درزگیر در پنجره های دوجداره

به دلیل این که لاستیک های درزگیر درب و پنجره های دوجداره لازم است در برابر اشعه خورشید و فشاری که هوای ورودی می تواند به همراه توازن دمایی وارد نماید، از مقاومت لازم برخوردار باشند آنها را از مواد خام باکیفیت و ترکیب آنها با ماده شیمیایی پروپلین اتلین دین مونومر تهیه می نمایند.

ویژگی های لاستیک های درزگیر در پنجره های دوجداره

ویژگی های منحصر به فردی که در ساخت لاستیک های درزگیر پنجره های دوجداره به کار رفته است باعث حفظ ویژگی های اولیه در این لاستیک ها می گردد. حالت کشسانی مناسب این لاستیک ها با تغذیه لاستیک با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک انجام می گیرد. این ویژگی را می توان با انواع پنجره های دوجداره و در ابعاد متفاوت تطبیق داد.

اندازه گیری و کنترل کیفی لاستیک پنجره دوجداره

در خط تولید لاستیک پنجره دوجداره از تجهیزات اولتراسونیک به منظور کنترل ضخامت دیواره های لاستیک، اندازه و میزان بیضوی بودن لاستیک درزگیر استفاده می گردد. در صورتی که لاستیکی معیوب و بی کیفیت باشد در زمان خارج شدنش با روشن شدن لامپ و همچنین اعلام خطا به صورت صوتی اعلام می گردد.

زمان مناسب برای تعویض لاستیک پنجره دوجداره چه موقعی است؟

ممکن است به مرور زمان متوجه عواملی شوید که نشان از معیوب بودن لاستیک پنجره دوجداره می باشند. در این مواقع به دلیل این که پنجره از کارایی اولیه خود برخوردار نیست لازم است هر چه سریعتر نسبت به تعویض لاستیک ها اقدام نمایید. این عوامل عبارتند از :

  1. ورود گرد و خاک : امکان دارد از بین بازشوهای پنجره گرد و خاک محیط بیرونی به فضای داخلی نفوذ کند که نشانه فرسوده شدن لاستیک ها است.
  2. نفوذ آب به داخل : ممکن است در زمانی که پنجره ها را شستشو می دهید آب از فریم پنجره و یا از بین بازشوها به داخل نفوذ کند که البته این مورد می تواند به دلیل خارج شدن پنجره از رگلاژ نیز به وجود آید.
  3. نفوذ صدا : لاستیک های فرسوده توان جلوگیری از سر و صدای محیط را ندارند.
  4. ورود سرما : در لاستیک هایی که فرسوده شده باشند، سرما از بین بازشوها می تواند به داخل نفوذ کند و دیگر پنجره عایق حرارتی نخواهد بود.

تعویض لاستیک پنجره دوجداره

بعد از این که از فرسودگی لاستیک های پنجره دوجداره مطمئن شدید، نوبت به تعویض آنها می رسد. این کار مراحلی دارد که باید سلسله وار و پشت سرهم انجام بگیرند.

  • مرحله اول : نخست بایستی لنگه پنجره را از درون فریم آن خارج نمایید. لنگه پنجره به وسیله پیچ هایی به فریم محکم شده اند که لازم است این پیچ ها را باز کرده و لنگه را جدا کنید.
  • مرحله دوم : حالا نوبت به خارج نمودن لاستیک های فرسوده است که در داخل شیارها و ریل های تعبیه شده برای آن قرار دارند. استفاده از رابر و غلتک مخصوص می تواند به همرا فشار دست به شما برای انجام این کار کمک نماید.

سخن پایانی

تعویض لاستیک پنجره دوجداره در کارگاه به روش مناسب تری قابل انجام خواهد بود.همچنان شما می توانید برای اطلاع از پنجره وین تک ، پنجره دوجداره آلومنیومی نیز به سایت سارای وین مراجعه نمایید.

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید