بهترین پنجره دوجداره

بهترین پنجره دوجداره

سوالی که برای خریداران و سازندگان خانه ها پیش می آید این است که بهترین پنجره دوجداره چیست؟ آیا سر و صدای بیرون شما را عصبانی می کند؟ آیا خانه شما هنوز در زمان زمستان سرد است ؟ انتخاب یک پنجره UPVC مناسب راه حل مشکل شماست. برای آنکه دریابید کدام پنجره دوجداره بهتر است کار سختی نیست باید ابتدا یک شناخت از انواع آن داشته باشید تا انتخاب درستی در این زمینه کنید.

در زمان خرید پنجره دوجداره وقتی وارد بازار آن می شوید به دنبال جواب سوال خود می گردید که ما به بررسی آن می پردازیم.

پنجره دوجداره چیست؟

پنجره های دوجداره قاب هایی هستند که دارای دو صفحه شیشه ای می باشند. میان این شیشه ها را برای افزایش میزان عایق بودن پنجره معمولا با هوا یا یک گاز مثل آرگون پر می کنند. طبق استانداردهای انرژی در آن فاصله بین این دو صفحه عموماً ۱۲ یا ۱۶ میلی متری است.

کدام پنجره بهتر است؟

وقتی در خانه خود پنجره های یک جداره دارید، حتماً متوجه شده اید که اتاق های شما در ماه های تابستان گرم تر و در ماه های زمستان سردتر هستند. هم چنین سرو صدا راحت تر به داخل خانه منتقل می شود. از طرفی این طوری راحت تر شیشه پنجره می شکند. همه ی این مشکلات سبب شد تا پنجره های تک جداره دیگر کنار گذاشته شوند و افراد به دنبال ایجاد یک لعاب روی پنجره های قبلی رفته و آنها را به نوع دوجداره تبدیل کنند. در نوع دوجداره به علت مزایایی که در زیر برای شما بیان می کنیم محبوبیت بیشتری پیداکرده اند. در واقع در پاسخ به سوال شما که کدام پنجره بهتر است باید بگوییم پنجره یوپی وی سی یک گزینه مناسب می باشد.

مزایای پنجره دوجداره

۱- پنجره های دوجداره در صرفه جویی در مصرف انرژی به شما کمک می کنند.

۲- عایق مناسبی برای جلوگیری از ورود صدا هستند.

۳- امنیت خانه شما را بهبود می بخشند.

۴- باعث افزایش دارایی شما می شود چون یک سرمایه گذاری درست را برای ساختمان خود انجام داده اید.

 

بهترین پنجره دوجداره از لحاظ نوع پروفیل

اینکه در یک پنجره دوجداره از پروفیل های چه برندی استفاده می شود و شکل ظاهری آن چگونه باشد و یا راندمان انرژی آن به شکل است جنبه های متفاوت برای پاسخ گویی به این سوال محسوب می شوند.

پروفیل های بکار رفته در ساخت یک پنجره می تواند انواع مختلفی باشد . از جمله این پروفیل ها آلومینیوم، چوب، UPVC معروف ترین ها هستند. اما چیزی که حائز اهمیت است اینکه این پروفیل ها توسط کدام نمایندگی یا برندی تولید شوند. شناخته شده ترین برند ها در بازار درب و پنجره دوجداره در ایران نمایندگی های هافمن ، ویستابست و وین تک می باشد. این نمایندگی ها هر کدام پروفیل های خود را می سازند تا یک پنجره مقاوم و مستحکم را در اختیار شما قرار دهند.

انتخاب یکی از این سه نمایندگی برای خرید مورد نظرتان کار آسانی نیست. زیرا که هرکدام جایگاه خود را در بازار امروز دارند. پس در اینجا ما یک مقایسه بین این سه نمایندگی برای تولید پروفیل انجام می دهیم و در نهایت خرید از هر کدام را به عهده خودتان می گذاریم.

پنجره های هافمن و وین تک نسبت به پنجره ویستا بست ضخامت دیواره خارجی کمتری دارند.همچنین ویستا بست بالاترین وزن طول پروفیلی را داراست. از لحاظ تعداد حفره پروفیل UPVC پنجره وین تک در صدر قرار می گیرد. وین تک و ویستا بست تنها دارای گواهی نامه ی رآل آلمان هستند. یکی دیگر از ویژگی های وین تک این است که سطح مقطع پروفیل بازسازی آن در بالاترین حد ممکن قرار دارد.

پروفیل وین تک نسبت به ویستابست ارزان تر هستند. بنابراین همانطور که در این مقایسه بین سه پروفیل های تولیدی سه نمایندگی انجام شد هر کدام دارای ویژگی های خاصی می باشند و از این به بعد شما هستید که تصمیم می گیرید کدام ویژگی برای شما در ارجحیت قراردارد و می توانید آن را انتخاب کنید.

 

بهترین نوع پنجره از لحاظ عملکرد پنجره

این که پنجره را برای چه محیطی می خواهید استفاده کنید مهم است پس بیایید انواع مدل را بررسی کنیم.

  • پنجره دوجداره ثابت: این پنجره بسیار ارزان است و ساده است.عایق بسیار مناسبی هم می باشد چون امکان باز و بسته شدن را ندارد.
  • یک لنگه بازشو: مناسب برای اتاق ها است که بتوانیم یک لنگه آن را باز کرده و به تعویض هوای داخل کمک کنیم.
  • دو لنگه باز شو: حالت حرفه ای تر پنجره های قبلی است و زیبایی و امنیت را به خانه شما می دهد.
  • پنجره هایی که برای باز شدن کمی شیب داده و چرخانده می شوند: این پنجره ها برای حمام، سرویس های بهداشتی،راه پله ها و نور گیر ها استفاده می شوند.
  •  شاهنشینی : به علت نمای خوب آنها برای پذیرایی خیلی مناسب هستند.
  •  کشویی: روی یک ریل حرکت می کنند اگر بخواهیم روی آنها پرده نصب کنیم با مشکلی مواجه نخواهیم شد.

البته انواع بسیار دیگری نیز وجود دارند که هر کدام مزیت های خود را دارا می باشند و این بسته به نظر شما است که در چه مکانی می خواهید از پنجره دوجداره استفاده کنید تا با کمی سبک سنگین کردن مزیت های هر مدل به این نتیجه برسید که بهترین پنجره دوجداره کدام است.

بهترین پنجره دوجداره براساس راندمان انرژی

طبق استانداردهای انرژی که توسط شورای رتبه بندی انگلیس BFRC برای پنجره های دوجداره تعیین شده است. هر پنجره دوجداره دارای یک برچسب انرژی می باشد. در این برچسب انرژی مقادیر U هم بیان شده اند که براحتی با مراجعه به این برچسب می توانید گزینه ای را انتخاب کنید که راندمان انرژی آن بالا است و اتلاف انرژی آن کمتر است.

این مطالب را هم ببینید:

قیمت آنلاین پنجره دوجداره

تمیز کردن درب و پنجره دوجداره

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید