انواع مدل پنجره دوجداره

انواع مدل پنجره دوجداره

شناخت و بررسی انواع مدل پنجره دوجداره

 

انواع مدل پنجره دوجداره باتوجه به مقوله جلوگیری از اتلاف انرژی امروزه بسیار مورد اهمیت است. همچنین افراد سعی می کنند با شناخت انواع مدل پنجره دوجداره بهترین را در زمینه جلوگیری از اتلاف انرژی و آلودگی صوتی برگزینند. در این مقاله ما به شما می گوییم که پنجره های دوجداره چگونه هستند و سپس انواع مدل پنجره دوجداره را معرفی خواهیم کرد.

پنجره دوجداره

پنجره دوجداره از دولایه شیشه تشکیل شده اند و لایه ای از گاز بی اثر که بین آنها بسته شده است. این تقریبا دو برابر عایق واحدهای یک جداره ایجاد می کند. بعد از پلمپ شدن واحد هوایی می شود.

 

مزایای پنجره دوجداره

صرفه جویی در مصرف انرژی

ساخت و ساز های انواع مدل پنجره دوجداره که بسیار مستحکم می باشند عایق حرارتی ایجاد می کنند. این باعث کاهش جریان گرمای ورودی و خروجی می شود. برای گرم کردن یا خنک نمودن فضا از انرژی کمتری استفاده می شود و در نتیجه صورتحساب انرژی کمتری ایجاد می شود.

اضافه کردن یک لایه سوم یا چهارم عایق بودن را افزایش می دهد. هر لایه شیشه در انواع مدل پنجره دوجداره مقدار قابل توجهی از انرژی را که از آن عبور می کند ، به دام می اندازد. این مهم در نهایت باعث حفاظت پنجره در برابر گرما می شود.

تراکم محدود

رطوبت روی یک سطح گرم به قطرات آب تبدیل می شود که به یخ زدگی منجر خواهد شد. این امر باعث می شود اتاق سردتر شود. افراد داخل اتاق مجبور می شود برای حل این مشکل گرما را تنظیم کنند. اما اگر از پنجره دوجداره بهره بگیریم، هوای بین دو صفحه شیشه ای انواع مدل پنجره دوجداره به همراه مهر و موم هرزگرد، مانع از ایجاد تراکم با مسدود شدن رطوبت در هوای سرد می شود.

عایق صدا

پنجره دوجداره با ایجاد سدی بین خانه و محیط بیرون عایق صدا را بهبود می بخشد.

 

انواع مدل پنجره دوجداره

پنجره های دوجداره دارای انواع مختلفی هستند که گزینه های متفاوتی را پیش روی صاحبخانه ها قرار می دهد این انواع عبارتند از:

۱- پنجره لولا دار(casement window)

این پنجره های لولا دار یکی از رایج ترین انواع مدل پنجره دوجداره محسوب می شوند. این پنجره ها از یک طرف لولا دارند و به سمت چپ یا راست میل لنگ دارند. امکان نصب این پنجره ها در هر نقطه ای وجود دارد.

پنجره های دوجداره به خودی خود کارآمد هستند اما هنگامی که با هر پنجره ای از همین نوع زوج می شوند از لحاظ اقتصادی نیز کارآمدتر می شوند.

پنجره های لولادار بعد از پنجره های ثابت بیشتری کارایی را از لحاظ انرژی در بازار دارند. این پنجره ها با توجه به سازنده و سایز و مواد و نوع سخت افزار دارای قیمت های متفاوتند.

 

۲- پنجره های برش (Sash window)

این پنجره های برش معمولا با بلند کردن یک صفحه و قاب آن به سمت بالا یا پایین باز می شوند. این پنجره ها به دو شکل می توانند باشند:

  • پنجره های تک آویز دوجداره: در این پنجره ها فقط یک صفحه حرکت می کند. آن هم به سمت پایین و صفحه دیگر ایستا است.
  • پنجره های دوآویز دوجداره قابلیت انتقال همزمان دو صفحه را دارد، یکی به بالا و دیگری به پایین. به عنوان یکی دیگر از انواع پنجره دوجداره نسبت به پنجره های لولادار ارزانتر هستند. قیمت این نمونه از پنجره های دوجداره برش براساس سازنده ،اندازه و مواد متفاوت است.

 

۳- پنجره هایی که کمی شیب داده و چرخانده میشوند. ( tilt and turn window)

خصوصیت این پنجره در نحوه و عملکرد باز و بسته کردن آن است بطوریکه این پنجره های لولادار را میتوان با اندکی شیب و چرخش باز کرد. طراحی های مختلف به شما اجازه می دهند که پنجره ها را به درجات مختلف باز کنید. این پنجره ها برای باز کردن اندک هستند اما برخی تا ۹۰ درجه هم باز می شوند. از آنجایی که این پنجره ها تا حدی باز می شوند امکان تعویض هوای منزل را براحتی برای شما فراهم می کنند. این گونه پنجره ها با توجه به نظر صاحبخانه ها و وجود فرزندان کوچکشان انتخاب می شوند زیرا وقتی کمی به سمت داخل چرخانده شوند احتمال افتادن کودکان وجود دارد .

۴- پنجره جلوآمده شاهنشین ساختمان (Bay window)

این پنجره ها به عنوان یکی دیگر از انواع مدل پنجره دوجداره هستند که به سمت شاهنشین ساختمان خمیده می شوند درست مانند اینکه یک اتاق اضافی را در ساختمان ایجاد کرده اند. این پنجره معمولا از سه قسمت یا بیشتر تشکیل شده اند.

این پنجره ها یک ویژگی مناسب برای طراحی داخلی می باشند. فضای اضافی را به ساختمان اضافه می کنند. آنها نور بیشتری را به ساختمان می دهند و شما را قادر می سازند، منظره ای پانوراما داشته باشید.

 

۵- پنجره های UPVC (  (UPVC window

معمول ترین انواع مدل پنجره دوجداره پنجره UPVC (پلی وینیل کلرید غیر پلاستیک) است. این قاب نه تنها تا سه برابر ارزانتر از قاب های چوبی است بلکه قابل بازیافت، با دوام و کارآمدترین نوع فریم است.

قاب های پنجره و درب UPVC در رنگ ها و انواع مختلفی از جمله چوب موجود است اما رنگ سفید محبوب ترین گزینه است. هم چنین تمیز کردن UPVC آسان است. فقط با کمی مایع شستشو و پارچه نرم تمیز می شود.

 

۶- پنجره های چوبی/ الوار (wooden/timber window)

چوب یک گزینه سبز تر نسبت به UPVC است زیرا یک ماده به طور طبیعی تجدیدپذیر است. بسیاری از افراد فکر می کنند که پنجره های چوبی  نسبت به UPVC به خصوص در مورد خصوصیات سنتی و دوره ای بسیار زیبا و ظریف تر به نظر می رسند.

اگرچه پنجره های چوبی دوجداره نیاز به نگهداری دارند و گران تر هستند اگر به درستی مراقبت شوند می توانند مدت زمان طولانی دوام آورند.

۷-پنجره های آلومینیومی(Aluminium window)

این پنجره ها یکی از انواع مدل پنجره دوجداره محسوب می شوند. در این پنجره ها آلومینیوم به عنوان یک ماده قوی حضور دارد. نسبت به سایر پنجره ها سبک تر و ظریف تر می باشند. بنابراین می توانند ظاهری براق و مدرن به نمایش بگذارند. شاید شما فکر کنید این پنجره ها فقط به رنگ های خاکستری یا فلزی هستند اما تولیدکنندگان گزینه های مختلفی را پیش روی شما گذاشته اند.

 

همه این مطالب بسیار مهم می باشد اما واقعیت این است که کیفیت نهایی در نحوه تولید و نصب می باشد زیرا اگر تولید کننده ای که دستگاه تولید پنجره مدرن و اطلاعات و تجربه کافی برای تولید نداشته باشد بهترین مارک ها را هم در اختار داشته باشد نمی تواند یک درب و پنجره دوجداره با کیفیت تولید نماید.

نکات برتر ما در مورد انتخاب بهترین پنجره های آلومینیومی برای خانه شما یک راهنمای ماهری می باشد که شما را به خرید مطمئن تری نزدیک می کند و می رساند.

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید