انتخاب شیشه برای پنجره ها و درها

در این مطلب درمورد انتخاب شیشه برای پنجره ها و درها صحبت خواهیم کرد. پنجره می تواند عملکرد حرارتی و بهره وری انرژی یک خانه را ایجاد یا از بین ببرد.

پنجره با نوع شیشه اشتباه باعث گرم شدن اتاق ها در تابستان می شود و در زمستان ،باعث هدر رفت انرژی و گرما می شوند.

این می تواند در تمام سال هزینه های گرمایشی و سرمایش شما را بالا برده و خانه شما را به مکانی کم هزینه تر تبدیل کند.

اگر در زمستان (یا اوج تابستان) در مقابل یک پنجره ناکارآمد ایستاده اید و احساس کردید هوای سرد (یا گرم) که مستقیم از شیشه عبور می کند ، اهمیت پنجرههای کارآمد را می دانید.

یکی از مهمترین مشخصات بهترین پنجره دو جداره میتواند جنس شیشه آن باشد که انتخاب شیشه مناسب می تواند به شما در ساخت پنجره شما کمک کند.

انواع شیشه

انتخاب شیشه برای پنجره ها و درها از نظر صرفه جویی در انرژی دارای اهمیت بالایی است. در ادامه انواع شیشه ها را بررسی خواهیم کرد.

شیشه شفاف

شیشه شفاف هیچ ویژگی اضافی ندارد ، یعنی این شیشه شفاف معمولی است که می تواند ۳ – ۱۲ میلی متر ضخامت داشته باشد.

شیشه کم E

لایه انتخابی که روی سطح شیشه اعمال می شود ، باعث می شود نور خورشید در داخل باشد و تابش خورشیدی را به داخل اتاق بازگرداند و در نتیجه باعث حفظ بهتر گرما می شود. شیشه های کم شفاف شیشه ای شفاف نیز بسیار شفاف است.

شیشه آغشته

افزودن برخی از مواد می تواند رنگ شیشه را تغییر داده ، شفافیت آن و نفوذ نور مرئی را کاهش دهد ، بنابراین از محافظت در برابر اشعه خورشیدی محافظت می کند. دامنه رنگی شیشه های رنگی شامل برنز ، خاکستری ، سبز و آبی است.

شیشه ضد آفتاب

این شیشه با لایه محافظت از آفتاب پوشانده شده است که از اشعه خورشید محافظت می کند ، اما در عین حال در بیشتر نور مرئی اجازه می دهد (بیشتر از اجازه در شیشه رنگی).

در عین حال ، شیشه های ضد آفتاب ویژگی های شیشه کم E را ایجاد می کنند و باعث ایجاد صفحه ای برای بازتاب پشتی از انتشار حرارتی نفوذ شده می شوند. علاوه بر تن خنثی ، شیشه هایی با رنگ های نقره ای و مایل به آبی ارائه می دهیم.

شیشه ایمنی

شیشه های سفت شده با استفاده از خنک کننده و یا اضافه کردن فیلم ایمنی بین دو صفحه ، در برابر عوامل مختلف تأثیرپذیری مقاوم تر هستند و از این گذشته ، در صورت آسیب بیشتر ایمن تر هستند.

هنگامی که سطح خارجی در فشرده سازی قرار می گیرد و قسمت داخلی در تنش قرار می گیرد ، شیشه خو گرفته می شود. شیشه سفت شده تا ۴ برابر از شیشه معمولی قوی تر است. هنگامی که شکسته شد ، چنین شیشه ای به جای خرد شدن در قسمت هایی از آن ، به تکه های کوچک دانه خرد می شود.

نوع دیگر شیشه ایمنی شیشه چند لایه است که از دو لایه شیشه ساخته شده است. در صورت شکستن ، توسط یک لایه فیلم پلاستیکی یا چندین فیلم در محل نگه داشته شده است. با دوام تر و ایمن تر است زیرا الگوی ترک خوردگی “تار عنکبوت” را ایجاد می کند ، زیرا لایه باز حتی اگر شکسته شود ، آن را چسبیده نگه می دارد. فیلم چسب بر شفافیت شیشه تأثیر نمی گذارد ، هرچند منجر به عایق بندی بهتر صدا می شود.

شیشه جذب صدا

برای انتخاب شیشه به منظور کاهش آلودگی صوتی ، یک لایه شیشه ای در صفحه شیشه ای بسته به نیاز می تواند برای یک شیشه ضخیم تر ، شیشه یا با فیلم پلاستیکی و یا با فیلم مخصوص جذب صدا جایگزین شود. علاوه بر این ، شیشه هایی با فیلم جذب صدا یا شیشه لمینت دو لایه نیز از خصوصیات شیشه ایمن هستند.

شیشه خود تمیز

شیشه خود تمیز کردن نوع خاصی از شیشه با پوشش است که می تواند به صورت شیمیایی خاک های جذب شده در نور خورشید و آب باران ورق بعدی را که باعث آلودگی خاک می شود ، درهم شکند.

شیشه تزئینی

شیشه های تزئینی بسته به الگوی مورد نیاز یا شفافیت ساخته می شوند. دامنه شیشه های تزئینی شامل شیشه های یخی ، شیشه ساتن و شیشه های بافتی با الگوهای مختلف است،

اما محدود نیست. شیشه های تزئینی باعث جذابیت بصری به طراحی می شوند و سطوح مختلفی از کدورت آن فرصت های جدیدی را برای حفظ حریم خصوصی ایجاد می کند.

 

 

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید