استین گلاس شیشه های رنگی زیبایی هستند که به منزل شما جلوه و‌ جذابیت زیادی می دهند. در این متن پیش رو درباره این نوع شیشه و فواید آن توضیحاتی ارائه می دهیم. این شیشه ها بین پنجره های دوجداره استفاده می شوند. برای پاسخ به سوالات بیشتر درباره استین گلاس در پنجره دوجداره سایت سارای وین را به شما پیشنهاد می دهیم.

همینطور میتوانید در مورد نکات خرید درب و پنجره Upvc نیز بیشتر بخوانید.

توضیح اجمالی درباره استین گلاس در پنجره دوجداره

در این قسمت به صورت خلاصه درباره استین گلاس در پنجره دوجداره صحبت می کنیم. این شیشه ها محیطی تمیز و محافظ را فراهم می کنند. ارزش ویژه ای به خانه شما می دهند و باعث زیبایی تحسین برانگیزی می شوند‌. گرما و صدا را بهبود می بخشند. با قرار دادن استین گلاس در پنجره دوجداره، ایمنی زیادی به وجود می آید و یک‌ مانع بزرگ ایجاد می شود.

کپسولاسیون استین گلاس چیست؟

برای استفاده از استین گلاس در پنجره دوجداره از طریق کپسولاسیون اقدام می نمایند. در واقع یک صفحه شیشه ای رنگی را داخل یک واحد دوجداره آب بندی می کنند و یک شیشه سه لایه به وجود می آید. برخی افراد این نوع شیشه را سه جداره در نظر می گیرند اما بعضی دیگر عقیده دارند که همان شیشه دوجداره هستند. شیشه های رنگی را نمی توان به عنوان جداره بیرونی یک پنجره دوجداره به کار برد. چرا که این شیشه ها هوابند نیستند. با این کار در فضای بین شیشه رنگی و لایه شیشه شفاف تراکم ایجاد می شود.

نحوه استفاده از استین گلاس در پنجره دوجداره

کاربرد استین گلای در پنجره دوجداره مراحل جالبی دارد که در این قسمت توضیح می دهیم. این شیشه های رنگی را ابتدا از قاب پنجره های قدیمی جدا و بازسازی می کنند. اگر شکستگی در شیشه وجود داشته باشد آن را جایگزین می کنند. کل شیشه را به صورت عمیق تمیز و یک سرب حاشیه جدید روی آن لحیم می شود. در این مرحله و قبل از تعبیه در بین پنجره دوجداره، با استفاده از هوای فشرده، آن را عایق می نمایند.

نوع شیشه دوجداره برای این کار

برای استفاده از استین گلاس در پنجره دوجداره، از شیشه های “Low-E” استفاده می کنند. این مدل نسبت به شیشه های دوجداره معمولی عایق بیشتری ارائه می دهند. همچنین میله های جدا کننده لبه گرم و پر از گاز آرگون هستند. شیشه های رنگی جدید نیز کپسوله می شوند.

بیشتر بخوانید:کاربرد توری پلیسه

تشخیص استین گلاس واقعی از تقلبی

برای تعبیه استین گلاس در پنجره دوجداره، ابتدا باید مطمئن شوید که شیشه های رنگی اصلی هستند. فرد آموزش دیده و مجرب در نگاه اول می تواند تشخیص دهد. شیشه های رنگی آنتیک بسیار ارزشمند هستند‌. پس باید شیشه های رنگی اصلی را تشخیص دهید. می توان با مطالعه در مورد شیشه ها و‌ سال تولید هر کدام، نوع اصلی را تشخیص داد. اما این کار ساده ای نیست. پس از یک شخص متخصص کمک بگیرید. در واقع آن فرد با نگاه کردن به شیشه می تواند سن و اصالت آن را تشخیص دهد.

تشخیص شیشه های رنگی از پلاستیک

برای این کار کافی است صدای شیشه را از پلاستیک تشخیص دهید. این کار برای استفاده از استین گلاس در پنجره دوجداره اهمیت زیادی دارد. با ضربه زدن با ناخن بر روی شیشه می توانید این حالت را تشخیص دهید. یک‌ نکته دیگر این است که شیشه سردتر از پلاستیک است.

روش دیگر برای تشخیص شیشه از پلاستیک

برای تشخیص دقیق تر یک‌ روش بهتر را به شما پیشنهاد می کنیم. با این روش با خیال راحت تر می توانید از استین گلاس در پنجره دوجداره خود بهره ببرید. یک سوزن را با شمع یا فندک گرم‌ کنید تا قرمز شود. سعی کنید سوزن داغ را از شیشه عبور دهید. اگر سوزن از آن عبور کرد شما با پلاستیک روبرو هستید. اگر به هیچ عنوان عبور نکرد یک‌ شیشه اصل مقابل شما است.

تشخیص رنگ واقعی قبل از استفاد از استین گلاس در پنجره دوجداره

شیشه های تقلبی با استفاده از رنگ پلاستیکی و اکریلیک ساخته می شوند. شما باید قادر باشید. در واقع با این کار می خواهند با ایجاد الگوهایی از شیشه های رنگی واقعی تقلید کنند.

نحوه تشخیص تقلب در رنگ شیشه

به راحتی می توانید شیشه های رنگی مصنوعی را از شیشه های رنگی واقعی تشخیص دهید. شیشه های تقلبی اتصالات سرب/مس ندارند. افراد مجرب با چشم می توانند به راحتی تشخیص دهند و اصلی و تقلبی را جدا نمایند. در واقع شیشه های رنگی از اتصال قطعات شیشه ای با استفاده از فویل های سرب/مس ساخته می شوند‌ حال اگر شیشه شما این طور به تظر می رسد پس واقعی و اصل است. اگر خطوط سرب روی شیشه مشاهده می کنید، باید کاملا صاف باشند. اگر طرح منحنی روی شیشه باشد، باید کاملا صاف به نظر برسند‌ عرض خطوط سرب/مس باید در سرتاسر شیشه بکنواخت باشد. در محل اتصال دو خط سرب باید اتصالات صاف باشد. ظاهر پتینه کاملا یکنواخت باشد.

ارزش گذاری استین گلاس

این قسمت از کار بسیار اهمیت دارد. هر چه ویترای قدیمی تر باشد، ارزش بیشتری دارد. اگر شیشه های رنگی تعداد زیادی تکه های کوچک شیشه داشته باشد که به هم لحیم شده اند، ارزش زیادی خواهند داشت. زیرا برای این کار به برش و فلز بیشتری نیاز است. لایه های مورد استفاده در ساخت نیز بر میزان ارزش آن ها تاثیر دارد.

دلیل گران بودن استین گلاس در پنجره دوجداره

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا شیشه های رنگی گران هستند. جدای از جلوه ای که استین گلاس در پنجره دوجداره ایجاد می کند، ارزش خود شیشه هم مهم است. برای ساخت شیشه های رنگی مهارت زیادی لازم است. مواد اولیه نیز بسیار گران هستند. نمونه هایی که از فویل مسی استفاده می کنند نیز گران تر از سرب می باشند. در شیشه های آنتیک لامپ نیز وجود دارد.

سخن پایانی

مقاله ای که مطالعه فرمودید، درباره استین گلاس در پنجره دوجداره توضیحاتی ارائه داد. زیبایی های این شیشه ها، نحوه استفاده، فواید و راه های تشخیص را مورد بررسی قرار دادیم. برای اطلاعات بیشتر می توانید به سایت سارای وین مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید