شیشه های دوجداره حقیقتا زیبایی خاصی به ساختمان می دهد. فراتر از زیبایی کیفیت این پنجره هاست که همه را به سمت خود می کشد. جلوگیری از اتلاف انرژی، کاهش سر و صدای بیرون، جلوگیری از ورود آلودگی به خانه از فایده های مهم این پنجره ها است. حال در نظر بگیرید که شیشه را بخار فرا گرفته. بخار شیشه های دوجداره را باید به روش هایی از بین ببریم. ما قصد داریم در این مقاله شما را راهنمایی کنیم. شرکت سارای وین نیز آماده ارائه خدمات به شماست.

همینطور میتوانید از دیگر بخش های سایت ما که شامل نمایندگی پنجره دوجداره هافمن در تهران میشود نیز استفاده کنید.

می توانم پنجره دوجداره را تمیز کنم؟

این سوال مطمئنا ذهن خیلی ها را درگیر می کند. چرا که فکر می کنند به پنجره آسیب می زنند. تصور کنید در یک روز آفتابی، نور خورشید به گوشه ای از اتاق شما خورده اما به محض دیدن پنجره با صحنه ای مواجه می شوید که ذوق شما را کور می کند. لکه هایی روی شیشه هستند. این لکه ها ناشی از بخار شیشه های دوجداره هستند. نترسید شما هر روز می توانید شیشه های دوجداره را تمیز کنید.

از بین بردن بخار شیشه های دوجداره

دلیل وجود بخار شیشه های دوجداره

گاهی اوقات وجود بخار پنجره دوجداره نشانه خوبی است. نشان می دهد که این شیشه وظیفه خود را به خوبی انجام می دهد. یکی از دلایل وجود بخار بر روی شیشه های دوجداره هوای سرد است. هوتی سرد بیرون به شیشه گرم برخورد می کند. چون داخل خانه گرم است. در این حالت تراکم اتفاق می افتد و آب در گوشه های پنجره تجمع می کند. در این موقعیت اگر این قطره ها را تمیز نکنیم باعث کپک زدن و ماندن رطوبت می شود. پس قبل از شروع هر گونه مشکلی این قطره ها را تمیز کنید.

توضیح بیشتر وجود بخار شیشه های دوجداره

در فصل سرد سال، پنجره های دوجداره از بیرون شروع به سرد شدن می کنند. از سمت دیگر در داخل منزل گرمای مطلوبی وجود دارد. این گرما با سرمای بیرون همخوانی ندارد. به همین دلیل در داخل پنجره های دوجداره تراکم ایجاد می شود. زیرا هوای سرد با پنجره های گرم برخورد می کنند. در این لحظه می توانید پنجره را باز کنید. با این کار هوا کمی تهویه می شود. یا اینکه گرما و بخار درون حمام و آشپزخانه را کم کنید. اما در فصل زمستان و سرمای شدید باز کردن پنجره شاید فکر خوبی نباشد. یک راه حل به شما پیشنهاد می کنیم.

بیشتر بخوانید:درب و پنجره upvc

راه حل ساده برای از بین بردن تراکم شیشه دوجداره

در صورتی که هوا بسیار سرد باشد و امکان باز کردن پنجره وجود نداشته باشد می توانید از سشوار استفاده نمایید. شاید تعجب کرده باشید. بله شما می توانید از یک سشوار بهره ببرید و هرگونه تراکم و بخار را از پنجره حذف نمایید. البته این نکته را متذکر شویم که این روش یک راه حل کوتاه مدت است. یعنی نمی توانید به عنوان راه حل اصلی از سشوار استفاده کنید.

راه حل اصلی و طولانی مدت برای حذف بخار شیشه های دوجداره

برای از بین بردن میعان شیشه ها راه حل اصلی به شما ارائه می دهیم. در این موقعیت کمی پنجره ها را باز کنید. با این کار هوا کمی تهویه می شود و تجمع تراکم به حداقل می رسد. از سیستم فن استخراج کننده حمامدو آشپزخانه استفاده نمایید. سعی کنید رطوبت منزل خود را کم کنید. با این کارها اگر تراکم بین دو شیشه از بین نرفت، بهتر است به یک نصاب تماس بگیرید. شاید در درز شیشه ها شکافی به وجود آمده باشد.

تمیز کردن پنجره دوجداره

وجود بخار شیشه های دوجداره به مرور زمان لکه هایی روی آن به وجود می آورد. این جاست که باید به فکر تمیز کردن شیشه باشیم. بهترین راه استفاده از یک پارجه بدون پرز تمیز و محلول تمیز کننده است. حتی می توانید از آب صابون ساده استفاده کنید. اضافه کردن یک فنجان سرکه به آب، محلول بسیار خوبی به شما می دهد. با این کار پس از خشک شدن شیشه، نتیجه مطلوبش را خواهید دید. در صورتی که شیشه طرح دار باشد از یک برس نرم استفاده نمایید. پس از آن قاب پنجره را نیز نمیز نمایید و ظاهر آن را جذاب کنید.
سخن پایانی
پنجره های دوجداره بسیاری از مشکلات شما را حل می کند. به همین دلیل ارزش دارد که هزینه کنید. اما باید به فکر تمیزی پنجره ها هم باشید. در این مقاله راه های از بین بردن بخار شیشه های دوجداره را توضیح دادیم. اگر هنوز سوالاتی در ذهن شما مانده،. می توانید با شرکت سارای وین در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Button
Open chat
پیام دهید