برای نصب پنجره ی دوجداره یو پی وی سی، مواردی قابل توجه وجود دارد که رعایت آن، تأثیر زیادی بر کیفیت و کارایی پنجره دارد. به همین دلیل مراحل نصب پنجره یو پی وی سی باید با دقت و استاندارد انجام شود.

لازم به یادآوری است که این کار باید توسط افراد خبره و حرفه ای در این کار انجام شود. چرا که اگر نصب این پنجره در همان مراحل اولیه به درستی انجام نشود. اصلاح آن پس از نصب بسیار دشوار و گاهی ناممکن میشود.

پنجره یو پی وی سی

مراحل نصب پنجره یو پی وی سی

1.آماده کردن محل نصب

اگر ساختمان نوساز و پنجره برای اولین بار در آن نصب شود. مسلما نصب راحت تر خواهد بود. سازندگان ساختمان باید از قبل محل مورد نظر برای نصب را تدارک دیده باشند. که باید یک کلاف فلزی نصب شده باشد. تا استحکام بیشتری برای نصب پنجره به ارمغان بیاورد. البته پنجره یو پی وی سی بدون این قاب فلزی هم نصب میشود. اما با وجود آن، نصب آسان تر، استحکام و مقاومت بیشتر، و کار تمیز تر و با کیفیت تر خواهد شد.

اگرکه پنجره ی یو پی وی سی جایگزین پنجره ی قدیمی شود. باید پنجره ی قدیمی برداشته و تنها قاب آن باقی بماند تا پنجره ی دوجداره روی آن نصب شود. در این مورد برداشتن پنجره قبلی باید با دقت و اصولی انجام شود. تا به قاب آسیبی نرساند، چرا که اگر قاب آسیب ببیند پنجره جدید به خوبی نصب نخواهد شد.

2.محل نصب پنجره را حتما تمیز کنید!

محل نصب پنجره و فریم ، قطعا دارای کثیفی هایی ناشی از مصالح در فرایند ساختمان سازی است. اگر هم ساختمان نوساز نباشد. و پنجره ی قدیمی خارج شده باشد. باز هم کثیفی هایی از خارج کردن پنجره باقی می ماند.

اگر این کار انجام نشود. نصب پنجره ممکن است به درستی انجام نشود. چون پس از نصب دیگر نمی توان محل نصب را تمیز کرد.

پنجره یو پی وی سی

3.مشخص کردن محل نصب پیچ ها

معمولا با توجه به مصالح استفاده شده در دیوار، از دو نوع پیچ سرمته یا خودکار، و یا پیچ بولتکس استفاده میشود. برای دیوار های آجری هم می توان از هردو نوع پیچ استفاده کرد. همچنین برای دیوار های سیمانی و بتنی از پیچ های بولتکس استفاده میشود، که برای نصب فریم آهنی از پیچ خودکار استفاده می کنند.

در انتها پنجره به وسیله ی پیچ های گفته شده ، به دیوار متصل می شود و در جایگاه خود قرار میگیرد.

4.تزریق فوم و چسب های سیلکونی

در مرحله بعد، برای افزایش عایق و درزبندی بهتر است که از چسب های سیلکونی و فوم استفاده شود.

برای این کار ابتدا روی درزها چسب سیلکونی قرار داده می شود که باید به وسیله ی لیسه کاملا یکنواخت شوند.

پس از این کار، برچسب های محافظ قاب جدا می شوند. که باید توجه کرد پنجره تقریبا یک سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد، و این فضا با استفاده از فوم پر شود.

5.نصب شیشه دوجداره

پس از نصب پروفیل پنجره، نوبت به نصب شیشه دوجداره است. قبل از نصب باید دوباره محل اتصال شیشه و سطح پروفیل تمیز شود.

برای قرار دادن شیشه روی سطح، از قطعات پلاستیکی ای به نام تاکوز استفاده می شود. شیشه ها روی این تاکوز ها قرار گرفته و زوار ها جایگذاری می شوند. در زمان جاسازی شیشه و زوار ها، از چکش های مخصوص غیر فلزی ضربه گیر استفاده کنید. تا آسیبی به زوار وارد نشود.

خرید آنلاین پنجره دوجداره و پنجره یو پی وی سی در تهران و شهرهای دیگر از سارای وین

ممنون که تا انتهای این مطلب با ما همراه بودید. با توجه به رشد سریع صنعت ساختمان سازی، هر روز شاهد رونمایی از محصولی جدید در این عرصه هستیم. صنعت درب و پنجره سازی همپای صنایع ساخت و ساز پیشرفت کرده و انواع درب و پنجره دوجداره upvc نمونه ای از همین ابتکارات است.

پنجره های دوجداره یو پی وی سی تکنولوژی پیشرفته تری از درب و پنجره پی وی سی دارند. ممنون که تا انتهای این مطلب با ما همراه بودید. شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و سفارش پنجره دوجداره با کیفیت از طریق سایت سارای وین با ما در ارتباط باشید.